Soğutma Sistemleri Hurdası Alımı

Soğutma Sistemleri Hurdası Alımı

Soğutma sistemleri hurdası Şanlı Hurdacılık tarafından alınan hurdalar arasında yer alır. Soğutma sistem sektörü son 10 yıldır büyük oranda gelişti ve her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Soğutma sistemleri alan hurdacılar bu hurdaları güncel fiyatlar ile almaktadırlar. Soğutma sistemleri hurdası sökümünü kurumsal hurdacı firması  Şanlı Hurdacılık ile yaptırın.

Soğutma sistem hurdalarının başında evlerde kullanılan klimalar gelir. Bireysel kullanıma yönelik olan ev tipi klima hurdaları en küçük soğutma sistemi hurdası. İstanbul hurda soğutma sistemleri alan hurdacılar klima ve alüminyum kanallar dahil tüm hurdaların alımlarını yapıyor.

Soğutma Sistemleri Hurdası İstanbul Hizmetleri

İstanbul da büyük iş merkezlerinden, AVM merkezlerinden, kurumsal firma işletmelerden, okullardan ve spor salonu gibi noktalardan soğutma sistem hurdaları alınmaktadır. Bu sistemler karmaşık yapılardan oluşur ve bakır ve alüminyum gibi değerli hurdaları içerir. Hurdacılar ayırma işlemlerini gerçekleştirip bu hurdaları alır.

En Önemli Bileşen Klima Hurdası

Klima hurdası soğutma sistemlerinin en önemli bileşenidir. Ev tipi klimalar dahil büyük makineler de 2 üniteden oluşur. Bu klimalar iç ve dış ünite olmak üzere 2 birimden oluşur. Dev klima hurdaları iş merkezlerinde ve okullarda kullanılır. Fatih ve Mecidiyeköy de bulunan iş merkezlerinde klima hurdaları elde edilebilir. Klima hurdaları sökülürken yüksek noktalarda ise gerekli önlemler alınarak söküm işlemleri yapılmalıdır.

Büyük Alanlara Büyük Makineler Konulur

Soğutma yapılacak hacim arttığında kullanılan soğutma sistemleri sayısı ve büyüklükleri de artar. Dış ünite sayısı her zaman iç ünite sayısına göre daha az olur. Klima iç ünitesi ve dış ünitesi birbirine bağlı önemli bileşenlerdir. Hurdacılar doğru yöntemler ile bu birimleri almaktadır.

Alüminyum Soğu Hava Paneli Hurdası

Soğuk hava paneli kare veya dikdörtgen olabilir. Bu paneller soğuk olan havanın tüm odalara yayılmasını sağlar. Bu şekilde binalarda bulunan tüm odalar soğutulmuş olur. Eski yöntemlerde bu sistemler kullanılır. Soğutulması yapılacak olan tüm binaya paneller tek tek yerleştirilir.  Bu durum aşırı masraf anlamına gelir.

Masraflardan kurtulmanın yöntemi ise gelişen endüstri ile birlikte oldu. Her odaya bir iç ünite veya daha fazla ünite eklemesi yapıldı. Bu şekilde çalışan sistemler daha verimli olmakla birlikte alan kazancını da sağlar. Bu sistemlerde alüminyum hava paneli yerine bakır klima boruları kullanılır. Bakır klima boruları panellere oranla daha ince olur. Masraflar en düşük seviyeye indirilir.

Soğutma Sistem Hurdaları Nasıl Sökülmeli

Klima dış üniteleri her zaman yüksek noktalarda yer alır. Bu sebeple söküm işlemleri tüm güvenlik önlemleri alınarak yapılmalıdır. Hurdacılar sürekli bu işi yapmışlarsa hangi adımları uygulayarak söküm yapmaları gerektiğini bilir. Bu adımlar tek tek uygulanarak bir yere zarar verilmeden alım yapılmalıdır.

Dış ünite sökülerek söküm işlemi başlatılır. Söküm yapılırken aşağıda hiç bir vatandaşın olmadığından emin olunmalıdır. İnsan sağlığına zarar verilmeden söküm işlemi yapılır. Hurdacılar dış üniteleri söktükten sonra alüminyum panel hurdası ve klima iç ünitelerin sökümüne başlar.

Yıkım Sırasında Soğutma Sistem Sökümü

Yıkım yapılmadan önce bina içerisinde bulunan tüm değerli hurdalar sökülür. Klima iç ve dış hurdaları da hurdacı tarafından en değerli hurdalardan birisidir. Hurdacılar bu hurdaları ikinci el değerlendirebilir. İkinci el soğutma sistemi satan hurdacı firması hurdacı dükkanında bu hurdaları satışa sunar. Klima hurdasına zarar verilmeden söküm işlemleri yapılmalıdır.

Klima iç ve dış üniteleri bakır, alüminyum, kablo ve elektronik hurdalar içerir. Tamamen hurdaya ayrılan soğutma sistemlerinin parçaları da çok değerli olabilir. İkinci el parça satışları da yapılabilir.

 

Call Now ButtonArayınız..