Soğuk Hava Depo Hurdası

Soğuk Hava Depo Hurdası

Soğuk hava depo hurdası alan hurdacı İstanbul ve çevre illerinde hizmet vermektedir. Soğuk hava depoları büyük oranda bozulacak gıdaları saklama amacı ile kullanılır. Et ve süt ürünlerini depolamada bozulmasını önleme amacı ile kullanılır. Soğuk hava deposu söken hurdacı tüm İstanbul ilçelerine hizmet vermektedir. Hurda alımlarının tamamında olduğu gibi soğuk hava deposu hurdalarına da güncel hurda fiyatları teklif edilir. Hurdacı firması Şanlı Hurdacılık bu hurdaları yerinden sökümünü yapar.

Soğuk hava depo hurdaları orta derecede değerli olan hurdalardır. Soğuk hava depoları en küçük örneği buzdolabı ile başlar. Amaç tamamen soğutmaktır. Buzdolabı hurdası soğuk hava deposu olarak isim almaz ancak görevleri aynı olur. 1 ev büyüklüğünde dahi soğuk hava deposu olabileceği gibi fabrika büyüklüğünde dahi soğuk hava depoları bulunmaktadır. Soğuk hava deposu alan geri dönüşüm firması uygun yöntemler ile bu hurdaları söker.

Soğuk Hava Depo Hurdası Alan Hurdacı

Soğuk hava depo hurdası alan hurdacı çok çeşitli hurdalar elde eder. Depo bileşenleri oldukça çok sayıdadır. Bu bileşenlerin çoğunluğu değerli metallerdir.

Yalıtımlı Levhalar

Yalıtımlı levhalar soğuk hava deposunun duvarlarında kaplama amacı ile kullanılır. Birbirine geçen yapılardır. Birbirlerine geçerek deponun ısı yalıtımının olması sağlanır. Bu levhalar sandviç panel gibi ısıl yalıtım yaparlar. PVC kaplama olan bu malzemeler ayrıca ikinci el de satılabilir.

Soğutma Motoru

Soğutma depolarının soğutma işlemlerini büyük motorlar gerçekleştirir. Soğutma işlemi gaz ile yapılır. Hurdacılar bu motorları zarar vermeden sökerse ikinci el satış mümkün olabilir. Gazı solumadan hurdacı bu motorları söker. Tamamen hurda olan motorlar ise içerisindeki bakır ve alüminyum hurdalar ayrılarak hurdacı tarafından alınır. Soğutma depo hurdalarında elde edilen en değerli kısımlardan birisi soğutma motorudur.

Kablo Hurdaları

Soğutma deposu pano hurdası ve diğer elektrik, elektronik aksanları kablo hurdası içerir. Deponun büyüklüğü arttığında hurdacı tarafından elde edilecek olan kablo hurdası miktarı da artar. Hurdacılar bu kablo hurdaları sökerek kablo soyma makinelerinde soymaya gönderir. Soğuk hava depo hurdası sadece bakır kablo hurdası içerir. Alüminyum ve krom kablo hurdası içermez.

Bakır Boru Hurdası

Soğuk hava deposunda çok miktarda bakır boru hurdası bulunur. Bakır borular yan kısımlarda bulunan panellerin içinde gömülü vaziyette bulunur. Hurdacılar bu paneller tamamen kullanılmaz durumda yani hurda durumunda ise bu bakır boru hurdaları söker. Bakır boru kullanım amacı bakırın iyi bir iletken olmasıdır. 

Soğuk Hava Depo Söküm İşlemleri

Soğuk hava deposunu sökecek hurdacı duruma göre farklı davranmalıdır. Sökülen depo binası tamamen yıkılacaksa eğer hurdacı burada istediği inşaat makinesini çalıştırarak söküm işlemini gerçekleştirir. Söküm işlemi sırasında çevreye zarar verse dahi bina zaten yıkılacağı için bu sorun teşkil etmez.

Bu işlemi yapan hurdacılar bu işte daha önce çalışmış ve tecrübeli iseler bir sorun yaşamadan söküm işlemi yaptırabilirsiniz. Eğer deponun bulunduğu bina yıkılmayacaksa ve sadece söküm yapılacaksa çevreye zarar vermeden depo sökümü yapılmalıdır. 

Hurdacı burada titiz şekilde çalışarak tüm söküm işlemlerini ve temizliğini yapmak zorundadır. Şanlı Hurdacılık firması bu hizmetlerin tamamını en kaliteli şekilde veriyor. Söküm sırasında bu durumlarda iş makinesi çalıştırılamaz. Hurdacı işçiler gerekli olan tüm hassasiyeti göstererek söküm işlemini yapmalıdır.

Bu depolar zarar verilmeden sökülürse hurdacılar bu ürünleri ikinci el satabilir. Sizlerden alırken satılabilir bir ürün alıyorsak hurda fiyatı değil ikinci el fiyatı teklif edilir. İkinci el satışları İstanbul da birçok kez gerçekleştirdik. Şanlı Hurdacılık firması hurda ikinci el alım satımı yapmaktadır.

 

Call Now ButtonArayınız..