Şantiye Hurdası Alan Hurdacı Firması

Şantiye Hurdası Alan Hurdacı Firması

Şantiye hurdası alan hurdacı İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ ve Kırklareli bölgelerinde yapım aşamasında olan şantiyelerden veya bitmiş şantiye alanlarından şantiye hurdası alımları yapıyor. Hurda tahta da dahil olmak üzere her hurdanın alımı Şanlı Hurdacılık firması tarafından yapılmaktadır. Şantiye hurdası alan hurdacı firma arıyorsanız ve şantiye hurdası satacaksanız hemen bizimle iletişime geçin.

Kullanılan her malzemenin artığı meydana gelir. İnşaat ve şantiye alanlarından da bolca şantiye hurda sınıfında değerlendirilen hurdalar elde edilebilir. Yıpranan inşaatlarda kullanılan malzemelere ek olarak inşaat demiri gibi kesilen parçalarda olabilir.

Şantiye Hurdası Alan Hurdacı İstanbul

Şantiye hurdası hurda durumuna ve miktarına göre çeşitli yöntemler ile alınır. Bu yöntemlerden birisi hurdacı konteyneri bırakarak hurda alımı yapmaktır. Şantiyede oluşan hurdalar bir noktada biriktirilmeden doğrudan konteyner içerisine atılır. Bu şekilde şantiye alanı hem daha derli toplu olur hemde iş kazalarının önüne geçilebilir. Bizim bıraktığımız konteyner dolduğunda ise dolu olanı alıp yerine boş bırakıyoruz.

Bu işlem ile İstanbul ve Kocaeli illerinde kolay hurda alımı yapılabilmektedir. Şantiyelerde ortaya çıkan hurdaları ayırmadan konteyner içerisine atmak mümkündür. Ayrım işlemini çalışanlar geri dönüşüm fabrikasında kolaylıkla yapmaktadır.

Toptan Şantiye Hurdası Alımı

Toptan alımlar İstanbul da nadir görülse de bazı durumlarda toptan şantiye hurdası alımı yapılır. Toptan alımda şantiye bitene kadar inşaat firması belirli bir noktada artık hurdaların tamamını biriktirir. Biriktirilen tüm hurdaları şantiye teslim tarihine yakın bir gün geri dönüşüm firması ile anlaşılıp satılır. Bu şekilde satış yapmanın avantajı ve dezavantajı bulunmaktadır.

  • Avantajlı olan kısım tek seferde tüm hurdalar satılır. Tek seferde yüksek kazanç elde edilir. Şantiye yapım aşamasında iken şantiye alanına sürekli hurdacı kamyonlarının girmesi engellenir. İş kazalarının önüne geçilir ve inşaat daha kısa sürede biter. Toptan satış alanı geniş olan şantiyelerde yapılabilir.
  • Dezavantaj ise alanı geniş olmayan şantiyelerde şantiye hurdaları biriktirmek mümkün değildir. Yeteri kadar alan olmazsa biriktirecek bir nokta da olmaz. Bu gibi durumlarda şantiye hurdası alım satım haftalık veya aylık yapılabilir.

Türkiye Şantiye Hurdası Satışında İstanbul İlk Sırada

Şantiye ve inşaat hurdaları şantiyelerin en fazla olduğu bölgelerden elde edilir. Hepimizin bildiği üzer büyük illerimizde yapılan ev sayısı 1. sırada yer alır. İstanbul da yapılan bina sayısı ilk sırayı çekmektedir. Şantiye hurdası alan firmalar bu şantiyelerden her nevi şantiye hurdasını almaktadırlar. İstanbul da her yıl binlerce yeni şantiye kuruluyor ve kapanıyor.

Tamamlanana şantiyeler kapanırken her gün yeni şantiyeler de kurulmaktadır. Hurdacılar kapanan şantiyelerde yapılması gereken tüm şantiye temizliklerini yapmaktadır.

İnşaat Demir Hurdası

Şantiye hurdaları arasında ilk sırada inşaat demir hurdası gelir. İnşaat demir hurdası kullanımdan arta kalan demir hurdalardır. Kullanım amacına göre çeşitli ebat be boylarda olan inşaat demir hurdaları kullanılamayacak kadar parça durumda olunca geri dönüşüm firmasına satılır.

Hurda Elektrik Kablosu

Yeni yapılan binalarda elektrik tesisatı çekilirken artık kablo hurdalar oluşur. Bu artık kablo hurdaları hurdacılar tarafından alınmaktadır. Yanlış bağlantılar da hurda kablo meydana gelmesine neden olabilir.

PVC Boru Hurdaları

Binaların su ve gider altyapıları yapılırken PVC boru hurdaları kullanılır. Su boruları nispeten ince olurken gider boruları ise daha kalın yapılır. Artık PVC hurdalar ise güncel PVC hurda fiyatları ile satışa sunulur. Geri dönüşüm firmaları da bu hurdaları alır. PVC hurdalar kablo hurdası, alüminyum hurdası ve diğer metal hurdalar kadar değerli olmasalar da bir şekilde geri dönüşüm yapılmak zorundadır. 

 

Call Now ButtonArayınız..