Sanayi Atık Hurdası Alan Hurdacı

Sanayi Atık Hurdası Alan Hurdacı

Sanayi atık hurdası alan hurdacı İstanbul ve tüm çevre illerinde sanayi atık hurdaları almaktadır. Sanayi atıkları çok çeşitli hurdalar olabilir. Ağırlıklı olarak metal hurdaları lan Şanlı Hurdacılık firması plastik ve kağıt sanayi atığı hurdaları da almaktadır. Sanayi atık hurdaları her fabrikadan elde edilir. İstanbul sanayi atık hurdası alan firmalar bu hurdaları toplayarak çevreyi kirletmesini önler. Tüm sanayi hurdaları hurdanın bulunduğu adresten toplanmaktadır.

Sanayi hurdaları İstanbul bölgesinde sanayileşmenin fazla olduğu ilçelerden elde edilir. Bu ilçeler Tuzla, Beylikdüzü, Silivri ve Çatalca fabrika hurdası alımlarında ilk sırada yer alır. Bu bölgelerde çok sayıda fabrika olması atılan atık sanayi hurdası miktarını da artırır. Bu bölgelere yakın atık sanayi hurdası alan geri dönüşüm firmaları fabrikalardan hurdaları toplar.

Sanayi Atık Hurdası Geri Dönüşümü İstanbul

Sanayi hurdaları üretim yapan fabrikanın ne üretimi yaptığına bağlı olarak çeşitlilik gösterir. Elektronik ürün üretimi yapan fabrikalardan sanayi hurdası olarak elektronik hurdası atılır. Bu hurdaları elektronik hurdası alanlar toplar. Metal üretimi yapan fabrikalardan ise metal hurdalar elde edilir.

Sanayi Hurdası Toplama Yöntemi

Hurdacılar özellikle kurumsal büyük hurdacı firmaları uzun yıllardır fabrikalar ile çalışır. Çok uzun yıllar boyunca bir fabrikanın atık hurdalarını almış olabilirler. Karşılıklı güven içerisinde yürütülen bu ticarette iki taraf da karlı çıkar. Satıcı fabrika hurdacıyı hiç değiştirmeden yıllarca atık olan tüm sanayi hurdaları bu hurdacı ile geri dönüşüme gönderir.

Yeni açılan fabrikalar ise atık sanayi hurdaları satmak amacı ile hurdacılar ile anlaşır. Gerek yıllık periyotlarda gerekse aylık periyotlarda firmalar hurdacılar ile anlaşabilir. Sanayi atıkları 24 saat çalışan fabrikalarda sürekli elde edilmektedir. Bunu bilen hurdacılar bu fabrikadan elde edilecek olan hurda miktarına göre bir fiyat teklifinde bulunabilir.

Fabrika temizliği için de sanayi hurdalarının fabrikadan uzaklaştırılması önemlidir. Fabrikalarda biriken hurdalar yer kaplamakla birlikte zararlı da olabilir. Kağıt hurdası atık olarak üreten bir fabrika hurda kağıtları biriktirirse bir yangın sonucunda büyük zararlar görebilir. Yağlı metal çapak hurdaları için de aynı durum geçerlidir. Hurdacılara sanayi hurdalarının düzenli olarak satılması gerekir.

Sanayi Hurdası Atık Türleri

Sanayi hurda çeşitleri anlatılamayacak kadar fazladır. Bunlardan en belirgin olanları ve hurdacılar tarafından en fazla alınanlar metal hurdalardır. Plastik ve kağıt hurdaları da sanayi atık hurdası olarak İstanbul ve Kocaeli fabrikalarından toplanır.

Demir Çapak Hurdası

CNC tezgahları ile üretim yapan fabrikalar demir çapak hurdası satışa sunar. Demir çapak hurdaları ve alüminyum çapak hurdaları metal işleme fabrikalarından alınır. Her hurda metal çapak olarak elde edilebilir. Çapak hurdaları sarı hurdası, çelik hurdası ve alüminyum hurdası olabilmektedir. 

Kablo Hurdası Sanayi Atığı

Kablo hurdası da sanayi atığı olabilir. Kablo ile üretim yapan fabrikalarda kesinlikle atık kablo olmaktadır. Atık kablolar bakır kablo ve alüminyum kablo hurdaları olabilir. Hurdacılar güncel kablo hurdası fiyatları ile bu kablo hurdaları alır.

Levhadan Arta Kalan Hurdalar

Demir, bakır ve alüminyum levha savlarından baskı ile ürün üretilmektedir. Bu yöntem ile arta kalan sac hurdaları oluşur. Bu hurdalara araiş hurdası da denilmektedir. Arta kalan hurdalar belirli bir noktada toplanır ve hurdacılara satışı yapılır. Hurdacılar fabrika atık hurdalarını fabrikalara bıraktıkları konteyner ile de almaktadır. Konteyner dolduğunda hurdacı fabrika adresine gelerek dolu konteyneri alarak yerine boş olan konteyneri bırakıyor.

İstanbul hurdacı firması Şanlı Hurdacılık her noktadan fabrika atık hurdası almaktadır. Fabrika atık hurdaları İstanbul da oluşan atıkların büyük bir kısmını oluşturur. 

 

Call Now ButtonArayınız..