Redüktör Hurdası Alan Yerler İstanbul

Redüktör Hurdası Alan Yerler İstanbul

Redüktör hurdası alan yerler arasında Şanlı Hurdacılık en yüksek hurda fiyatlarını teklif etmektedir. Alımı yapılan hurdaların tamamı güncel fiyatlar ile alınır. Redüktör hurdası alan geri dönüşüm firmaları bu hurdaları ikinci el olarak da değerlendirebilir. Redüktörler motorlar ile kullanılan değerli malzemelerdir. 

Geri dönüşüm firmaları fabrikalardan tıpkı motor hurdası gibi redüktör hurdaları da alır. Rediktör hurdaları ağırlıklı olarak demir hurdası, alüminyum hurdası ve çelik hurdası içerir. Redüktör hurda büyüklükleri de redüktörün kullanım amacına göre değişkenlik gösterir. Ağır olan ve alüminyum gibi değerli hurdaları içeren redüktör hurdalar daha değerli olur.

Redüktör Hurdası Alan Yerler İstanbul Hurdacı

Redüktör alan hurdacı tıpkı motor hurdasına yaptığı gibi fabrikalardan redüktör hurdaları toplar. Redüktör hurdaları sokaklarda gezerek ve çöplerden bulmak imkansıza yakındır. Redüktör doğrudan bir fabrika kullanım ürünüdür. Bu sebeple redüktör kullanılmayan bölgelerden redüktör hurdası elde edilemez. İstanbul da Silivri, Çatalca ve Tuzla da motor hurdaları gibi redüktör hurdaları da elde edilir.

Hurda Redüktör Hangi Durumlarda Hurdaya Ayrılır

Redüktör hurdalar birkaç farklı durumda hurdaya ayrılmaktadır.

  • Hurda rediktör içerisinde dişliler yer alır. Bu dişliler aşırı zorlama durumunda kırılıp çatlar ve bu durumda redüktör tamir edilmez ize hurdaya ayrılır. Geri dönüşüm firmaları bu hurdaları toplar.
  • Bir diğer durum ise redüktörün içerisinde bulunan yağ tükenmemeli ve belirli periyotlarda kontrol edilmelidir. Belirli periyotlarda kontrol edilmezse dişliler kırılabilir. Bunun nedeni redüktörün yağsız çalışmasıdır. Redüktörler yağlı çalışarak kırılmasının önüne geçilir.
  • Doğru montaj edilmeyen redüktörler motor da dahil kendi milinide eğebilir. Doğru şekilde montaj edilmek zorundadır. Aksi durumda maddi kayıplara neden olur.

Redüktör Hurdası Nerelerden Alınır?

Motor hurdası alımı yapılan tüm noktalardan redüktör hurdaları da alınır. Motor olmazsa redüktör hurdası da elde edilemez. Redüktörler motorlar ile çalışan malzemelerdir. Redüktör hurdası büyüklükleri kullanım amacına göre çeşitlilik gösterir. Farklı boyut ve ebatlarda redüktör çeşitleri bulunmaktadır. İşlem görmeyen redüktör hurdalar ise hurdacılar tarafından alınır.

Redüktör Kullanım Amacı

Redüktörler %90 oranda tork artırma amacı ile kullanılır. Düşük rorklu olan bir motor redüktör ile birleştiği zaman hızda düşme yaşanır ancak tork miktarında önemli artışlar gözlemlenebilir. Bu şekilde bir kullanım alanı vardır ve dönyada her yerde her fabrikada kullanılmaktadır.

Motor Yönü Değiştirmek Amacı İle Kullanılır

Tek yönde dönme sağlayan bir motor dişli sistemli redüktör ile birleşirse istenilen yönlerde döndürülebilir. Bu dönme hareketleri keskin olursa eğer motor dişlileri zarar görebilir. Bu ters yöne dönme işlemlerinin birden değil yavaş yavaş olması gerekir. Yumuşak dönüşler yapılırsa çark dişliler kırılmaz. Kırılan dişli redüktörler ise redüktör geri dönüşüm firması tarafından alınır. 

Redüktör Metallerini Ayırma İşlemi

Redüktör içerisinde demir hurdası, alüminyum hurdası ve çelik hurdası yer alır. Motora oranla bu malzemeyi sökmesi çok daha zordur. Açılması uzun süren bu makinelerin makineler kullanılarak açılması daha kolay olur. Hurdacı işçiler tarafından açılan redüktörler daha uzun sürer. Bu sebeplerle hurdacılar bu malzemeleri ayıklamada kullanılan makineleri temin ederler.

Çoğunlukla çelik hurdası içeren redüktör hurdalarında alüminyum hurdası bileşenleri azdır. Redüktör hurdaların hiç bir elektronik ve elektrik donanımları yoktur. Tamamen mekanik malzeme olarak çalışır. Tork artırma görevini yerine getirir.

İkinci El Redüktör Satan Hurdacı

Hurdacılar tıpkı motor hurdaları gibi redüktör hurdaları da ikinci el olarak satmaya çalışır. Daha önce de söylenildiği üzere bu hurdalar değerli hurdalardır ve dolar ile fiyatlandırılır. İkinci el alım yapan müşteriler büyük karlar yapabilir. 

 

Call Now ButtonArayınız..