Raf Hurdası Geri Dönüşüm

Raf Hurdası Geri Dönüşüm

Raf hurdası alımlarını İstanbul, Tekirdağ ve Kocaeli de her noktadan yapıyoruz. Raf hurdası alan hurdacı Şanlı hurdacılık firması raf sökümü tüm işçilik masraflarını kendisi karşılar. Raf hurdaları çok çeşitlilik gösterir. En çok bulunduğu noktalar ise marketler, bakkallar ve fabrika depolarıdır. Bu noktalarda kullanılan raflarda farklılık gösterir. Market rafı hurdası alan yerler arasında bizler en yüksek fiyatları teklif ediyoruz.

Raf hurdaları İstanbul da her noktadan almak mümkündür. İstanbul da çok sayıda market ve bakkal bulunur. Buralardan taşınma veya tadilat gibi nedenlerle hurdacılar raf hurdası alım satım yapar. Sanayi bölgelerinde de depolar yer alır. Bu noktalarda da büyük sanayi tipi yük rafı hurdası bulunur. Şanlı Hurdacılık firması tüm raf hurda söküm hizmetini kendisi gerçekleştirir.

Raf Hurdası Alımında Uygulanan İşlemler

Raf hurdalarını balyoz gibi malzemeler kullanılarak sökmek mümkün değildir. Raf hurdaları kaba kuvvet ile sökülmez. Daha önce de raf hurdası alan geri dönüşüm firması bu hurdaları nasıl sökmesi gerektiğini iyi bilir. Raflar birbirlerine civata ve somunlar ile tutturulur. Bu durumda ne kadar kaba kuvvet kullanılırsa kullanılsın elde etmek mümkün olmaz.

Hurdacılar şarjlı matkap kullanarak raf üzerindeki vida ve civataları sökerler. Şarjlı matkap kullanmak bu hurdaların sökümünde en kolay yöntemlerden birisidir. Hurdacılar bu teknik ile günde tonlarca raf hurdası sökümü yapabilir. İstanbul kurumsal hurdacı firması daha önce bu hurdaları alması sebebi ile söküm tekniklerinde uzmanlaşır. Bu işe yeni başlayan hurdacı firmaları ise daha yolun başında olmaları sebebi ile tecrübesiz olduklarından söküm sırasında çevreye de zarar verebilir.

Sökülen hurdalar kamyonlara düzgün bir şekilde dizilir. İki sefer yapılarak nakliye masraflarının önüne geçilmek zorundadır. Geri dönüşüm merkezine gelen raf hurdaları ikinci el kullanılabilir ise kullanılır. Kullanılmaz durumda ise hurdaya ayrılır.

Market ve Bakkal Raf Hurdaları

Market ve bakkallarda gördüğümüz raflar bu sınıfta değerlendirilir. Doğrudan halka hitap eden ve küçük ürünlerin satışında kullanılan raflar. Bu rafların büyük kısmı müşterilerin ürünü görebilmeleri amacı ile yan yapılır. Plastik olan raflar da bulunur. Ancak büyük bir kısmı metal hurdası içerir.

Metal olan raflar plastik olan aflara oranla daha değerli olur. Plastik hurdası değersiz bir hurdadır. Raf hurdaları dayanıklı olması sebebi ile demir ve çelik üretimi olmaktadır. En dayanıklı raf hurdaları çelik olan raf hurdaları. Market ve bakkallarda bulunan raf hurdaları kolay kolay yıpranmaz. Bu sebeple nadiren hurdacılar tarafından alınır. Raf hurdası alan hurdacılar bu hurdaları bulduklarında alır.

Depolarda Kullanılan Sanayi Tipi Yük Rafları

Bu raflar market ve bakkal raflarına oranla çok daha büyük raflar. Lojistik depolama merkezleri ve fabrika depolarında yaygın kullanılır. Arsa fiyatlarıınn arttığı günümüzde yerden kazanç sağlamak amacı ile yerden yüksek depolar yapılır. Bu depolara kat kat sanayi tipi yük rafları konulur. Ürünler bu raflara forklift kullanılarak yerleştirilir.

Sanayi tipi yük rafı alan hurdacılar bu hurdaları depo yıkımlarından elde eder. İş güvenliği gibi sebeplerden çıkarılan yasalarca bu yük rafları belirli standartlara uygun olması gerekmektedir. Bu nedenle yeni düzenlemeler olduğunda basit çözümler ile raflar uygun hale getirilmez ise hurdacılar tarafından alınmak zorunda kalır. Depo veya fabrikas sahibi standartlara uyan raf almak zorunda kalır.

Depo yıkımlarında içindeki hurda malzemeler ile birlikte yıkım işi alıyoruz. En son yaptığımız depo yıkımlarında Avcılar ve Bakırköy hurdacı merkezler ile çalışarak tonlarca raf hurdası alımı yaptık.

 

Call Now ButtonArayınız..