Plastik Boru Hurdası

Plastik Boru Hurdası

Plastik boru hurdası alımları geri dönüşüm firması tarafından yapılmaktadır. Halk arasında bilinen boru çeşitleri çok az olsa da sektör aslında oldukça geniştir. Çok çeşitli boru hurdaları vardır ve plastik boru alan hurdacılar borunun türüne göre fiyatlandırma yapar. Şanlı Hurdacılık firması türüne bakmadan her hurda boru geri dönüşümünü sağlar. Plastik boru hurdası özellikle üretildikleri plastik teknolojisine göre çeşitlilik gösterir. Hurda boru fiyatları da bu durumdan etkilenir.

Bir yerde nüfus ve bina yoğunluğunun artması o noktada meydana gelen hurda yoğunluğunu da artırır. İstanbul gibi bir ile ile alındığında ise fabrika ve sanayinin de gelişmiş olduğu düşünülürse elde edilen hurda plastik boru miktarı gün geçtikçe dahada artıyor. Hurda boru alan geri dönüşüm firmaları bu hurdaları toplayıp toprağa ve suya karışmasının önüne geçer. Bu hurdaları parçalayıp veya direk olarak çöplere atmak yerine hurdacılara satışını gerçekleştirin.

Plastik Boru Hurdası Çeşitliliği

Plastik boru hurdaları çok ama çok çeşitlidir. Üretim sektöründen sanayi sektörüne kullanım alanları vardır ve her ihtiyaca uyun boru bulmak mümkündür. Hurdacılar da hurda alımlarında inceleme sonucunda hurda boru fiyatı belirler. 

PPRC Boru Hurdası

PPRC boru hurdalar günümüzde en yaygın kullanılan borulardır. Bu boruların kullanımı geri dönüşüm tarafından bakıldığı zamanda çok önemlidir. Bu borular çevre dostu üretilmiş borulardır. PPRC alan hurdacılar gerekli işlemlerden geçirerek bu hurdaları ayırır. Diğer hurdalar ile karışık olmamaları gerekir. Bu borular çok özellikli borularıdır. En önemli belirgin özelliği ise sıcak su iletiminde kullanılmasıdır. 100 dereceye kadar olan sıcak suları çok rahat şekilde zarar görmeden nakliye edebilir.

Kullanıldıkları noktalarda tüm diğer borular gibi yalıtım sağlar. Ayrıca bu borunun iç yüzeyi kaygandır. Ezilmeye karşı çok dayanıklı ve ezilse dahi içerisinde partikül barındırmaz. 

PPR Boru Hurdaları

PPRC boru hurdasına oranla farklı daha az güvenli borulardır. Bu borular da su da tat bırakmazlar ancak kullanım ömürleri 50 yıldan daha az borulardır. Boru türünden biri olan bu boru insan sağlığını sıfır etkileyecek noktalada kullanılabilir.

PVC Boru Hurdası Alımı İstanbul

PVC borular soğuk su bağlantı altyapısı ve atık su boşaltımında kullanılan borulardır. İstanbul’ da da her ilçeden PVC boru hurdası alınabilir. Özellikle inşaat alanlarının çok olduğu noktalarda ve şantiye alanlarındanatık artık PVC hurdaarı alınmaktadır.

Drenaj Hurda Borular

Drenaj borular plastik boru hurdası sınıfına girer. Bu boruların kullanılması can güvenliği için en önemli husustur. Hurdacılar yıkım yaparken veya çevre düzenlemesi gibi işlemlerde bu boruları toprağın altından söker. Drenaj boruları özetle şu amaç için kullanılır. Bir noktada oluşan atık suyu başka bir noktaya taşıma amacı ile.

Bir örnek ile konuyu açarsak barajlarda drenaj borusu yer alır. Bu boru dev bir borudur ve aşırı yağmur ve sel gibi durumlarda otomatik su nakliyesini başka bir bölgeye yapar. Yine İstanbul gibi yerlerde altından su çıkan evlerde drenaj boruları kullanılarak ortaya çıkan bu suyun başka bir noktaya nakil edilmesi sağlanır.

İkinci El Boru Satan Hurdacı Hizmeti

Alımı yapılan plastik boru hurdası sökümlerini borulara zarar vermeden yaptığımızda bunları ikinci el satışa sunuyoruz. Müşterilerimiz tarafından talep gören bu hurdalar alımda ve satışta iki tarafında memnun etmektedir. 

PPRC, PPR, PVC ve diğer teknolojiler ile üretilen tüm borular ikinci el olarak satılabilir. Şantiye alanlarında artakalan sıfır borular da buraları temizleyen hurdacılar tarafından alınmaktadır. Hurdacılar sıfır boru hurdası satışlarını da bu şekilde yapabilir. 

 

Call Now ButtonArayınız..