Motor Hurdası Geri Dönüşüm İstanbul

Motor Hurdası Geri Dönüşüm İstanbul

Motor hurdası geri dönüşüm hizmeti veren Şanlı Hurdacılık firması güncel hurda motor fiyatları ile alım yapar. Motor hurdalar hurda sektöründe önemli bir yer kaplar. Bazı hurdalar motor olmasalar dahi motor hurda olarak adlandırılır. İstanbul motor hurdası alan yerler motor hurda fiyatlandırma konusunda uzmanlaşmıştır. Kurumsal hurdacı firması hangi motordan ne kadar bakır hurdası çıkacağını çok iyi bilir. 

Motor hurdaları mıknatıs hurdası, kablo hurdası, bakır hurdası, alüminyum hurdası, demir hurdası ve çelik hurdası içerebilir. Motor hurdalar satıcılar tarafından ayıklama yapılması pek mümkün olmaz. Motor hurdaları metal türüne göre parçalamak belirli makineler gerektirir. Motor alan geri dönüşüm firmaları bu makinelere sahiptir. 

Motor Hurdası Geri Dönüşüm Adımları

Motor hurdası alımı yapan hurdacı şirketi toptan motor hurdası alımı yapabilir. Toptan bir hurda motor fiyat teklifinin ardından anlaşma sağlanırsa motor hurdalar dükkanda parçalanmak üzere bir noktaya konulur. Hurdacılar adım adım gerekli işlemleri uygulayarak motor hurdaları söker. 

Kablo Kısımları ve Ufak Parçalar Ayrılır

Motorda bulunan kablo bağlantıları kesilerek kablo hurdalar ayrılır. Kablo hurdalara ek olarak motor üzerine vida veya kaynak ile tutturulmuş olan tüm parçalar motordan sökülür. Bu söküm işleminden sonra ikinci aşamaya geçilir. Biz bu işlemleri İstanbul Tuzla Hurdacı merkezinde yapıyoruz. 

Sonrasında Kesim İşlemi İle Bakır Çıkartılmaya Başlanır

Bir sonraki adım ise motorun kesilmesidir. Kesim işlemi yapıldığında bakır ve alüminyum hurdası açığı çıkar. Bobin bakır olarak yer alan bakır hurdası çekerek motordan ayrılır. Bu bakır hurdalarda kablo yoktur. Manyetik alan ile motorun dönmesini sağlayan bakır teller bunlardır. Alüminyum ve bakır türlerine göre burada ayrılır.

Bazı motorları ayırmak kolayken dev motorları ayırmak zor olabilir. Bu durumda spiral makinesi kullanılmak zorunda kalınır. Spiral makinesi ile kesim uzun sürse da amaca bu şekilde ulaşılabilir. Hurdacılar motor hurdaları ayıklayarak gerçekten geri dönüşüm hizmetine katkı sağlar. Değerli olan bakır hurdası diğer az değerli olan hurdalardan ayrılmış olur.

Motor Hurdalar Nerelerden Alınır?

Mahallelerde gezip hurda toplarken motor hurdası almak çok nadir karşılaşılır. Motor hurdalar motorlar nerede kullanılıyorsa oradan elde edilebilir. Bu yerler de hepimizin bildiği gibi fabrikalardır. Şantiye alanlarından da motor elde etmek mümkündür.

Fabrikalardan Hurda Motor Alımı

Her fabrikada belik yüzlerde hurda motor olabilir. Motorlar belki tekrar kullanılabilir ümidi ile hurdacılara satılmaz. Bu durumda depolarda yüzlerce motor birikebilir. Biriken motor hurdalar toptan şekilde hurdacılara satılır. Motor hurdaları fabrikalardan alındığına göre fabrikaların çok olduğu Gebze ve Tuzla ilçelerinden en fazla alımlar yapılır.

Hurdacılar bu ilçelerden toptan motor hurdası alımı yapar. Motor hurdası alımlarında motorların çalışıp çalışmadığı da önemli olabilir. Hurdacılar bu motorları ikinci el değerlendirebilir. Bu durumda ise hurdacılar sizlere daha yüksek hurda motor fiyatı sunabilir. 

Fabrikalarda atık motor çıkmasının nedeni arızalardır. Düzgün elektrik tesisatı çekilmeyen fabrikalarda motorlar sürekli arızalanır ve bir süre sonra da kullanılmaz hale gelir. Bu durumda hurdacılar bu motorları alır. Voltaj ve akım yükselmeleri de motorları etkiler. Ülkemizde bulunan elektrik düzensizliği buna büyük oranda neden olur.

Toptan Motor Hurdası Alımında Fiyatlandırma

Toptan motor hurdası alırken hurdacı eğer motor hurdaları tek tipse kolaylıkla tüm hurdanın kaç kg geleceğini hesaplayabilir. Ancak karışık motor hurdaları hesaplamak imkansıza yakın olur. Bunun nedeni motor kapalı bir kutudur ve içerisinde bulunan bakırın kaç kg olduğunu anlamak mümkün olmaz. Bu durumda ise tahmini bir fiyat ile teklif sunulur.

 

Call Now ButtonArayınız..