Lama Demir Hurdası Alan Hurdacı

Lama Demir Hurdası Alan Hurdacı

Lama demir hurdası ister hurda isterse ikinci el durumda olsun Şanlı Hurdacılık tarafından alınmaktadır. Güncel fiyatlar ile lama demir hurda alımı yapıyoruz. Çoğunlukla inşaat sektöründe kullanılan lama demir hurdalarını İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ illerinden topluyoruz. Hurda lama demir adresten alınır ve ödemesi peşin olarak yapılır. Hurda lama demir alan hurdacı Şanlı Hurdacılık en yüksek hurda şama demir fiyatları ile alım yapıyor. Lama demir inşaat sektöründe çelik konstrüksiyon ile kullanılan bir yapıdır.

Çelik konstrüksiyon kullanılan yüksek yapılarda yaygın şekilde lama demir de kullanılır. Lama demir bütünleyici bir parçadır. Ülkemizde lama demir üretiminde çok büyük kurumsal üretici firmalar bulunmaktadır. Lama demirler ayrıca yurt dışına da satış yapılan bir üründür. Lama demir bir dökme hurdası olarak da adlandırılabilir.

Lama Demir Hurdası Elde Etmek İstanbul

Lama demir hurdaları %90 oranda inşaat ile alakalı yerlerden alınır. Nadir olarak başka yerlerden de alım yapılabilir. Lama demir bina yıkımlarında elde edilebiliyor. elik konstrüksiyon yapılar birbirinden ayrılırken lama demirler sökülür. 

İnşaat Sektöründe Lama Demir

Çelik konstrüksiyon denen yapıların birbiri ile bağlanması gerekir. Bu bağlantı işlemini ise lama demir hurdaları yapar. Ek yerlerinde kaynak ve vidalama yöntemleri ile çelik konstrüksiyon hurdalar birbirleri ile bağlanır. Hurdacılar bina yıkımlarında bu lama demir hurdaların sökümünü yaparak binayı yıkar.

İnşaat sektöründe kullanılan lama demirler çeşitli boy ve kalınlıklarda olabilir. İhtiyaca göre mühendisler uygun olan lama demir seçimini yapar. Lama demirler kaynaklanır veya delinerek vidalanır. Çok katlı binalarda kullanım oldukça yaygın olur.

Otomotiv Sektörü Kullanım

Otomotiv sektöründe lama demir çeliğe oranla daha az kullanılsa da belirli bir oranda kullanılır. Otomobil iskeletleri lama demirlerin bir araya gelmesi ile oluşur. Eski otomobil alan hurdacılar bu kısımları keserek lama demir hurdası bölümüne gönderir. İstanbul Hurdacı Şanlı Hurdacılık hurdacı hizmeti gerektiren her noktada hurdacı çalışanları ile hizmet verir.

Lama Demir Gemilerde de Kullanılır

Gemi hurdası geri dönüşümünde karşılaştığımız bir durumda gemilerde lama demir kullanımıdır. Genelde döküm hurdası içeren gemi hurdaları lama demir hurdası da içermektedir. Hurdacılar kesim yaparak gemilerden hurda lama sökümlerini yapmaktadır. 

İnşaatlardan Artık ve Parça Lama Demir

Yapım aşamasında olan şantiye ve inşaat alanlarında artık lama demir hurdaları elde edilir. O inşaatta artık kullanılamayacak olan bu lama demir hurdaları İstanbul hurdacılar tarafından alınır. Sıfır durumda olan bu lama demir hurdaları ikinci el olarak satılmaya çalışır.

Lama Demir Neden Paslanmaz?

İnşaatlarda kullanılan lama demir hurdaların paslanmaması gerekir. Bu hurdalar paslanır yapıda olursa bu durum inşaat için hiç iyi olmaz. Daha dayanıksız bir yapı olmasın istiyorsanız lama demirler paslanmaz olmalı. Bunu galvaniz veya kromaj kaplama teknikleri ile sağlar. Kaplama teknikleri ile pas ve korozyona uğrayan metallerin zarar görmesi engellenir.

İkinci El Lama Demir Satan Hurdacı

İkinci el lama demirler hurdacılar tarafından satılabilir. Gerek inşaat alanlarından sökülen lama demir hurdaları, gerekse arta kalan atık lama demir hurdalar hurdacılar tarafından ikinci el olarak satılmaya çalışılır. Lama demire olan talep her zaman vardır. İnşaat sektörü devam ettiği sürece lama demir hurdası satışları da devam eder.

Hurdacılar ikinci el sattıkları ürünleri en uygun fiyatlara satmaya çalışır. Alımlarda da en yüksek fiyatları sunarak müşterinin memnun olmasını ve bir sonraki hurda satışını kendisine yapsın ister. Bu durumdan alıcı, satıcı ve hurdacı kısaca herkes kar elde eder.

 

Call Now ButtonArayınız..