Krom Tank Hurdası

Krom Tank Hurdası

Krom tank hurdası gıda sektöründe bir vazgeçilmezdir. Bir süre sonra kullanılmayacak hale gelen bu ürünler krom tank alan hurdacılar tarafından toplanır. Krom tank geri dönüşüm firması kullanılabilir durumda olan krom tank hurdaları ikinci el olarak değerlendirir. Krom hurda fiyatları günümüzde her gün artması nedeni ile Şanlı Hurdacılık hurdacı firması bu hurdalara yüksek fiyatlar teklif eder. 

Krom tan hurdalar gıda üretimi ve paketlemesi yapan fabrikalardan elde edilir. Bu tesislerde yenileme çalışmaları sonucunda tonlarca hurda krom tank geri dönüşüm firmasına satılır. İkinci el değerlendirilebilir bu ürünler hurdacılara satılmadan önce ikinci el satılmaya çalışılmaktadır. Bu durum geri dönüşüm yönünden daha faydalı olur. 

Krom Tank Hurdası İstanbul Geri Dönüşüm Merkezi

Krom tan hurdası Beylikdüzü, Pendik ve Maltepe ilçelerinden çok sayıda alınabilir. İstanbul gıda fabrikalarının büyük kısmı bu bölgelerde yer alır. Gıda fabrikalarından atılan krom tank hurdaları bu bölgede en yakın hurdacılar tarafından güncel fiyatlar ile alınır. Hurda krom satışlarından satıcı fabrikalar da gelir elde eder.

Sıvı Yakıt Sektörü Krom Tank

Gıda sektörüne ek olarak krom tanklar sıvı yakıt nakliye ve depolama alanlarında da kullanılır. Gıda sektöründe olduğu gibi yakıt depolamada da krom metalinin paslanmaz olması ön plandadır. Yakıtın bulunduğu tank paslanma özelliği gösterdiği zaman yakıt ile kimyasal tepkimeye girebilir. Bu durum yakıtın kullanılacağı araç ve makinelerde motorlara zarar verebilir.

Hurdacılar bu şekilde pas tutmuş olan tank hurdaların alımlarını bol miktarlarda yaparlar. Yakıt depolamada kullanılan tankların neredeyse hepsi krom tanktır. Krom tank hurdası alan geri dönüşüm firmaları öncesinde bu tanklar yakıt saklama amacı ile kullanılıyorsa öncelikle içerisinde kalan yakıt son damlasına kadar boşaltılır. İkinci el satışa sunulacak ise havalandırma kapağı açılarak içerisinde bulunan yakıtın uçması sağlanır.

Eğer kesim ve söküm yapılarak krom hurda parçalarına ayrılacaksa yakıt boşaltılsa dahi 1-2 gün tank içerisinde bulunan tüm yakıtın uçması beklenmelidir. En ufak bir kıvılcım tankın patlamasına neden olabilir. Bu durumda istenmeyen can ve mal kayıplarına neden olunur.

Gıda Sektörü Krom Tank Kullanımı

Gıda sektöründe tüm sıvı gıdaların saklanmasında krom tanklar kullanılır. Örneğin meyve suları krom tanklarda saklanarak paketlenir. Bazı mayalama işlemleri de yine krom tanklarda gıdalar günlerce bekletilerek yapılır. Aylarca belki yıllarca krom tanklar içerisinde gıda bekletilse dahi tank pas tutmaz. Ege bölesinde zeytinyağı üreticileri yağ saklamak için dahi krom tank kullanırlar. 

Paslanmaz Krom Çelik Tanklar

Bu tanklar tamamen kromdan üretilmiş olsalar da halk arasında renginden dolayı paslanmaz krom çelik tank adı verilir. Bu tank fiyatları her zaman demir tanklara oranla daha pahalı olur. Demir tanklar boyanarak paslanmasının önüne geçilir ancak düzenli aralıklar ile boya bakımı yapılmalıdır.

Hurda Süt Tankları

Süt içerisinde bir miktar su barındırır. Su içeren sütü paslanır bir tank içerisine koymam mümkün değildir. Süt nakliyesinde ve depolanmasında tamamen krom tanklar kullanılır. Süt bu tanklar içerisinde en sağlıklı şekilde depolanır. Kazalar veya kırılmalar sonucunda ise krom süt tankı hurdaları hurdacılar tarafından alınır. Silivri ve Çatalca bölgelerinde süt yetiştirme çiftlikleri bulunmaktadır.

Bu noktalarda süt taşımacılığında kullanılmak üzere ikinci el krom tank hurdası ihtiyacı bulunur. Bu vatandaşlar ikinci el krom tank satan hurdacı ile iletişime geçip bu ürünleri alabilir. Daha önce yakıt taşınmış ve kirli olan tanklar alınmamalıdır. Gıda zehirlenmesi gibi durumlara sebebiyet verebilir. Avcılar ve Esenyurt hurdacı merkezlerinde satış yapılır.

 

 

Call Now ButtonArayınız..