Kitap Hurdası Alan Geri Dönüşüm Firması

Kitap Hurdası Alan Geri Dönüşüm Firması

Kitap hurdası alan geri dönüşüm firması Şanlı Hurdacılık en yüksek fiyatlar ile hurda kitap alımları yapmaktadır. Hurda kitap alımı kilo ile yapılır. Ton bazında değil kilo bazında olsa dahi kilo ile kitap hurdası alanlar arasında en yüksek fiyatları teklif ediyoruz. Kitap hurdaları kağıt geri dönüşüm sektöründe en önemli yere sahip hurdalardır. 1 kitap geri dönüşüme gönderildiğinde 1-2 kilo arası kağıdın geri dönüşümü yapılmış olur. Kitap alan hurdacılar İstanbul da her noktadan bu hurdaları almaktadır.

Her 1 ton kitap hurdası geri dönüşüme kazandırıldığında 17 tane ağacın kesilmesi önlenmiş olur. Bu rakam hiç az bir miktar değildir. Hurdacılar ve vatandaşlar kitap hurdaları çöplere atmak yerine hurdacılara satarak geri dönüşüme katkı sağlamak zorundadırlar. Kitap hurdası alanlar İstanbul da her noktada kitap hurda alımları yapıyor. Kitap geri dönüşüm firması her hurda kitap geri dönüşümünde binlerce ton dönüşüm yapıyor.

Kitap Hurdası Alan Hurdacılar İstanbul Geri Dönüşüm

İstanbul nüfustan dolayı en fazla kitap hurdası üreten ildir. Bu ilde her yıl milyon ton civarında kağıt ve kitap hurdası meydana gelir. Günümüzde devlet okullarında okuyan çocukların kitaplarını devlet karşılamaktadır. Devlet kitapları öğrenciler tarafından 1 yıl kullanılır. 1 yıl kullanımın ardından bu kitaplar geri dönüşüme gönderilir. Özellikle okul bitiminde öğrencilerden çok miktarda kitap hurdası elde edilir.

Ayrıca öğrenciler sınav sonuna kadar kitaplarını atmazlar. Ancak üniversite veya lise sınavına girildikten sonra tüm kitap hurdaları geri dönüşüm firmalarına satılır. Bu şekilde kitap geri dönüşümü yapılmış olur. Kilo değerine bakmadan Şanlı Hurdacılık Kağıt Fabrikası adrese gelerek hurda kitap alımları yapıyor. Kg değerinin bizler açısından bir önemi bulunmamaktadır. Miktar ne olursa olsun adresten alım yapıyoruz. 

Hurda Kitap Toplayarak Ağaç Kesimi Önleniyor

Kitap alan hurdacılar çöpler de dahil olmak üzere her noktadan kitap hurdası almaktadır. İstanbul da kalabalık ilçelerden elde edilen kitap hurdası miktarı daha fazla olur. Ayrıca ikinci el kitapçıların bulunduğu noktalardan da çok miktarda hurda kitap elde edilebilir. 

Kitap hurdaları geri dönüşüm bilincine her bireyin sahip olması gerekir. 1 kitap dahi yerlere atılmak yerine geri dönüşüm firmaları tarafından alınmalıdır. Kağıt esasen organik bir madde gibi görünse de kimyasal işlemlerden geçiyor. Bu durumda tıpkı plastik gibi toprağı kirletiyor. Bu kirliliğin önüne geçmek için kitap geri dönüşüm firması telefon numaralarından aranılarak adresten satış yapılabilir. 

İstanbul Kitap Hurdası Atık da 1. Sırada

Ülkemizde hurda kitap atık miktarında İstanbul 1. sırada yer alır. Bu nüfus yoğunluğu ile alakalı bir durumdur. Nüfus yoğunluğu kullanılan tüm kitapların miktarını artırır. Kitap her kesme hitap eden ürünlerdir. Okuma kitapları olan roman ve öykü gibi kitaplar herkes tarafından kullanılabilir. Bu tarz kitapları 1 kez alıp kenara koymak yerine bu okuma kitaplarını başkalarına vererek yeni kitap almasının önüne geçilebilir. Bu durumda geri dönüşüm sağlanmış olur.

Öğrenciler ise ders kitapları, soru bankası kitapları gibi kitaplar kullanır. İstanbul da 5 milyondan fazla öğrenci bulunmaktadır. Her öğrencide 3-4 adet test veya soru bankası kitabı bulunduğu düşünüldüğünde tonlarca hurda kitap anlamına gelir. Sınav bitiminde bu kitapları kullanan öğrenciler en yakın hurdacı ile iletişime geçerek bu hurdaları satabilir.

Hurda alımlarının tamamı güncel hurda kitap fiyatları ile yapılır. Kitap hurdaları diğer metal hurdalar kadar pahalı hurdalar olmasalar da toprağa atılması ve su ile karışması tehlikeli olur. Dünya denizleri de dahil okyanuslara bile kağıt ve plastik hurdalar karışıyor. Her geçen zaman güzel dünyamızı kitap hurdaları ve plastik hurdaları ile kirletiyoruz. 

 

Call Now ButtonArayınız..