Kablolu Telefon Hurdası Geri Dönüşüm

Kablolu Telefon Hurdası Geri Dönüşüm

Kablolu telefon hurdası alımları yapıyoruz. İstanbul da nüfus yoğunluğu sebebi ile hala kablolu telefon kullanım oranı oldukça yaygındır. Kablolu telefon hurdası alan hurdacı güncel elektronik hurdası fiyatları ile bu hurdaların alımlarını gerçekleştirir. İstanbul da hangi ilçede olursanız olun Şanlı Hurdacılık firması belirtmiş olduğunuz adrese gelerek tüm hurdaların alımlarını yapar. Kablolu telefon hurdası alan yerler arıyorsanız hurdacı iletişim bilgileri ile bizleri arayın. 

Kablolu telefon, masa üstü telefon, ev telefonu, sabit telefon aynı şeyi ifade eder. Bu telefonların çalışma mantığı tamamen aynıdır. Aralarında ufak farklılıklar olsa da aynı şekilde çalışırlar. Telsiz sabit telefonlar yine kablolu ancak iki kısımdan oluşur. Belirli bir mesafeye kadar telsiz mantığı ile cep telefonu gibi kullanılabilir. Hurda kablolu telefon elektronik atık kapsamında değerlendirilir.

Kablolu Telefon Hurdası Miktarı Azalmıyor Artıyor

Halk arasında kablolu telefon kullanımı neredeyse sıfıra düşmüş olsa dahi kablolu telefonlardan vazgeçmesi mümkün olmayan yerler de vardır. Bu yerler tüm iş merkezleri ve kamu binalarıdır. İş dünyasında cep telefonu kullanımı oranı oldukça azdır. İletişim büyük oranda sabit hatlar üzerinden gerçekleşir. Her geçen gün yeni iş merkezlerinin açıldığı düşünülürse ev telefon kullanımı büyük oranda artıyor.

Tadilat gibi işlemler sonucunda ise hurda kablolu telefonlar hurdacılar tarafından alınır. Sabit telefon alan hurdacılar bu hurdaların geri dönüşümünü gerçekleştirir. İstanbul da kablolu telefon hurda alımı yapılan yerler sırası ile Bayrampaşa, Güngören, Sarıyer ve Sultangazi ilçeleridir. Bu ilçelerde hurda sabit telefon alımları başı çeker.

Sabit telefonlar özellikle fabrikaların taşınmasında ve iş yerlerinin tadilata girmesinde elde edilir. Çalışır durumda olan kablolu telefonlar hurdacılar tarafından alınır. Hurdacılar bu telefonları ikinci el olarak değerlendirme yoluna gidebilir. İkinci el satılan bu hurdalar geri dönüşüme daha büyük katkılar sağlar.

Ev Telefonu Hurdası İçerdiği Hurda Miktarı

Kablolu telefon hurdası değerli bir hurda değil. Tonlarca dahi hurda alınsa bu telefonların değerli olan kısmı çok azdır. Üzerinde tek bir devre elektronik kart ile oluşur. 1 noktada ise mikrofon ve hoparlör içerir. Tüm elektronik aksan dahi çok düşük fiyat eder. Telsiz sabit telefon hurdalar pil de içermeleri nedeni ile telsiz olmayanlara bakarak daha yüksek fiyatlara satılabilir.

Ev telefon hurdası alan hurdacılar bu hurdaları 3 – 5 adet için adrese gelerek alamaz. Bu hurdalar çok az miktarda hurda içermesi sebebi ile yakılan yakıt masrafını kurtarmaz. Şanlı hurdacılık İstanbul hurdacı firması ise bu hurdaları ne olursa olsun adresten toplar. Toptan şekilde de alımlar mevcuttur. 

Sabit kablolu telefonlar yüzde 80 oranında geri dönüşümü olmayan plastik hurdası içerir. Bu hurdalar doğrudan atık çöp hurdası ve hurdacılar bu hurdaların alımını gerçekleştirmez. Dünyada üretilen plastik hurdaların büyük bir kısmı geri dönüşümü olmayan plastik hurdalardır. Bu hurdalar pet şişe hurdası gibi geri dönüşüme kazandırılamaz.

Hastane, Okul, Spor Salonu, AVM, Kamu Binaları ve Diğer Tüm İş Yerleri 

Tüm bu iş merkezlerinde yüzlerce adet kablolu telefon hurdası bulunabilir. Hurdacılar kırıp dağıtmadan bu telefon hurdaları dikkatlice söker. Bu şekilde ikinci el satabilme imkanları olur. Kırılarak sökülen telefonlar ise satılamaz. Bu nedenle zarar vermeden sökülmeleri gerekir. 

İş yeri büyüklüğü ve ofis çalışan sayısı ne kadar artarsa oradan çıkacak telefon hurda miktarı da o kadar artar. Hurdacılar toptan hurda alımlarında daha yüksek fiyat teklifleri verir. Toptan hurda alımlarında hurdacılar sürümden kazanabilir. Kablolu telefon hurdaları elektronik hurda fiyatlarına bağlıdır. Elektronik hurda fiyatları sabit telefon hurda fiyatını etkiler.

 

Call Now ButtonArayınız..