İşlemci Hurdası Alan Firmalar İstanbul

İşlemci Hurdası Alan Firmalar İstanbul

İşlemci hurdası alan firmalar listesinde İstanbul bölgesinde en yüksek fiyatları teklif ediyoruz. İstanbul da atık işlemci hurdası büyük oranda İstanbul elektronik geri dönüşümü yapan firmalar tarafından alınmaktadır. İşlemci hurdası bilgisayar ve elektronik hurdaları arasında en değerli birimdir. İşlemci hurdası tüm hurdacılar tarafından çok yüksek fiyatlara alınmaktadır. Hurda işlemci satan bir vatandaş o parçanın ne kadar edeceğini zaten bilmektedir. Hurda işlemciler toptan satışta temiz şekilde ve içerisine hiç bir malzeme karışmamış durumda olması gerekir

İşlemci hurdası alan geri dönüşüm firması kilo kilo aldığı işlemci hurdalarını biriktirerek tonlarca işlemci hurdası elde eder. Biriktirme yöntemi ile miktarı artırdığında satışlarda daha yüksek gelir elde eder. İşlemci hurdaları çok küçük parçalardır. Her bilgisayarda yer alan işlemci maksimum 100-200 gram arasında ağırlığa sahiptir. İşlemci hurdası denildiği zaman akla sadece bilgisayar hurdaları gelmemelidir. Bu gün evlerimizde bulunan akıllı buzdolabı, televizyon ve çamaşır makinesi ve diğer tüm aletler işlemci içerir. Bu aletlerin elektronik kısımları hurdaya atılırsa bu kartlar işlemci hurdası içermektedir.

İşlemci Hurdası Alan Firmalar Arasında En İyi Fiyatı Veren Hurdacı İstanbul

Sizlere en iyi işlemci hurda fiyatı kurumsal elektronik geri dönüşüm yapan firmalarca sunulabilir. Sokakta gezen yerel işletme hurdacılar sizden aldıkları işlemci hurdaları yarı fiyatlarına almaktadır. Hatta yarı fiyattan daha düşük fiyatlara dahi hurdalar alınabilir. 

Toptan işlemci hurdası alımında İstanbul hurdacılar çıkabilecekleri en yüksek fiyatlara çıkar. Toptan işlemci hurdası bulmak çok zor bir durumdur. 1 ton işlemci hurdası bulmak neredeyse imkansız bir durum olur. 100-200 kilo gibi işlemci hurdalar toptan alınan işlemci hurdalardır. İstanbul da bulunan işlemci hurdası alan firmalar ile anlaşılarak tamamına toptan işlemci hurdası satılabilir. 

İşlemci hurdaları temiz olması gerekir. İçerisine başka yabancı maddeler ve pislik karışmış olmamalıdır. İşlemci kendi başına çok değerli bir hurdadır. İçerisinde 10 kilo yabacı madde olsa dahi hurdacı bu durumdan zarar edebilir. Karışık olan işlemci hurdaları alınmadan önce hurdacı çalışanları tarafından ayrıştırılabilir.

İşlemci Hurdası Değeri Neye Göre Belirlenir

İşlemci hurdası fiyatı üzerinde en etkili faktör işlemcinin eski olup olmamasıdır. Eski olan işlemci hurdalarında yeni olan işlemcilere oranla daha çok miktarda altın metali bulunur. İşlemci hurdası alan firmalar işlemci hurdasını incelediklerinde hangi senede dahi üretildiğini öğrenebilirler.

Bu işleri yıllardır yapan kurumsal işlemci hurdası geri dönüşüm fabrikaları alınan işlemci hurdalardan hangi metalden ne kadar elde edilebileceğini dahi bilir. Altının yanında bir diğer değerli olan malzeme platin de işlemci hurdalarından elde edilir.

İşlemci hurdaları anakart hurdaların üzerinde yer alır. İşlemci hurdalar tek başına alınabileceği gibi anakart üzeründe toptan olarak da alınabilir. İşlemci hurdası üzerinde düz olan alt yüzeyde pinler yer alır. Bu pinler altın kaplı olan pinler. İşlemci hurdasında yer alan en değerli kısımlar burasıdır. İstanbul hurdacı bu pinleri sökerek çalışmaya başlar. 

İşlemci CPU Özellikleri

İşlemci adı üzerinde bilgisayarda verileri işleyen kısımdır. Bilgisayarda yapılan tüm işlemler burada yapılarak RAM denilen birime kayıt edilir. Bilgisayarın beyni diyebileceğimiz bu kısım ne kadar hızlı çalışırsa o kadar bilgisayar hızlı çalışır. Bir taraftan işlenen verilerin de düzgün iletilmesi gerekir. Veri hızlı iletilmez ise bilgisayar da yavaş çalışır.

İletimin işlemci tarafında hızlı olmasını sağlama amacı ile pinler altın ile kaplanır. Bu durum eski olan bilgisayarlarda daha yaygın gözlemlenir. Eski bilgisayarlardan elde edilen işlemcilerden daha yüksek oranlarda altın hurdası ortaya çıkar. En güncel işlemci hurdası fiyatları ile satış.

 

 

Call Now ButtonArayınız..