İş Makinesi Hurdası Alımı

İş Makinesi Hurdası Alımı

İş makinesi hurdası alımı yapan hurdacı tüm iş makinesi hurdalarını ve parçalarını almaktadır. İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ da iş makinesi hurdası alan yerler arıyorsanız bizimle iletişime geçerek hurda satışı yapabilirsiniz. Bir iş makinesi büyüklüğüne göre 30 ile 100 ton arasında gelebilir. Bu tonlarca ağırlıkta olan makineler gerekli işlemlerle sökülüp parçaya ayrılır. Ardından geri dönüşüme gönderilir.

İş makinesi hurdaları çok nadir de olsa hurdaya satılır. İş makineleri günümüzde çok pahalıdır. Bu sebeple eğer makine eski durumda değilse şirket ve vatandaşlar hurdaya satış yapmaz. Tamamen kullanım dışı olan iş makinesi hurdaları hurdaya ayrılır. İstanbul genelinde satışı bekleyen çok sayıda hurda bulunmaktadır. Hurda iş makinesi alan geri dönüşüm firmaları bunların alımlarını gerçekleştirir. 

İş Makinesi Hurdası Nereye Satılır Kimler Alır

İş makinesi hurdalarını neredeyse tüm hurdacılar alabilir. Araç hurdası gibi kazançsız bir hurda türü değildir. İş makineleri çok ağır makinelerdir ve içerisinde çeşitli maden hurdalar barındırır. Bu işte tecrübeli olan kurumsal hurdacı firması gerekli önlemleri alıp belirli teknikler ile kesim işlemini yapar. 

Hurda İş Makinesi Kesim

Hurda iş makinesi bütün halde hurdaya ayırmak mümkün değildir. Tüm parçalar vidalı durumdadır ancak bazı büyük parçalar yinede kesilmek zorunda kalabilir. İş makine hurdaların tamamı neredeyse DKP hurdası sınıfında değerlendirilir. Kalın demir ve çelik hurdaları içerir. Gerekli yerlerde vidalar sökülerek, gerekli yerlerde oksijen kaynağı ile kesilerek hurdacılar makine hurdaları söker.

İş makinesi hurdası parçalanmaya başlamadan önce depoda yakıt olup olmadığı kontrol edilmelidir. Alınacak ilk önlem budur. Kesim yapılmadan önce tüm yakıt depodan boşaltılmalıdır. Boşatma işlemi varil veya bidon ali yapılmalı. Yere yakıt boşaltılmamalıdır. Bu durum hem toprağı kirletir, hem de çalışılacak bölgeye yakıt boşaltıldığında depoyu boşaltmanın bir anlamı kalmaz.

Yağ boruları ve yağ pompaları yine boşaltılması gereken kısımlardır. İşinde uzman geri dönüşüm firması yapması gereken ilk işlemler bunlardır. Yağ da yine alev alabilen bir malzemedir ve söküm başlamadan önce boşaltılması gerekir. Tüm önlemleri alımından sonra kesim işlemine başlanabilir. 

Hurda İş Makinesi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

İş makinesi hurdası satıcısı makinenin kaç ton geldiğini zaten bilmektedir. Bu değerden maksimum 500 kg bir değer düşürüldükten sonra hurda net değeri ortaya çıkar. 500 kg düşülmesinin sebebi kabin kısmı ve boru kısımların plastik hurdası içermesidir. Plastik olan kısımlar tamamen değersiz hurdalardır. Elektronik ve kablo hurdaları da içerir. Az miktarlarda da olsa kabin kısımlarında elektronik ve kablo hurdası içeren kısımlar vardır.

Söküm işlemine başlamadan önce hurdacı demirden ve çelikten daha değerli olan hurdaları söker. Böylece değersiz olan hurdalara değerli olan kablo gibi hurdaların karışması önlenmiş olur. 

Alımını Yaptığımız İş Makinesi Hurdaları Şunlardır

Kullanım amaçlarına göre çok sayıda iş makinesi türü vardır. Bu araçlar tamamen yapılan işe göre üretilen standart makinelerdir. Özel üretim iş makineleri de vardır. Bilinen ve yaygın kullanılan iş makineleri dozer ve greyder makineleridir. Bu makineleri gören herkes tonlarca çelik ve demir hurdası içerdiğini bilir.

Hurda Dozer alımı

Dozer hurdaları iş makineleri hurdası arasında hurdacılar tarafından alımı en fazla yapılan hurdalardır. Bu makinelerin parçaları ve kendisi de hurdacılar tarafından alınır. Alımı yapılan parçalardan birisi kepçe kısmıdır. Kepçe kısmı en çok yıpranan ve zarar gören kısım olması nedeni ile hurdacılara satılabilir.

Greyder Hurdası Alımı

Greyder yer sıyırma amacı ile kullanılır. Kış aylarında yolları açan greyderler önemli bir hizmet verir. Bu makinelerinde sıyırma yaptıkları kısımlar çokça hurdaya ayrılır.

 

Call Now ButtonArayınız..