Hurdacı

Hurdacı

Şanlı hurda
Hurdacı merkezi Şanlı Hurdacılık firması İstanbul da her noktadan hurda alım ve satışı yapmaktadır. Hurda alımlarında Şanlı Hurdacılık firması güncel hurda fiyatlarını teklif eder. İstanbul veya tüm çevre illerinde kaliteli hurdacılık hizmeti almak istiyorsanız hemen hurdacı telefon numaraları ile iletişime geçin. En yakın hurdacı olarak İstanbul da hızlı hizmet veriyoruz. Firmamız ağırlıklı olarak metal hurda geri dönüşüm hizmeti verir. Demir hurdası, bakır hurdası, kablo hurdası, sarı hurdası ve titanyum hurdası benzeri metal hurda alımlarını gerçekleştiriyoruz.
Karton, kağıt, plastik hurdaları da geri dönüşüme kazandırılmaktadır. Hurdacılar arsında her hurdanın geri dönüşüm hizmetini veren nadir hurdacılardan birisiyiz. Hurdacılık hizmetlerinin büyük bir kısmı İstanbul ilçelerinde verilmektedir. Büyük toplu hurda alımlarında ise şehir dışına hizmetlerimiz bulunmaktadır. Her nevi hurdacılık hizmeti Şanlı Hurdacılık firması tarafından sunulmaktadır. Sektörde 20 yılı aşkın süredir hurdacılık hizmeti vermeye devam ediyoruz. Bu uğurda her türlü atık geri dönüşümü yapmayı amaç edindik.

Hurdacı Şanlı Hurdacılık İstanbul da En Kaliteli Hizmet

Şanlı Hurdacılık firması her hurda alımında en kaliteli hizmeti vermeye çalışır. Yaptığımız hizmetlerden birisi hurda karşılığında yıkım hizmetidir. Bu hizmeti en kaliteli şekilde vermeye çalışıyoruz. Hurda karşılığında yıkım gibi işler tecrübe gerektiren işlerdir. Bu hizmeti veren hurdacılar da belirli süreler boyunca bu işi yapmış olmaları gerekir.

Kaliteli hizmet almak istiyorsanız kurumsal firmalar ile çalışmanız gerekir. Kurumsal olan tüm firmalar aldıkları hurdanın tam değerinde ödeme gerçekleştirir. Değerin net olarak teklif edilmesi zarar etmenin önlemini alır. Kurumsal olmayan firmalar daha düşük fiyatlara hurda alımı gerçekleştirebilir. Birden fazla kurumsal firmadan teklif almak hurda fiyatı belirlemede müşterilere daha faydalı olur.

İstanbul da ülkemizde bulunan hurdacıların büyük bir kısmı bulunur. Hurda satışında binlerce firma ile görüşerek hurda satışı yapmak mümkündür. Bu hurdacılar arasından kurumsal olmayanları eleyerek seçimlerinizi yapın. Büyük hurdacılar elinizde bulunan hurdalara her zaman yüksek fiyat teklifleri sunar.

Tarihten Bugüne Hurdacılık

Hurdacılık son 100 yıldır rövanşta olan bir meslektir. Ülkemizde de binlerce vatandaşımız hurdacılık yaparak geçimini sağlıyor. Hurdacılığın doğum noktası sanayi devrimidir. İngiltere de başlayan sanayi devrimi ve sonrasında tüm dünyaya yayılması ile hammadde ihtiyacında olan talep bu mesleğin doğmasına neden oldu. Nasıl mı? Hammadde ile sanayide üretim hızla arttı. Artan üretim sonucunda ise oluşan kaynak kıtlığı ile hurdacılık yani geri dönüşüm mesleği şekillenmeye başladı.

Hurdacılık mesleği ilk başlarda sadece metal toplayıcılığı ile başladı. Bu metaller başta demir, bakır, alüminyum, kurşun gibi o yıllarda çok kullanılan metaller. Sonrasında plastik üretimi yapılması ile plastik geri dönüşümü de giderek şekillendi. Eskiden geri dönüşüm işi ile uğraşan firmaların verdiği hizmetler çevre temizliği için fazlasıyla yeterli olabilirdi. Ancak günümüze gelindiğinde ise plastik atıklar doğayı büyük oranda kirletmeye başladı.

Her yıl 2 milyon ton plastik hurdaya ayrılmaktadır. Geri dönüşümü yapılabilen kısım ise çok çok az kısmıdır. Geriye kalan kısımlar ise su ve toprağa karışıyorlar. Hurdacı bu ürünlerin büyük kısmını geri dönüşüme kazandıramıyor. Bu petrol türevi olan hurdalar geri dönüşümü yapılanamayan hurdalardır. Metal olan atıkların tamamının geri dönüşümü sağlanabilir ancak plastik olanlarda ise durum böyle değildir.

Hurdacı Atıklar İçin Ne Yapabilir?

Hurdacı plastik atıklar için hiçbir şey yapamaz. Pet şişe hurdalarının geri dönüşümü yapılıyor. Hurdacılar bu hurdaları toplamada görev alır. Pet şişelerin tamamı dahi geri dönüşüme kazandırılsa yine de binlerce ton plastik hurdası toprağa ve suya karışmaya devam ediyor.

Halkımız bu durumda bilinçli davranarak sürekli plastik ürün kullanımı yapmamalıdır.

 

 

Call Now ButtonArayınız..