Hurdacı Alırım

Hurdacı Alırım

Hurdacı Alırım Hikayesi ile Göndeme düşen Emrah Aslında Bizimde yıllar önce yaptığımız Sokak hurdacılığı.  3 tekerlekli araçla sokaklarda caddeler de hurdacıı sesi ile gezip bina kapıcılardan dükkanlardaki tadilatlardan çıkan hurdaları almaktır  Hurdacı Alırım

Hurda geri dönüşümü halen ülkemizde kârlı bir iştir. Çalışma şartları zor ve çok tehlikeli bir iş olsa da dürüst çalıştıktan sonra alnınızın akıyla iyi bir kazanç sağlamış olursunuz. Bu işe başlamadan önce kendinize bir hedef belirleyin ve bunun için rota çizin. Örneğin; siz hurdacı olarak toplayıcılık mı yapacaksınız yoksa direk hurdacılardan alarak fabrikalara mı satacaksınız. Bu ikisi arasında dağlar kadar fark var. Çünkü birinde hurdayı bizzat kendiniz temin edip aracı hurdacılara satarken diğerinde siz hurdacılardan alıp fabrikalara satacaksınız. Her ikisi için de işlerin nasıl yürüdüğünü öğrenmelisiniz ki yazının ilerleyen bölümlerinde detaylı bir şekilde ele alacağız.

Hurdamızı gittik aldık. İyi güzel de ne yapacağız bu hurdayı. Cinsine bağlı olarak bazı hurdalar oldukça geniş alan kaplamaktadır. Piyasa verilerine göre genelde hurdacılar depoda tutmak yerine doğrudan veya aracı firmalar aracılığı ile geri dönüşüme gönderirler. Burada hurdayı aracıya mı yoksa fabrikaya mı satacağınız tamamen size bağlı. Çünkü hurda tonajınız yüksek değilse büyük fabrikalar sizi muhatap olarak görmüyor. Mecburen aracı firmalara gitmek zorunda kalıyorsunuz. Ancak bunlar arasında da öyle firmalar var ki elini kaptıran kolunu alamıyor. Çek senet gibi ayak oyunları ile hurdanızı kaptırabilirsiniz. Referansı sağlam olan firmalar çoğunlukla yamuk yapmak istemezler çünkü size atacakları ufak bir kazık onların piyasadaki isimlerini karamak demektir. Kolay kolay hurdacı firmaları bunu göze almazlar. Size düşen hurdanızı hangi şartlarda alçakları, ne kadardan alacakları, fire oranları gibi bilgileri satacağınız yerden öğrenmek ve ona göre karar vermek.

"<yoastmark

Hurda ARŞİVİ

Call Now ButtonArayınız..