Hurda Yangın Merdiveni Söken Hurdacı

Hurda Yangın Merdiveni Söken Hurdacı

Hurda yangın merdiveni söküm ve kesimi yapan Şanlı Hurdacılık gerekli tüm önlemleri alarak alım hizmetini gerçekleştirir. Yıkılacak olan binalardan veya tadilata girmiş olan binalardan hurda yangın merdiveni alımı yapılmaktadır. Söküm sırasında tüm işçilik masrafları ve nakliye Şanlı Hurdacılık tarafından yapılır.

İstanbul, Tekirdağ ve Kocaeli de hurda yangın merdiveni alan hurdacı arıyorsanız hurdacı telefon numaraları üzerinden hemen bizlere ulaşın. sanlihurda.com web sitemiz üzerinden sizlere en yakın hurdacı ile iletişime geçebilir ve bu noktalardan birisine hurda satışı yapabilirsiniz. 

Hurda Yangın Merdiveni Nasıl Elde Edilir

Hurda yangın merdiveni hurdacılar tarafından çoğunlukla eski binalardan sökülür. İstanbul da Eski banalar ise Kadıköy, Üsküdar, Şişli, Mecidiyeköy ve Fatih gibi ilçelerde yer alır. Eski binaların yoğun olduğu noktalarda geri dönüşüm firması yangın merdiveni hurdası alımı yapar.

Yangın Merdiveni Hurdası Sökümüne Dikkat!

Yangın merdiveni sökümü yapılırken hurdacılar gerekli önlemleri almalıdır. Merdiven hurdası alan hurdacı yüksek katlı binalarda söküm sırasında merdiven sökülen bölgenin altında kimsenin olmadığından emin olmalıdır. Kesim sırasında kopan parçalar vatandaşların üzerine düştüğünde istemeyen sonuçlar yaşanabilir. Aynı şekilde araç ve diğer değerli malzemeler de alt kısımda bulunmamalıdır.

Profesyonel Hurdacı Firması İle Çalışın

Daha önce kesim yapmış ve hurda kesim işleminde tecrübeli kurumsal hurdacı firması ile çalışmak sizlerin faydasına olur. Bu işte tecrübeli hurdacılar ile çalışmanızı tavsiye ederiz. İlk kez bu hizmeti veren hurdacı çevreye maddi ve manevi kayıplar verebilir. İşinde tecrübeli hurdacılar gerekli önlemleri alarak hizmet sunar.

Yangın Merdiveni Hurdası Kaç Para Eder?

Yangın merdiveni hurdası %100 oranda demir hurdası içerir. Çok nadir de olsa çelik hurdası içeren yangın merdivenleri de bulunmaktadır. Merdivenden elde edilecek olan demir hurdası miktarı fiyat konusunda en etkili faktördür.

Yüksek Katlı Bina Merdiveni

Yüksek katlı bina yangın merdiveni tonlarca demir hurdası içerebilir. 2 katlı bir binanın yangın merdiveni hurda miktarı ile 8 katlı bir binanın yangın merdiveni hurda miktarı aynı olmayacaktır. Hurdacı söküm işlemine en üst kattan başlayarak devam etmelidir ve söküm işlemini aşağıya doğru yapmalıdır.

Yüksek katlı binalarda çevreye saçılma daha fazla olur. Çok düşük hızla düşen küçük demir parçaları 10 katlı bir binada yere yaklaştığında kurşun gibi hızlanabilir. Aşağıda bulunan bir vatandaşın üzerine düşmesi istenmeyen sonuçlar doğurabilir.

Çelik İçeren Hurdalar

Çelik ve demir hurdasını birlikte içeren hurdalar olduğunda geri dönüşüm firması bu durumu göz önüne alarak fiyat teklifini verir. Çelik hurdası demir hurdasına oranla %20 daha pahalıdır. Merdivenin bazı kısımlarının çelik hurdası olduğundan eminseniz satış yapılan hurdacıya bu durumu belirtmekte fayda vardır. Hurdacı yaptığı incelemede bu durum gözden kaçmış olabilir.

Yangın Merdiveni Kullanım Sıklığı Azaldı

Güncel yapılan apartman ve binalarda metal yangın merdivenlerinin yerini betondan bölmeler almaya başladı. Bu durum hem daha sağlıklı hem de masrafların azalmasını sağlamaktadır. Ev alanından zarar yapılmış olsa da yangın merdiveni bakım ve onarım çalışmalarından kurtulurmuş olunur. Yangın merdivenleri yağmur ve nem sebebi ile 10 – 20 yıl gibi zaman periyotlarında yenilenmek zorunda kalabilir.

Yangın Merdiveni Söküm Koşulları

Kesim ile söküm aynı şey değildir. Kesim işlemi hurdanın parçalanması işlemine denir. Söküm ise hurda bütün halde sökülür. Yangın merdiveni konusunda kesim ve söküm farkı bina kat sayısına bağlıdır. Hurda alımı yapılacak bina eğer 3 ve daha az katlı ise söküm işlemi uygulanabilir.

Bu durumda boş kısım olmak zorundadır. Eğer sökülen merdivenin düşeceği yerde boşluk yoksa bu yöntem yerine kesim tercih edilmelidir. 

 

Call Now ButtonArayınız..