Hurda Satma Aşamaları Nelerdir?

Hurda Satma Aşamaları Nelerdir?

hurda satma

Hurda satma aşamaları nelerdir? Garajlarda, bodrumunuzda veya deponuzda kullanılmayan milyonlarca ton hurda duruyor, ancak satmak için hurdaya gönderimin nasıl olduğu konusunda merak edilenler vardır.

Metalleri kurtarmak ya kazançlı bir teklif ya da gereksiz bir hamle olabilir. Karlılığı, malzemeyi sökmenin ve yüklemenin zorluk derecesi ve sattığınızda gidiş oranı da dâhil olmak üzere birçok etkili faktör oynar. Bu eski metalleri hurdaya göndererek geri dönüşüme katkıda bulunabilir hem de bir gelir elde edebilirsiniz. Hurdaları paraya dönüştürme sürecinin nasıl ilerlediğini adım adım sizlerle paylaşalım.

Hurdayı Seçin

Hurdaya ne göndereceğinizi belirleyin. Çelik, hurdaya atabileceğiniz en yaygın ancak en az kazançlı metallerden biridir. Metallerin çoğunu hurdaya gönderebileceğiniz gibi bazılarının maddi değeri daha fazla olmaktadır.

Kazançlı Alaşımlar

  • Pirinç

Pirinç gibi alaşımların değeri yüksektir. Pirinç, düşük sürtünme gerektiren uygulamalarda kullanılır – dişliler, kilitler, valfler ve mühimmat. Pirinç, dayanıklılığı ve cilalandığında parlak parlaklığı nedeniyle müzik aletlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

  • Bakır

Bakır günümüzün en çok aranan metallerinden biridir. Metal geri dönüşümü ile uğraşan herhangi bir hurdacı bunu kabul edecek ve önemli bir fiyat verecektir. Bakır hurdası yüksek bir değere sahiptir, çünkü ham bakır cevherini kullanılabilir bakıra dönüştürmek için gereken işlem son derece maliyetli ve uzundur. Aksine, kullanılmış bakırın geri dönüşümü kayıpsız bir süreçtir, yani malzemenin yüzde 100’ü geri kazanılır ve süreçte ham cevher kullanmaktan çok daha az enerji kullanır. Motorlar, kablolar ve çıplak bakır dâhil olmak üzere bakır içeren herhangi bir ürünü hurda olarak satabilirsiniz. Burada sizlere hurda satma aşamaları nelerdir konusunda yardımcı olduk.

Yerel Bir Alıcı Bulun

Malzemenizi aldıktan sonra, bir alıcı bulmak için internet üzerinde “hurda satışı” veya “metal geri dönüştürücüsü” gibi terimleri arayın. Hurdalarınızı alıcıya kendiniz götüreceğiniz gibi onların da adresinizden gelip hurdaları alması mümkündür. Bu yüzden gitmeden önce ön görüşme yapmanız faydalı olacaktır. Araştırmanızı yapın: Farklı hurdacılar farklı uzmanlıklara sahiptir ve farklı malzemeler satın alırlar. Bazı hurdacılar sadece bakır bazıları ise sadece maden hurda satın alır. Elinizde bakır hurdası varsa farklı alandaki mesela maden hurdacı ile iletişime geçmemelisiniz. Bunun sebebi ise; sizin elinizde bulunan hurda dışında hurda işi yapan firma sizden aldığı hurdayı bir başka hurdacıya devretmesidir. Bu yüzden size teklif ettiği miktar diğer hurdacılara göre daha az olacaktır. Hurda için satmaya çalıştığınız malzemenin kompozisyonunu biliyorsanız, en iyi fiyatı bulmak için detaylıca bir arama yapmanızı öneriyoruz, satın alma oranları hurdacıya göre değişkenlik gösterecektir.

Hurdamızı En Son Göreceğiz

Yükleyiciler raflarımızı demirli depolama yığınına yerleştirdikten sonra, hurdamız diğer benzer malzemelerle nakliye için işlenmeyi bekleyecektir. Avlu, rafları standart bir balyaya sıkıştırır veya malzemeyi çok ince parçalara böler. Her iki şekilde de, metal saha dışı bir izabe tesisindeki bir yüksek fırına beslenecektir. Oradan hurdamız geri dönüştürülebilir ve otomobillerden ev aletlerine, başka bir mağaza raf ünitesine kadar akla gelebilecek herhangi bir çelik ürüne dönüştürülebilir.

Güvenlik Sistemi

Bazı hurda metaller, özellikle bakır, o kadar değerli hale geldi ki, hurda çalmaya çalışanları yakalamak için yeni güvenlik sistemleri denenmektedir. Yetkililer maddi hırsızlığı duyarlarsa, herhangi bir yerde hurda olarak satılıp satılmadığını kontrol edebilirler. Unutmayın: Sattığınız her şeyden yasal olarak sorumlusunuz.

Call Now ButtonArayınız..