Hurda Sarı Fiyatları

Hurda Sarı Fiyatları

Sarı hurdası nedir? Hurda Sarı Fiyatları

Sarı Hurdası Bakır ve çinkonun birleşimi ile elde edilen alaşıma yani metale sarı hurda denir. Pirinç sarı hurdanın ham maddesidir. Sarı hurdayı 1. Ve 2. Olarak nitelendirirsek birinci sarı hurdada çinkoya daha fazla yer verilmesiyle rengi biraz daha açık olarak ve şekil vermesi daha da zorlaşan bir mdde elde edilmektedir. İkinci olarak alaşımı değerlendirip bakırı arttırırsak daha kolay işlenebilir ve daha kırmızı bir renk elde edilen madde oluşmuş olur.

Sarı Hurda Fiyatları
Sarı hurda fiyatları

hurda alimlari

Bakırın değerli bir madde olduğu aşikardır. Bunun yanı sıra çinkoyla da birleşerek hurda konumuna gelen sarı hurdanın hurda fiyatı da bakır kadar değerli olmaktadır. Sarı metal, sarı hurdaya dönüştüğünde işlenmesi kolay ve neredeyse ilk kullanım haline geri döndürülebilmektedir. Sarı hurda fiyatları değerli bir maden türü olduğundan fiyatlandırma konusunda kar elde edilen hurda türlerindendir. Sarı Hurdası Alan Hurdacılar iletşim numarası

Hurda Sarı Fiyatları Güncel Fiyatlar
Sarı Hurda Araiş MS-7017 TL/Kg
Sarı Hurda Araiş MS-6419,60 TL/Kg
Sarı Hurda Çubuk Ucu Parça18,50 TL/Kg
Sarı Hurda MS-58 Çubuk Talaşı17,00 TL/Kg
Sarı Hurda Kırkambar Vana Musluk16,40 TL/Kg
Hurda Su Saati18,30 TL/Kg
Sarı Hurda Radyatör15,50 TL/Kg
Hurda Fosfor Bronz Araiş26,40 TL/Kg

Sarı hurda geri dönüşüme girdiği zaman çoğunlukla kullanım alanı olarak kullanılan dayanıklılığı ve iletkenliği iyi olduğu için sıhhı tesisatlar, elektronik ürünler, nalburiye, denizcilik alanındaki gemilerdeki birçok parçada, hediyelik eşya ve sanatsal imalatlar da, musluklarda ve daha birçok alanda geniş bir pazarda kendine alıcı çekmektedir.

Hurdacı Telefonu 0539 698 67 83

Dayanıklı ve aşınma oranı düşük olduğu için de fazlasıyla tercih edilmektedir. Altınımsı ve parlak görüntüsü de Pazar arayışında fazlaca talep görmesini sağlamaktadır. Bu sayede piyasa da fazlasıyla talep görerek gerek içerdiği maddelerden dolayı gerekse arz-talep ilişkisinde kendine fazlaca yer bulmasıyla da dikkat çeken bir ürünken hurdaya çıktığında da değerini kaybetmemektedir.Sarı hurda fiyatları alımında da pahalıyken sarı hurda fiyatı satımda da bazı hurdalardan daha değerlidir.

Şanlı hurdacılık bünyesinde en iyi fiyat ve pazarlık payıyla sarı hurdalarınızı satarak ekonomik kar elde edebilirsiniz.

Hurda Sarı Fiyatları Nelerden Etkilenir

Hurda sarı fiyatları doğrudan hurda borsası ile etkilenir. Hurda borsasında olan en ufak fiyatlar dahi hurda sarı fiyatlarını etkiler. Sarı hurdası kendi başına bir metal değildir. Bakır ile pirinç hurdasının karışımı sarı hurdasını oluşturur. Bu nedenle pirinç ve bakır hurdası fiyatları da sarı hurdasını doğrudan etkiler. Her sarı hurdası farklı bir yapıda üretilir. Üretim yapılırken farklı miktarlarda bakır ve pirinç hurdası katılan sarı hurdaları bulunmaktadır.

Bu durumda sarı hurdası fiyatı da buna bağlı olarak değişir. Hurdacı makine kullanarak kısa sürede analiz yapıp fiyat teklifi sunar. Sarı hurdası alan yerler kurumsal hurdacı firması ise analiz yapmadan sarı hurdası almaz. Eğer hurdayı incelemeye katılan hurdacı analiz yapmadan sizlere fiyat sunarsa şundan emin olabilirsiniz. Hurdacı sizlere en düşük sarı hurda fiyatları üzerinden fiyat teklifi sunmuştur. Bu durumda da elde edeceğiniz kar oranı büyük oranda düşecektir. 

Toplu alımlarda da Şanlı Hurdacılık firması hurda sarı fiyatı teklifini en üst seviyeden verir. Toplu alınan her hurda yüksek fiyatlar ile alınmaktadır. Gerekli incelemelerin ardından kızıl durumda olan sarı hurdaları maksimum fiyat ile değerlenir. Rengi kırmızıya çalan hurdalarda bakır oranı daha fazladır. Bakır oranı arttığında hurda sarı daha kırmızı bir renk alır. Hurdacılar bu durumu bilirler ancak satıcılar bu gibi bilgileri bilmemektedir. 

İstanbul Hurda Sarı Alım Türleri

Sarı hurdası denildiğinde akla gelen ilk hurda sarı ürünleri

  • Hurda su saati
  • Hurda sarı musluk
  • Hurda kapı kolu
  • Hurda süs eşyası

Bunların haricinde daha pek çok sarı hurdası bulunur. Bunların neler ve ne kadar fiyat olduğunu hurdacılar çok iyi bilir ancak vatandaşlar bu hurdaları satmamaları nedeni ile bilmezler. Araiş sarı hurdaları fabrikalardan alınır. Farklı metallerin farklı kullanım alanları bulunur. Sarı kullanılan yerlerde bu malzeme fabrikalarda işlenirken araiş hurdası meydana gelir. 

Şanlı Hurdacılık firmasının alımını yaptığı çapak sarı hurdası bütün halde bulunan sarı hurdalara oranda %10 daha düşük fiyat ile alınır. Yağlı olan araiş çapak hurdaları bazı durumlarda alım dahi yapılamaz. Kimyasal madde ile kaplı olan hurdalar gerekli işlemleri yapabilen hurdacılar tarafından alınmalıdır.

Sarı hurda saclar da alımı yapılan sarı hurdası. Sac ile kesim yaparak üretim yapan fabrikalardan sarı hurdası alan geri dönüşüm firmaları bu hurdaları toplar. Sarı çubuklar ise araç motorlarında kullanılan hurdalardır. Motorların belirli bölgelerinde sarı çubuklar kullanılır. Motor parçalara ayrılıp hurdaya gönderildiğinde ayıklama işlemleri sırasında tüm parçalar ayrı ayrı hurda olarak ayrılır.

Sarı Hurda Özellikleri

Sarı hurdası bir metal değil alaşımdır. Halk arasında bu durum bilinmez. Sarı hep bir demir veya bakır gibi metal olarak bilinir. Ancak durum bu şekilde değil. Sarı pirinç ile bakır metali karışımıdır. Hangi oranlarda karıştırıldığı da sarı hurda fiyatı üzerinde etki eder. Rengi kızıla çalan sarı hurdalar her zaman daha yüksek fiyatlar ile satılır.

Rengi açık sarı olan sarı hurdaları ise kızıl olanlara oranla daha ucuz olmaktadır. Sarı aynı zamanda paslanmaz bir metaldir. Su saati ve musluklarda kullanım amacı da budur. Eğer su ile temas eden yerlerde paslanabilir demir gibi metaller kullanılırsa paslanma yaparak hortumları tıkayabilir. Hortumların tıkanmaması ve zararlı olacak su içmek istemiyorsanız sarı veya alüminyum gibi malzemeler ile musluk ve su saati üretilmelidir. Kalite karışım oranı ile de belirlenir.

 

Call Now ButtonArayınız..