Hurda Sac Alan Yerler İstanbul

Hurda Sac Alan Yerler İstanbul

Hurda sac alan yerler arasında en yüksek hurda sac fiyatlarını teklif ediyoruz. Bizimle iletişime geçip hurda sac alım satış yapabilirsiniz. İstanbul hurdacı firması Şanlı Hurdacılık tüm sac hurdaları yerinden ve peşin olarak alır. Sac hurdası geri dönüşüm firması ikinci el sac satışları da yapıyor. İkinci el sac satan hurdacı.

Sac hurdaları hurda piyasasında %10′ luk dilimi oluşturur. Sac hurdası kullanım oranı %90 oranlar çatı tavan kısımlarıdır. Alüminyum profil veya çatı makası kullanılarak oluşturulan iskeletlere sac malzemesi kullanılarak kaplama yapılır. Eski binalarda bulunan saclar ise yıkım esnasında sökülmektedir. Şanlı Hurdacılık Avcılar hurda merkezinde hizmetlerin büyük kısmını verir.

Hurda Sac Alan Yerler İstanbul ve Kocaeli

Kocaeli ve İstanbul da benzer şekilde sac hurdası alım hizmeti yapılmaktadır. Sac hurdalar İstanbul ve çevre illerinden güncel hurda sac fiyatları baz alınarak toplanır. Sac hurdası alan firmalar ikinci el satılabilecek sac hurdaları ayırıp hurdacı dükkanlarında satışa sunabilir. Bu şekilde geri dönüşüm fabrikasına gönderilmeyen sac hurdalar daha büyük gelirle satılmaktadır.

İstanbul Sac Hurdası Sökümü Yapan Hurdacı

Sac hurdası sökümü bu işte tecrübeli hurdacı geri dönüşüm firması için kolay bir işlemdir. Tecrübesiz kurumsal olmayan hurdacılar içinde bazı zorluklar vardır. Sac hurdaları büyük oranda çatılardan sökülür. Çatılardan sökülen hurdalar da yerden yüksekte söküleceği anlamına gelir. Bu durumda hurdacı sac hurdaları sökmeden önce ana iskelet kesinlikle dokunmamalı.

Ana iskelet çatı makası kısımlar ve demir boru kısımları en son sökülmeli. Sac hurdalar tavana çıkılıp dikkatli şekilde güvenlik önlemleri alınarak sökülür. Vinç gibi iş makineleri sac hurdası sökümünde kolaylık sağlar. Sac hurdası alan büyük hurdacı bu makinelere sahip hurdacılar. Sac hurdaları çatı makasına ve profillere kaynaklanmış halde bulunabilir.

Kaynak kesilerek veya vidalı ise vida sökülerek sac hurdalar bulunduğu noktadan sökülür. Vidalama ile tutturulan sac hurdaların sökümü kaynak yapılmış olanlara oranla daha kolay olur. Şarjlı matkap veya spiral makinesi kullanılarak söküm gerçekleştirilir. İstifleme işlemi kolay olan sac hurdası eğilmeden sökülürse üst üste konur. Vinç yardımı ile çatıdan aşağı iner.

İkinci El Sac Hurdası Satışı

Hurda sac alan yerler sac hurdaları ikinci el değerlendirmeyi daha cazip bulur. İkinci el satılan sac hurdası hurdaya satılana oranla 3-4 kat daha değerli satılmaktadır. Bu durumu bilen hurdacılar söküm sırasında sac hurdasına zarar vermeden sökmeye çalışır.

İlk kez döşeme yapılan saclarda deliklerin olmaması mümkün değildir. En az kayıpla hiç zarar vermeden sac hurdaları sökülürse bu saclar müşterilere ikinci el satılabilir. İkinci el sac satan hurdacılar bunu yaparak geri dönüşüme daha büyük katkı sağlamış olur. Depolama hurdacı dükkanında yapılır. Dükkan alanı küçük olan geri dönüşüm firması ikinci el satıştan mahrum kalır. Bunun nedeni depolama amaçlı yeterli yere sahip olmamasıdır.

Aldığımız Tüm Hurda Sac Çeşitleri

Çok farklı şekilde sac hurdaları bulunur. Kullanım alanlarına göre üretilmektedir. Örneğin çatılarda kullanılan sac oluklu olurken, çevre kapatmakta kullanılan saclar ise baklavalı sac olabilir. Benzer işlevlerde olsalar da kullanım alanına göre farklılıklar olabilir.

Trapez Sac Hurdası

Oluklu sac benzeri bir yapıya sahip olan trapez sac hurdası günümüzde dekoratif amaçla da kullanılır. Yalıtımlı ve yalıtımsız olan türleri bulunmaktadır. Sandviç panel hurdası ile karıştırılmamalıdır. Sandviç panel hurdası ile trapez sac hurdaları farklı hurdalardır.

Oluklu Sac Hurdası

Oluklu sac hurdası çatılarda ve çevre kapatmada kullanılır. Şantiye alanlarının çevresini güvene almada ve çatı kapatma işlemlerinde yaygın kullanılan malzemedir. Hurdacılar oluklu sac hurdalarına diğer hurdalara oranla daha yüksek teklifler verir.

 

Call Now ButtonArayınız..