Hurda Musluk Alımı

Hurda Musluk Alımı

Hurda musluk alımı yapan Şanlı Hurdacılık firması alüminyum ve sarı musluk hurdaları almaktadır. Musluk hurdalar küçük hurdalar olsa da bina yıkımları sırasında çık sayıda musluk hurdası elde edilir. Bina yıkımlarında yüzlerce kilo musluk hurdası elde etmek mümkündür. Musluk hurdaları sarı hurdası ve alüminyum hurdalarından meydana gelir. Musluk üretiminde paslanmaz metaller kullanılmak zorundadır. Paslanmaz metal kullanılmasa su ile temas eden musluklar paslanır ve insan sağlığına zarar verebilir. Musluk hurdası alan hurdacılar bu hurdaları toplayıp geri dönüşüme gönderir. 

10 katlı 4 daire üzerine kurulu bir apartmanda musluk hurdaları söküldüğü zaman 200 – 300 kilo civarında musluk hurdası elde edilebilir. Bu musluk hurdaların sarı ve alüminyum hurdası sınıfında değerlendirildiği düşünüldüğünde bu miktar azımsanacak bir miktar değildir. Musluk hurdası alan geri dönüşüm firmaları güncel hurda sarı musluk fiyatları ile bu hurdaları alır. 

Hurda Musluk Geri Dönüşümü İstanbul

Musluk hurdaların büyük kısımı su tesisatı işi ile uğraşan yerel işletmelerden alınır. Bu işletmeler tamirat yaptıkları evlerden çıkan eski muslukları biriktirerek hurdacılara satar. İkinci el kullanılabilir durumda olan muslukları ise hurdacılar ikinci el olarak satabilir. Musluk hurdası geri dönüşümüne su tesisatı ile uğraşan işletmeler katkı sağlar.

Sarı Musluk Hurdası

Sarı musluk hurdaları banyo ve mutfaklarda kullanılan musluklar değildir. Sarı musluklar daha çok görünmeyen noktalarda tercih edilir. Tuvalet muslukları sarı musluk olabilir. Bahçede kullanılan musluklar da yine sarı musluklar olabilmektedir. Maliyeti en aza indirip paslanmaz bir metal kullanarak amaç yerine getirilmektedir.

Alüminyum Musluk Hurdası

Alüminyum musluk hurdası ise görünen noktalarda kullanılan muslukların sökümünden oluşur. Mutfak ve banyo muslukları şık görünmesi amacı ile alüminyum metalinden seçilir. Alüminyum musluk yine paslanmaz bir metaldir. Sarı hurda musluklardan farkı ise daha çok çeşitlerinin bulunması ve daha hoş bir görüntüye sahip olmasıdır. Banyolarda ve mutfaklarda gelişmiş musluklar bulunur. Bu musluklar soğuk ve sıcak suyu karıştıran musluklar.

İstanbul da sokaklardan dahi musluk hurdası almak mümkündür. İstanbul da tüm ilçelerden hurda musluk alınmaktadır. Avcılar, Esenyurt, Kadıköy, Pendik, Maltepe, Üsküdar, Çatalca, Silivri hurda musluk alımlarında başı çeken noktalardır çünkü bu noktalarda yıkımı yapılan bina sayısı oldukça fazladır.

Hurda Musluk Fiyatları ve Piyasa

Eski musluk hurdalar sarı hurdası veya alüminyum hurdası içerir. Alüminyum hurdası içeren musluk hurdaları metalik bir görüntüye sahiptir. Hurda musluk alan yerler bu hurdaları birbirinden kolayca ayırt edebilir. Sarı musluk hurdaları sarı renkte olurken alüminyum musluk hurdaları ise metalik renkte olmaktadır. 

Kaplamalı Musluk Hurdaları

Günümüzde ürünler en uygun fiyatlara üretilmeye çalışılır. Tamamen sarı hurdası ve alüminyum hurdası içeren musluklar maliyetli üretilen malzemelerdir. Bu maliyetin önüne geçmek için çalışan malzeme mühendisleri artık kaplama yöntemi ile paslanmaz musluklar üretiyor. Sağlamlık da önemli olması sebebi ile ana iskelet çelik metalden üretilir.

Dış kısımlar ise kaplama yöntemi ile paslanmaz özelliğe sahip olur. Bu gün üretilen musluklar daha sağlamdır. Hurda fiyatları değerli madenler içermezler nedeni ile daha ucuz olur. Eski musluk hurdalar sırf sarı ve alüminyum hurdaları içermesi sebebi ile güncel hurda fiyatları ile yüksek fiyatlardan satılabilir. Çelik hurdası sarı ve alüminyum hurdasına oranla daha ucuz bir metal alaşımdır. 

Bina yıkımlarından yüzlerce kilo musluk hurdası elde edilebilir. Bu muslukları hurdacılar sökerse ikinci el olarak değerlendirmek amacı ile zarar vermeden söker. Bu şekilde ikinci el satıp elde edilen karı artırmaya çalışırlar. Binalardan hurda musluk sökümlerini bırakın hurdacılar yapsınlar.

 

Call Now ButtonArayınız..