Hurda Makine Alan Hurdacı

Hurda Makine Alan Hurdacı

Hurda makine alan hurdacı Kocaeli ve İstanbul sanayi bölgelerinden makine hurdası alımı yapıyor. Mekine hurdaları İstanbul ve çevre illerde en değerli hurdalar arasında yer alır. Makine hurdası alan yerler bu hurdaları toplayıp gerekli tüm ayırma işlemlerini gerçekleştirir. Makine hurdaları kullanım amaçlarına göre çeşitlilik gösterir. Bu hurdaların binlerce türü bulunmaktadır.

Organize sanayi bölgelerinden en fazla makine hurdası elde edilir. Bunun nedeni makine hurdalarını kullanıldığı noktalar buralardır. Hurdacılar sanayi ve organize sanayi bölgelerinden hurdaya ayrılan tüm makine hurdaları toplarlar. Makine hurdası alan geri dönüşüm firması Şanlı Hurdacılık makine ayırt etmeksizin metal içeren tüm hurdaların alımlarını yapmaktadır. 

Hurda Makine Alan Hurdacı İstanbul Hizmetleri

İstanbul da verilen hizmetlerin büyük kısmı Tuzla ilçesinde sağlanmaktadır. Tuzlada bulunan fabrikalardan çok sayıda hurda makine eldesi yapılır. Hurdacılar ise gerek arandıklarında gerekse fabrika fabrika gezerek hurda makineleri alır. Makine hurdaları farklı hacimlerde ve kilolarda olabilir. Kullanılmayan makineler fabrikalarda yer kaplar ve ayak altında dolaşır. Fabrika işletmeleri bu sebepten bu hurdaları hurdacılar aracılığı ile değerlendirir. 

Tekstil Makine Hurdası

Ülkemizde tekstil sektörü en gelişmiş sektörlerin başında yer alır. Tekstil sektörü üretimleri ile yurt dışı dahil ürün satışları yapılmaktadır. Tekstil sektöründe makineleşme ön plana çıkar. Bu sebeple de tekstil makineleri yeni teknolojiler ile güncel olur. Eski makineler bir süre sonra hurdaya ayrılmak zorunda kalır.

Tekstil makinesi alan hurdacılar bu hurdaları alık geri dönüşüm yapar. Ülkemizde bulunan fabrikaların önemli bir kısmı tekstil fabrikasıdır. Tekstil fabrikalarında sürekli kullanılan makineler bir süre sonra işlevsiz hale gelebilir. 

Konveyör Makinesi Hurdası

Konveyör makinesi üretimi sektöründe en en yaygın kullanılan makinelerdir. Üretim sektörünün olmazsa olmazıdır. Bir fabrika hangi ürünü üretiyorsa üretsin en az 1 adet konveyör kullanımı mümkündür. Konveyör üzerinde bant bulunan bir yapıdır ve ürünleri taşıma amacı ile kullanılır. Üretim yapan bir fabrikada sürekli üretimi sağlamak amacı ile konveyör kullanımı yaygın gerçekleşir. 

Konveyör plastik bant hurdası değersiz bir hurdadır ve konveyör hurdası alan hurdacılar bu kısmı hesaba katmadan fiyat teklifi sunar. En yüksek fiyatlar ile makine hurdası satmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Paketleme Makine Hurdaları

Paketleme makineleri de özellikle gıda sektöründe vazgeçilmezidir. Gıda sektöründe kullanılan makinelerin yarısı paketleme makineleridir. Bu makineler gıda paketlemede kullanılmaları nedeni ile kesinlikle krom gibi paslanmaz metallerden üretilirler. Kullanılan metallerin paslanmaması büyük önem arz eder. Tuzla da bulunan gıda üretim fabrikalarından bu hurdaları almaktayız. 

Hurda Makine Fiyatı Belirleme

Fiyat belirleme konusunda makine üzerinde bulunan demir hurdalar etkili olur. Sırf metalden üretilmiş olan makine hurdaları yerine kromdan üretilen makine hurdaları daha değerlidir. Krom, bakır ve kablo hurdasını bol miktarda içeren makine hurdaları daha yüksek fiyatlardan satılır.

Kablo Hurdası Kısımlar

Bir makinede elektrik bağlantıların tamamı kablolar ile yapılır. Eğer makine üzerinde büyük motorlar varsa kablo hurdalar tek damarlı ve kalın bakır teller içerir. Bu durum satıcıya kar olarak geri yansır. Hurdacı hesaplama yaparak makine üzerinde bulunan kablo hurdasının fiyatını belirleyebilir. 

Makine Üzerinde Bulunan Pano

Pano kısmı makinenin yönetici kısmıdır ve elektrik makineye tamamen bu kısımdan yayılır. Hurdacılar pano üzerinde bulunan kablo hurdaları ve lama bakır hurdaları sökerek bakır hurdası olarak değerlendirir. Pano hurdasının içerisinde PLC ve diğer elektrik malzemeleri de bulunabilir. Bu malzemeler ikinci el satılabilir malzemelerdir ve hurdacı yapabiliyorsa bunları ikinci el değerlendirir. İstanbul hurdacı firması tüm makine hurdaları alır.

 

 

Call Now ButtonArayınız..