Hurda Kalorifer Kazanı Alan Hurdacı

Hurda Kalorifer Kazanı Alan Hurdacı

Hurda kalorifer kazanı kesim ve söküm hizmetlerini sunmaktayız. İstanbul da her noktadan kalorifer kazan hurdaları toplanmaktadır. Kalorifer kazan hurdaları demir, galvaniz ve alüminyum hurdası içerir. Kesim ve söküm işlemi yapacak hurdacı dev kazan hurdaları keserken oldukça dikkatli olmalıdır. İstanbul kazan hurdası alan hurdacı güncel hurda fiyatları ile alım yapar.

Kalorifer kazanı İstanbul bölgesinde eski evlerde bulunan hurdalardır. Yeni yapılmış olan binalarda kalorifer kazan yerine ısıtma amaçlı kombi kullanılmaktadır. Eskiden doğalgaz olmayan noktalarda insanlar ısıtma işlemini evlere konulan kalorifer kazanları ile sağlıyordu. Zamanla kullanılmaz duruma gelen kazan hurdaları kalorifer kazan alan geri dönüşüm firması tarafından alınmaktadır.

Şanlı Hurdacılık kalorifer kazanı kesim ve söküm hizmeti veriyor.

Hurda Kalorifer Kazanı Geri Dönüşüm

Kalorifer hurdaları evlerin kazan dairelerinde atıl duran hurdalar. Bu hurdalar bodrum katlarda eğer kullanılmıyorlarsa yer kaplamaktadır. Bina sakinleri kalorifer kazanı alım satım yapan hurdacı firması ile anlaşıp bu hurdaları satarsa kendilerine boş yer sağlamış olur. Kalorifer kazanı hurdaları bakır hurdası, demir hurdası, alüminyum hurdası ve galvaniz hurdası içerir.

Bakır miktarı çok olan kazan hurdaları çok daha yüksek fiyatlıdır. Kalorifer kazanı hurdası ne kadar eder gibi sorular bize sorulan başlıca sorulardır. İstanbul Büyükçekmece ve Küçükçekmece de eski binalardan kazan hurdası kesimi yaparak alım gerçekleştiriyoruz.

Kesim Yapılırken Dikkat Edilmeli

Kalorifer kazanını söküp tek seferde yerinden almak mümkün değil. İstanbul Kadıköy ve Üsküdar da bulunan çok eski evlerdeki kazan hurdaları 3 * 3 * 3 metre boyutlarına varmaktadır. Kesilmeden ve parçalanmadan sökmek mümkün değildir. Kesim esnasında da ortam kapalı olması nedeni ile hurdacı bu kesim işlemini maske takarak yapmak zorundadır. 

Kazan Parçaları İkinci El Kullanılabilir

Büyük iş merkezlerinde dev kazan hurdaları olabilir. Bu kazan hurdaların bileşen sayısı çoktur. Bu bileşenlerden en değerlileri su vanası hurdası. Su vanası hurdalar sarı hurdası da içerebilir. Kazanlardan sökülen sac hurdası ve vana gibi kısımları ikinci el değerlendirmek mümkündür. Kurumsal hurdacı firması bu ürünleri kolaylıkla değerlendirebilir. 

Kalorifer Kazan Hurdası Kaça Satılır?

Bu soruyu cevaplamak kazan hurdasını görmeden mümkün değil. Hurdacı kendisine gelen fotoğrafları değerlendirir veya hurda kazanın bulunduğu adrese gelerek fiyat teklifini sunar. Fiyata etki eden faktör tüm kazan hurdasının değerli metaller içerip içermediğidir. İkinci el değerlendirilebilir kısmı çok olan hurdalar çok daha yüksek fiyatlardan alınır.

Kalorifer Kazanı Zamana Yenik Düştü

2000′ li yıllara kadar kalorifer kazanlar apartman dairelerinde çok sayıda daireyi ısıtma amaçlı kullanılıyordu. Bu kazanların ana yakıt kaynağı odun ve kömür. Yakılan odun ve kömür hava kirliliğine neden olmakla birlikte her apartmanda bu işlemi yapacak 1 kapıcı bulunması gerekiyordu. Doğalgaz kullanımının yaygınlaşması ile birlikte kalorifer kazanlarının yerini kombiler aldı.

Kalorifer Kazanı Hurdası Alımında Başı Çeken İstanbul İlçeleri

Kalorifer kazanları 2000 yılından önce yapılmış olan binalarda yer alır. Apartmanların önemli bir kısmı çoktan kalorifer kazanlarını sattı. Ancak hala kalorifer kazanı satmayan dairelerden hurdacılar kazan hurdaları alıyorlar. İstanbul da eski dairelerin bulunduğu illerden en fazla kalorifer kazan hurdası alınır. Bu ilçeler:

  • Şişli
  • Kadıköy
  • Mecidiyeköy
  • Bakırköy
  • Üsküdar
  • Maltepe

İkinci El Kalorifer Kazanı Satan Hurdacı

Anadolu illerinde doğalgaz bağlantısı bulunmayan noktalarda kalorifer kazanı halen talep görür. Zarar verilmeden sökülebilen kazan hurdaları alıcı çıktığı taktirde satışa sunulur. Müşteriden alınan kazan hurdası eğer iyi durumda ise hurdacı fiyat teklifini artırabilir. Hurdacılar bu şekilde geri dönüşüme daha fazla katkı sağlar. İstanbul hurdacı firması ile çalışarak kazan hurdası satabilirsiniz. 

 

Call Now ButtonArayınız..