Hurda Elektrik Panosu Alan Geri Dönüşüm Firması

Hurda Elektrik Panosu Alan Geri Dönüşüm Firması

Hurda elektrik panosu Şanlı Hurdacılık firması tarafından yüksek fiyatlara alınmaktadır. Elektrik panosu alan hurdacı firması İstanbul da hemen her noktadan pano hurdası alımları yapmaktadır. Pano hurdası her evde dahi 1 adet yer alır. Evlerden elde edilen pano hurdaları küçük ebatlarda olan pano hurdalar. İş merkezleri ve okul gibi büyük binalarda bulunan panolar daha fazla hurda içermektedir. Bu panolar daha büyük olur.

Panonun büyüklüğünü elektrik dağıtımı yapan binanın büyüklüğü belirler. Ne kadar fazla elektrik dağıtımı yapılacaksa o kadar fazla pano büyür. Eski yıkılan AVM iş yerlerinde, okullardan ve iş hanı gibi büyük binaların bulunduğu noktalardan büyük pano hurdaları elde edilebilmektedir. Hurdacılar bu pano hurdaların sökümlerini yapmaktadır.

Hurda Elektrik Panosu Alan Hurdacılar İstanbul ve Kocaeli

Hurda elektrik panosu alımlarını İstanbul ve Kocaeli bölgelerinde gerçekleştiriyoruz. Kocaeli ve İstanbul da bulunan fabrikalardan da hurda elektrik panoları alınmaktadır. Bu panolar değerli hurdalar içerir. Hurdacılara satılan panolarda bazen değerli hurdalar içerisinden hiç alınmadan hurdacılara satılmaktadır. İstanbul hurdacı firması bu şekilde pano hurdası alır.

Makine Pano Hurdası

Makine pano hurdası makinelerde yer alan pano hurdaları. Bu panoların görevi makinede gerekli olan elektrik tesisatını bağlantı amacı ile kullanılır. Hurda makine alımlarında pano hurdası alınmaktadır. Makine alımında pano hurdası alırken çok değerli malzemelerde elde edilebilir. Makine pano hurdaları makinenin büyüklüğüne göre farklı boyutlarda olabilir. Hurda pano alan geri dönüşüm firması küçük veya büyük tüm makine pano hurdaları alır. 

Şantiye Pano Hurdası

Şantiye pano hurdaları adından da anlaşıldığı üzere şantiyelerde kullanılan panolara verilen isimdir. Şantiye pano hurdaları şantiyeler tamamlandığında şantiye sahibi firma tarafından satışa sunulur. İstanbul ve Kocaeli hurdacılar da bu pano hurdaları almaktadır. İstanbul da Ümraniye, Sultanbeyli ve Beylikdüzü ilçelerinde pano hurdası alımı sayısı çok sayıda yapılır.

Pano hurdalar şantiye bitiminden önce satılamaz. Ancak şantiye bittiği zaman elektriği ihtiyaç kalınmadığı zaman hurdacılara hurda panolar satılır. Şantiye alanlarına gelen hurdacılar hurda panoları kamyonlara yükleyerek hurdacı merkezine götürür. 

Hurda Pano Fiyatları Belirleme

Hurda pano fiyatını belirleyen birden fazla faktör vardır. Hurda panolar içerisinde en değerli hurdaları içeren malzemelerdir. Bu hurdalar eğer parçalanıp alınmamış ise hurdacı yüksek fiyatlar ile hurda pano alımı yapıyor. Pano içerisinden çıkan hurda miktarı ve değerli malzemelerin miktarı pano hurdasının fiyatını belirler.

Pano İçerisindeki Kablo Hurdası Miktarı

Büyük pano hurdaları içerisinde yüzlerce kilo kablo hurdası yer alır. Hurdacı pano içerisinde bulunan kablo hurdası miktarı arttıkça verdiği fiyat teklifini artırır. Hurda alımlarında pano içerisinde bulunan hurda kablo miktarı önemlidir. Bu kablolar tel damarlı kablolardır.

Pano İçerisinde Kontaktör Sayısı

Kontaktörler elektrik iletiminde bir nevi kontrolcü olarak kullanılmaktadır. Kontaktör hurdaları değerli platin gibi metalleri içerebilmektedir. Kontaktör hurdaları bu nedenle çok değerli hurdalar olabilir. Büyük kontaktöler en değerli hurdalardır. 

Pano İçerisinde Bulunan Sürücü Hurdaları

Motor sürücü hurdaları bakır hurdası, kablo hurdası, elektronik hurdası ve demir hurdası içerir. Bu malzemeler eğer çalışır durumda olursa hurdacı ikinci el olarak bu hurdaları satabilir. Hurda sürücüler tamamen hurda sınıfında değerlendirilir. Panolar çalışır durumda olursa ikinci el olarak değerlendirmeleri mümkündür.

Pano İçerisinde Yer Alan Hurda Lama

Lama bir bakır hurdası. Lama döküm bakır hurdası olarak da bilinir. Lama bakır bazı panoların içerisinde bol miktarlarda bulunmaktadır. Hurdacılar bu hurdaları hurda panolar içerisinden sökerler. Pano lama bakır alan hurdacı tüm lama hurdaları söker.

 

 

Call Now ButtonArayınız..