Hurda Çelik Geri Dönüşüm İstanbul

Hurda Çelik Geri Dönüşüm İstanbul

Hurda çelik geri dönüşüm hizmetini Şanlı Hurdacılık kaliteli bir şekilde yönetir. Çelik hurdası otomotiv sektöründen yapı sektörüne kadar bir çok yerden elde edilir. Geri dönüşüm sektöründe çelik hurdası önemli bir yere sahiptir. Önemi büyük olan geri dönüştürülmesi gereken hurdalardan birisidir. Şanlı Hurdacılık bu durumu İstanbul ve çevre illerinde hurda çelik alan yerler hizmeti vererek destek olur. 

Çelik ile üretilen malzemeler günümüzde büyük yer kaplar. Çelik olmasaydı eğer bu gün üzerinden geçtiğimiz köprüler olmazdı. Çelik metalinin muadilinin bulunması daha pahalıya olabilir. Atık olanları ise çelik hurdası alan hurdacılar tarafından toplanır ve geri kazandırılır. Çelik kullanımı arttığında bu hurdaya olan ihtiyaç da artar. Artan ihtiyaç çelik geri dönüşüm fabrikası ile karşılanmaya çalışılır. 

Hurda Çelik Geri Dönüşümü Türkiye’ de Durum

Çelik geri dönüşüm Anadolu illerinde gerçekleşir. Ancak üretilen çeliklerin kullanımı ise büyük oranda büyük şehirlerde kullanılır. Böyle bir durumda büyük şehirlerde toplanan çelik hurdası miktarı çok daha fazladır. Çelik hurdalar çöplere atılmak yerine hurdacılara satılmalı. En ufak parçalar dahi binlerce insanın attığı düşünülürse her yıl binlerce ton çelik çöplere karışır.

Hurda Araçlardan Çelik Hurdası Elde Edilir

Otomotiv sektöründe çelik yaygın kullanılır. Sağlamlık gerektiren her kısımda çelik hurdasına rastlamak hurda araçlarda mümkündür. Araç jant kısımları çelik ile üretilir. Jantlar bir araç da sağlam olması gereken kısımlardan birisidir. Ayrıca motor kısımlarında da bir çok noktada çelik kullanılır. Pistonlar dahil çelik alaşımı kullanılır. Motor hurdası alan hurdacılar çelik kısımlar ile demir kısımları motordan ayıklar.

Bu otomotiv hurdaları sanayide çoğunlukla araç bakımı yapan yerel işletmelerden alıyoruz. Kendilerine gelen araçları tamir ettiklerinde hurda olan kısımlar kendilerinde kalır. Bu kısımlar biriktiğinde hurdacı telefon numarası ile bizi arayıp satış gerçekleşir. Araç bileşenleri olan dingil, şaft ve aks çelik ile üretilen kısımlardır.

Yapı Sektöründe Çelik Durumu

Yüksek katlı gökdelen binaların ve yaklaşık 15 katı geçen binalarda çelik vazgeçilmezdir. Kolon ve kirişlerin yerine çelik bloklar kullanılır. Önceden yapılmış binalar ise yıkılır. Bu durumda hurdacılar binaları yıkıp çelik hurdaları alır. Binalarda bulunan çelik hurdalara çelik konstrüksiyon hurdası denir. İstanbul çelik konstrüksiyon hurdası alan hurdacı firması alımlarda güncel fiyatlar teklif eder.

Yapı sektöründe bu ürünlerin kullanılmasında birden fazla neden yer alır. En önemli neden sağlamlık. 30 katlı olan bir bina tamamen beton arma olarak yapılamaz. Bu durum mümkün değildir. Esneme payı da olan çelik konstrüksiyon bloklar bu yapıların inşasında kullanılır. Kolon ve kirişlerde bu malzemeler daha az yer kaplar. Bu durum alandan kar edilmesine de fayda sağlar.

Kolay montaj edilmesi başka bir faydalı durumdur. Hızlıca bina iskeletini oluşturmak mümkün olur. Söküm de dahil kolay şekilde yapılabilmektedir. Çelik hurdası galvaniz kaplama yöntemi ile paslanması önlenir.

İstanbul Çelik Hurda Fiyatları

Çelik hurda fiyatları çelik borsası belirler. İşçilik gerektirmeyen hazır çelik hurdalarda net fiyat teklif edilir. Hurdacı dükkanına getirilen hurdalar en yüksek fiyatlardan alınır. Eğer bizler sizin verdiğiniz adrese geleceksek çok az fiyat değişikliği yaşanabilir. Hurda satışı yapılacak yer de önemlidir. Avcılar ile Şile arası mesafe çok olur. Yıkım sırasında alınan çelik hurdalara verilen işçilik çok miktardadır.

2020 yılının çelik hurdası yılı olduğu söyleniyor. Bu yıl diğer yıllara oranla daha çok çelik hurdası ile üretim yapıldı. Otomotiv sektörü dahil demir yolu sistemlerine kadar üretimde büyük artışlar yaşandı. Demir yolu ve vagonlarda dahi çelik kullanılır.

 

Call Now ButtonArayınız..