Hurda Bakır Boru Alan Hurdacı Firması

Hurda Bakır Boru Alan Hurdacı Firması

Hurda Bakır boru İstanbul ve diğer tüm çevre illerinde Şanlı Hurdacılık firması tarafından alınmaktadır. Bakır borular genellikle klima ve soğutma sistemlerinde kullanılır. Buzdolabı içerisinde de bakır borular yer alır. Bakır boru kullanım amacı bakırın plastik ve diğer malzemelere oranla daha iyi iletken ve sağlam olmasıdır. Hurda bakır boru alan hurdacılar hurdaya ayrıldığında bu malzemeleri toplar. Bakır boru hurdası bakır metali içermesinden dolayı çok değerli bir hurdadır.

Hurda bakır fiyatları her geçen gün daha da artıyor. Bakır boru hurdası satarak artan fiyatlar sayesinde yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Bakır boru hurdası alan geri dönüşüm firmaları toptan alımlarda çok daha yüksek fiyatlar teklif eder. Toplu alımlarda sürümden kazanan hurdacılar hurda fiyatını mümkün olan en üst seviyede teklif eder. Hurdacılar İstanbul da her noktadan bakır boru hurdası alabilirler.

Hurda Bakır Boru Geri Dönüşümü İstanbul

Bakır boruların büyük kısmı soğutma sistemlerinde kullanılır. İstanbul da bulunan iş yeri ve bina sayısı da düşünüldüğünde tonlarca bakır borunun kullanıldığı varsayımına varılabilir. Bina yıkımlarında ve klima sökümlerin de bakır boru hurdaları hurdacılar tarafından alınır. Klima bakır boru hurdası hurdacıların aldığı boru hurdaların büyük bir kısmın oluşturur. 

Sert bakır hurdası içeren bu hurdalardan çok az hacimde dahi olsa 100-200 kilo gibi bir değere sahip olabilir. Bakır fiyatlarının ise her zaman yüksek olduğu düşünüldüğünde satışlardan yüksek kar eldesi yapılabilir. Bakır boru hurdaları düğer metaller ile karıştırılmamalı. Eğer hurda karışık ise hurdacı ayrımı kendisi dahi yapabilir. Hurdacılar geri dönüşüm hizmetinin tamamını vermelidir. 

Klima bakır boru hurdaları dikkatlice sökülmeli. Klima bakır borularının içerisinde gaz olabilir. Hurdacı çalşanı bu boruları sökerken gaz ile temas etmeden söküm işlemini yapmalıdır. İstanbul hurdacılar her sene tonlarca bakır boru hurdasını bu şekilde alır. 

Bakır Boru Hurdası Presleme

Bakır boru hurdası hurdacı dükkanlarında büyük yer kaplayabilir. Bunun nedeni içlerinin boş olmasıdır. Hurdacı bu hurdaları en az yer kaplayacak şekilde pres makinesinde presleyerek saklar. Pres makinesine giren bakır boru hurdaları çok az hacimle makineden çıkar. Presleme sırasında kare haline gelen boru hurdalarını yerleştirme ve dizme işlemleri de çok kolay yapılır. 

Pres makinesine bakır borular atılmadan önce hurdacı gerekli kontrolleri yapmak zorundadır. Eğer içerisinde yabancı maddeler bulunan boru hurdaları presleme işlemine tabi tutulursa geri dönüşüm fabrikası bu hurdaları daha düşük fiyatlara alır. Bu durum hurdacı açısından hiç iyi olmaz. 

Sanayi Sektöründe Bakır Boru

Sanayi sektöründe de bakır boru yaygın kullanılır. Bazı kimyasallar sadece bakır metali ile tepkimeye girmez. Bu kimyasallar ile çalışılan yerlerde bakır boru kullanılır. Sanayi de her fabrikada bakır boru görmek mümkündür. Bakır borular çeşitli boy ve çaplarda olabilir.

Eğer hurdacı tarafından alınan bakır boru hurdasının et kalınlığı çok yüksekse 1 metrelik bir bakır boru 10 kilo gelebilir. Bakır boru satışlarından satıcılar gerçekten çok sağlam kar elde eder. Bakır borular çöplere asla atılmaz. Halkımız her zaman bakır hurdasının çok değerli olduğunu bilir.

Klima firmalarının büyük bir kısmı İstanbul da Maltepe ilçesinde yer alır. Maltepe hurdacı merkezinden kolaylıkla bu klima işi yapan ve bakım çalışmalarını yürüten firmalardan bakır boru hurdası alımları yapıyoruz. Bu iş yerleri bakır boruları bakım yaptığında alır. Bakım yapılan yerlerde borular değiştirildiği zaman eski borular hurdacılara satılmak amacı ile klima firmaları tarafından alınır. Az az biriktirilen boru hurdaları da toptan şekilde hurdacılara satılır. 

 

 

Call Now ButtonArayınız..