Hurda Alüminyum

Hurda Alüminyum

Hurda Alüminyum kolay şekilde soğuyup ısıyı emen bir metal olması sebebi ile çeşitli meslek dallarında çokça tercih edilmektedir. Fiyat kıyaslaması yapıldığında bakırdan daha ucuz; olan ve doğada daha çok bulunması, işlenmesinin kolay olması nedeni ile birçok meslek grubunda kullanılan bir metal olmuştur.

hurda alüminyum alım satım

Alüminyum iletkenliği ve hafif bir metal olması dolayısıyla havacılık sektöründe, bütün taşıtlar da inşaat sektöründe, elektrik elektronik cihazların yapımın da yardımcı olan metallerdendir. Şanlı hurdacılık olarak her türlü alüminyum hurdanızı değerinde almaktayız.Hurda

Alüminyum parlak ve şık görüntüsü ile çeşitli nesnelerin görselliği için dekoratif amaçlı yapılarda, mobilyalar ve ev eşyaları yapımında tercih sebebidir. Çoğu dış etmene dayanıklılığı, sebebi ile cephe kaplamalarında da sık tercih edilmektedir. Ulaştırma, inşaat ve ambalaj sektörlerinde olmak üzere, teknolojilerin günden güne hayatımıza girmesiyle beraber kullanımı birçok sektörde doğru orantılı artış göstermiştir. Alüminyum 21 yüzyılın metali olarak görülmektedir.

Talaş, alüminyum gibi elementler hafif metallerdir. Demir ve benzeri gibi metallerden daha kullanışlı olan alüminyum hurdası piyasada daha çok ücrete satılmaktadır.  Alüminyum talaş hurdasının çok kazanç sağlamasının diğer bir sebebi manyetik olmaması bu özelliğinin olmaması, içinde zehirleyici ve patlayıcı madde barındırmaması yüzündendir.Bu metalin, Oksit tabakası sayesinde koruyucu özelliği fazladır.

Alüminyum hurda alan firmalar arasında bu alışveriş esnasında ki işlemlerde kolaylıkla hurdalarınızı Şanlı Hurda olarak ekiplerimiz ve aracımızla gelip kapınızın önünden almaktayız. Yapmış olacağımız alışverişlerimizde piyasa fiyatlarını değerlendirerek en iyi pazarlık payını Şanlı Hurda olarak bizler vermekteyiz.

Hurda Alüminyum İstanbul Geri Dönüşüm

İstanbul alüminyum geri dönüşümü yönünden ülkemizde 1. sırada yer alır. Ülkemizde bulunan alüminyum üretim fabrikalarının büyük kısmı İstanbul ve çevre illerinde yoğunlaşmış durumdadır. Bu fabrikaların sayısının çok olması alüminyum hurdası alan yerler sayısını da artırır. Alüminyum ile üretim yapan fabrika sayısı bir bölgede arttığında o bölgede oluşan atık alüminyum miktarında da önemli atışlar yaşanır. Bu artışları ise hurdacı firmaları hurda toplayarak giderir.

Hurdacılar arasında en yüksek fiyat veren hurdacı ile değil kurumsal büyük hurdacı ile alüminyum geri dönüşüm hizmeti aldığınızda karlı olursunuz. Bu hurdacı hizmetini Şanlı Hurdacılık firması tarafından alabilirsiniz. Diğer geri dönüşüm firmaları sizlere doğrudan fiyat verebilir ama bizim hurdacı firmamız gerekli incelemelerin ardından hurda fiyat teklifi sunuyoruz.

Bu durumun da faydası şudur. Elinizde bulunan hurdalar sert alüminyum hurdası olabilir. Veya araiş alüminyum hurdası olabilir. Bu hurdaların tamamı hurdacılık sektöründe ayrı değerlendirilir. Bu sektörde diğer hurdacılar hurda içeriğinde en ucuz metal üzerinden sizlere fiyat sunabilir. Bu nedenle lisanslı geri dönüşüm firmaları ile çalışmak zorundasınız. Analiz yapmayan hurdacılardan zarar etme şansınız çok yüksek olur.

Alüminyum dünyada bulunan en çok 3. metal konumundadır ve çok kullanışlı bir metaldir. Yumuşak ve sert şekilde kullanılabilir. Şekil vermesi kolay olan bu metal ile kolaylıkla çalışılabilir. Üretim yapan fabrikalarda da alüminyum kullanımı yaygındır.

Alüminyum Atık Türleri

İstanbul hurdacı çok çeşitli formlarda alüminyum hurdası almaktadır. Bu formlardan birisi ise alüminyum sac. Alüminyum sac ile presleme yöntemi kullanılarak çok çeşitli ürünler üretilmektedir. Alüminyum sac rulo şeklinde olur ve bu rulo açılarak üretim yapan fabrika tarafından kullanılır. Alüminyum sac rulo haline getirildiğinde daha az yer kaplar. Bu fabrikalar için daha iyi bir durum olur. Rulo halinde satışlarda da Şanlı Hurdacılık hurda alımı yapabilir.

Alüminyum profil ise bir diğer hurda alüminyum olarak bilinir. Profil hurdaları çeşitli ebatlarda olabilir. Sigma profil ve kutu profil gibi çeşitleri bulunmaktadır. Bu ürünler de diğer sav hurdası gibi piyasada bol miktarlarda bulunur. Profil hurdaları ikinci el talep gören hurdalar. Bu ürünlerin hafif olması onlara olan talebi artırıyor. Hurdacılar da gerekli ayıklama işlemlerini yaparak geri dönüşüme bu ürünleri kazandırıyor.

Alüminyum tas, tabak ve kazan hurdaları ise alüminyum mutfak hurdaları sınıfındadır. Mutfak ürünleri arasında da çok miktarda alüminyumdan üretilen malzeme bulunmaktadır. Bu alüminyum ürünler 2020 yılında çelik ve teflon ürünler ile değişmeye başladığından alüminyum metalinden üretilen mutfak ürünleri giderek azalmaya başladı. Eski olan ürünler alüminyum hurdası içermektedir. Bu eski ürünleri de satmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

 

Call Now ButtonArayınız..