Hurda Alüminyum Profil Alan Hurdacı

Hurda Alüminyum Profil Alan Hurdacı

Hurda alüminyum profil alan hurdacı firması İstanbul ve çevre illerinde hizmet verir. Hurda profil alan diğer hurdacılardan farklı olarak ikinci el değerlendirilebilecek olan profil hurdacıların ikinci el satışlarını yapıyoruz. Profil geri dönüşüm firması toptan hurda profil alımları yapabilmektedir. Tuzla ve Pendik profil üretici fabrikalardan artık profil hurdaları alıyoruz. Şanlı Hurdacılık güncel hurda fiyatları ile hurda alüminyum profil alır. 

Profil kolay montajlama elemanıdır. Kaynak yapılarak veya vidalama yöntemi ile kolaylıkla kullanılır. Demir, bakır ve alüminyum profiller olabilir. Alüminyum profil en yaygın kullanılan profildir. İkinci el alüminyum profil satan hurdacı bu hurdaları ikinci el olarak değerlendirir ve geri dönüşüme daha büyük katkı sağlar. Hurdacı dükkanına gelerek alüminyum profil alımı yapılabilir. 

Hurda Alüminyum Profil İstanbul Hurdacı Firması

İstanbul da bir çok noktada alüminyum profil üretici fabrikalar bulunmaktadır. Alüminyum tercih edilmesindeki en önemli faktör hafif olmasıdır. Alüminyum kolaylıkla işlenebilir. Alüminyum ile üretilen profiller kolay kesilir ve daha kolay montajlanır. 

Alüminyum profil kullanımı mobilya sektörü, otomotiv sektörü, tekstil sektörü, yapı sektörü ve gıda sektörüne kadar bir çok sektöre hitap etmektedir. Bu noktalarda kullanılmayan malzemeler ise hurdaya ayrılmaktadır. İstanbul profil alan geri dönüşüm firması ise bu hurdaları toplamaktadır. 

Yapı Sektöründe En Yaygın Kullanım

Alüminyum profil yapı sektöründe vazgeçilmezdir. Özellikle hafiflik gerektiren noktalarda alüminyum profiller kullanılır. Sağlamlıktan ödün vermeden sorunsuzca kullanmak mümkündür. Prefabrik ev sektöründe en vazgeçilmez malzemelerden birisi alüminyum profildir. Ana iskelet tamamen alüminyum profilden oluşur. Prafabrik ev hurdası alan hurdacı alüminyumları kesip parçalayarak toplar. 

Mobilya Sektöründe Alüminyum Profil

Mobilyalar dayanıklılıktan ödün vermeden hafif üretilmek zorundadır. Hiç kimse evinde çok ağır mobilyalar olsun istemez. Eski mobilyalar içlerinde demir profil hurdası ve sac hurdası içermektedir. Bugüne gelindiğinde ise mobilyalarda olan profil hurdaların yerine hurda alüminyum profil almış durumdadır.

Alüminyum profil diğer metallerden üretilen profillere oranla daha hafif olur. Uzaya gönderilen araçlarda dahi alüminyum metali kullanılır. Son 2-3 yıldır Spaca-x firmasının ürettiği uzay araçlarında alüminyum kullanılmaktadır. Bundan önce ise sağlamlığı sağlamak amacı ile çelik kullanılıyordur. 

Mobilya sektöründe alüminyum profil kullanılması vatandaşların ev taşımasında mobilya taşırken daha kolay taşımasına fayda sağlar. Hurdacı firması eski mobilyalarda karşılaştığı demir profil hurdaları söktüğünde alüminyum ile farkı kolaylıkla anlamaktadır. 

Otomotiv Sektöründe Kullanım

Binek araçlarda sık kullanılmasa da özellikle otobüs iskelet kısmının büyük miktarını alüminyum profil oluşturur. Burada da yine sağlamlık ve dayanıklılık ön plandadır. Belirli bağlantı ve örme yöntemleri ile sağlamlık maksimum seviyeye çıkartılır. Otobüs alan hurdacı dış sac hurdaları söktükten sonra profil hurdaları spiral makinesi ile keser.

İstanbul İkinci El Profil Hurdasına Olan Talep

Günümüzde hurda fiyatlarında yaşanan artışlar sonucunda metal olan tüm ürünlerin sıfırları çok pahalanmış durumdadır. Yapı sektöründe kullanılan çivi ve tel de dahil gün geçtikçe daha da pahalanıyor. Bu durum bu malzemelere ihtiyacı olan vatandaşlar tarafından bakıldıkça can sıkıcı bir durumdur. Bu malzemelere ihtiyacı olanlar ise ikinci el hurda alüminyum profil almayı tercih ediyorlar. 

Farklı şekillerde profiller bulunmaktadır:

Yıldız Profil Hurdası: Yıldız profil montaj etmesi en kolay profiller arasında yer alır. Yıldız profil makine iskelet oluşturmada yaygın kullanılır. Bu profili kullanabilmek için bu işte uğraşmaya gerek kalmaz. Bir civata ve uygun bir somun ile kolaylıkla montajlama yapılabilir. 

Kutu Profil Hurdası: Kutu profil hurdası kare veya dikdörtgen olan profil hurdalara verilen addır. Kolay montaj olarak vidalama yöntemi ile monte edilebilir. Diğer yöntem ise kaynak yöntemidir. 

 

Call Now ButtonArayınız..