Hurda Alüminyum Hurdası Alanlar

Hurda Alüminyum Hurdası Alanlar

Alüminyum Hurdası ve Hurda Alüminyum Fiyatları  kolay şekilde soğuyup ısıyı emen bir metal olması sebebi ile soğutma sanayisinde oldukça tercih edilmektedir. Maliyet bakımından bakırdan daha ucuz olan Alüminyum daha çok bulunması, işlenmesinin kolay olması nedeni ile birçok sektörde kullanılan bir metal olmuştur.

Alüminyum iletkenliği ve hafif bir metal olması dolayısıyla uçak, uzay araçlarında, bütün taşıtlar da, inşaat sektöründe, elektrik ve elektronik cihazların yapımın da tercih edilen önemli metallerdendir. Şanlı hurdacılık olarak her türlü alüminyum hurdanızı almaktayız.

Hurdacı

hurda

Alüminyum parlak ve şık görüntüsü ile çeşitli dekoratif amaçlı yapılarda, mobilyalarda süs ve ev eşyaları yapımında tercih sebebidir. Yüksek dayanıklılık, sebebi ile cephe kaplamalarında da sık sık tercih edilmektedir.  Özellikle ulaştırma, inşaat ve ambalaj sektörlerinde olmak üzere, yeni teknolojilerinde hayatımıza girmesiyle beraber kullanımı birçok sektörde artmıştır. Alüminyum 21 yüzyılın metali olarak görülmektedir.

Alüminyum, talaş gibi metaller hafif metallerdir. Demir gibi metallerden daha kullanışlı olan alüminyum hurdası daha pahalıdır. Alüminyum talaş hurdasının çok kazanç sağlamasının bir diğer sebebi de manyetik olmaması, zehirleyici ve patlayıcı madde içermemesi yüzündendir. Alüminyumun içerisin de bulunan oksit tabakası sayesinde koruyucu özelliği fazladır. Hurda Alüminyum Fiyatları

  Alüminyum hurdası alan firmalar

arasında alım ve satım işlemlerinde sizleri yormadan kolaylıkla hurdalarınızı ekiplerimiz ve aracımızla gelip kapınızdan almaktayız. Alım- satım işlemlerinde pazarlık payı ile en iyi fiyata hurdalarınızı bize satabilirsiniz.

Hurda Alüminyum Fiyatları

Hurda alüminyum fiyatları hurda borsasına bağlı olarak değişir. Hurda borsasında yaşanan en ufak fiyat değişikliğinden alüminyum hurda fiyatları da etkilenir. Alüminyum hurda fiyatı net bir fiyattır. Ancak hurdacılar arasında sizlere verilen teklifler arasında farklılıklar bulunabilir. Hurdacılar çeşitli faktörleri değerlendirerek sizlere alüminyum hurdası fiyatı verirler. Eğer hurdacının elinde hurdacılık hizmetinde kullanılan makineler yoksa işçilik masrafları da artar. Bu durumda hurdacı mecburen sizlere daha düşük fiyat teklif eder.

Kurumsal hurdacı firmaları ile çalışmak alüminyum hurdası alım satımında her zaman avantajlı olur. Elinizde bulunan alüminyum hurdaları en güncel fiyatlar ile satabilirsiniz. Alüminyum hurdası fiyatını etkileyen daha bir sürü durum vardır. Bunlardan birisi hurdacı merkezine olan mesafedir. Eğer hurda uzak bir noktada ise yakıt masrafları artar. Bu durum hurdacının kardan zarar etmesine neden olur.

Bir diğer sorun ise işçilik. Çok işçilik gerektiren noktalarda işçi yükü hurdacı tarafından karşılanır. Hurda bodrum katta veya sökülerek alınması gerekiyorsa hurdacı bu hurdaları işçilik ile çıkarmak zorunda kalır. Bu durumda iş başında günlerce çalışması gerekir. Bir diğer durum ise alüminyum hurda türleridir. Sert alüminyum hurdası ile çapak alüminyum hurdası arasında fiyat farklılıkları bulunur.

Alüminyum Geri Dönüşüm İstanbul da Önemli

İstanbul da üretim yapan fabrikalarda alüminyum metaline olan ihtiyaç sürekli artıyor. Bu ihtiyacın karşılanmaması demek üretimde büyük aksaklıklar yaşanacağı anlamına gelir alüminyum hurdası alan hurdacılar ise bu durumu telafi etmek amacı ile çalışmalar yürütüyor. Halkımız da bu çalışmalara destek olmak istiyorsa 1 kg alüminyum hurdası dahi çöpe atılmamalıdır. Çöplere atlan her alüminyum zarar olarak geri bize döner.

Toprağa karışan alüminyum hurdaları da hem çevreyi hem de denizleri kirletir. Bundan 100-200 yıl sonrasını düşünerek adımlar atılmalı ve alüminyum geri dönüşüm çalışmaları buna göre yapılmalıdır. Geri dönüşüm ile yeni üretilecek olan alüminyum malzemelerin ham maddesi elde edilmiş olur. Hurdacılar her yıl İstanbul da binlerce ton alüminyum hurdası alır ve satar.

Alüminyum Hurda Türleri

Hurdacılar çok çeşitli alüminyum hurdaları alır. Bu hurdaların başında alüminyum profil hurdası gelir. Alüminyum profil hurdası sektörde bulunan alüminyumun önemli bir kısmını oluşturur. Alüminyum hafif olması sayesinde tercih edilir. Çok sağlamlık gerektirmeyen noktalarda da alüminyum profil kullanımı yaygındır. Malzemenin yaygın kullanılması hurdaya düşen miktarı da artırır.

Sert alüminyum hurdası motor hurdaları ve doğrama sanayicilerinin hurdaya sattığı alüminyum hurdalardır. Hafiflik gerektiren yerlerde kalın sert alüminyum levhalar kullanılır. Bu levhalara sert alüminyum denir. Sert alüminyum hurdalar diğer alüminyum türlerine oranla daha pahalı fiyatlar ile satılır.

Alüminyum çapak hurdası ise torna tezgahları gibi yerlerde alüminyumların işlenmesi ile oluşur. Bu hurdalar en değersiz olan alüminyum hurdalar. Alüminyum malzeme üretimi yapan fabrikalardan elde edilir. Fabrikalar bu hurdaları biriktirmek yerine anında satmayı tercih ederler.

Hurda alüminyum levha ise hafif olması nedeni ile çatılarda dahi kullanılır. Çok hafif bir malzemeden sac yapılması hafiflik seviyesini ikiye katlar. Kolaylıkla çatılarda kullanılabilir. Ayrıca üretim sektöründe de rahatlıkla kullanılır. Alüminyum yumuşak bir malzemedir. Şekil vermesi çok kolay olur.

Şanlı Hurdacılık Alüminyum Hurda Alımı

Şanlı hurdacılık firmasının alüminyum hurda alımı en güncel fiyatlar ile yerinden yapılır. Ödemelerin tamamı dilerseniz nakit, dilerseniz verdiğiniz banka hesabına havale yöntemi ile yapılır. Elde etmek istediğiniz geliri en üst düzeye çıkarmak ve kısa sürede hurda satışı yapmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

 

Call Now ButtonArayınız..