Fan Hurdası Alan Yerler

Fan Hurdası Alan Yerler

Fan hurdası alan yerler arasında en yüksek hurda fiyatlarını teklif ediyoruz. Hurda fan alan hurdacı firması yerinden ve peşin ödeme ile hurda alımı yapar. Fan hurdaları bir çok noktadan elde edilebilir. Büyüklükleri çok çeşitli olan fan hurdaları bulunmaktadır. Tek amaç soğutma işlemidir. Fan soğutma amaçlı kullanılan bir birimdir. Tamamen metal ve büyük oranda plastik hurdası içeren fan hurdaları bulunmaktadır. Hurdacılar bu hurdaları içerdikleri hurdalara göre fiyatlandırır. Hurda fan fiyatı fan hurdasının içeriğine bağlıdır. 

Geri dönüşüm firmaları fan hurdalarını elektronik hurda kapsamında değerlendirir. Her fan hurdası motora sahiptir. Bu motor büyüklüğüne göre bakır hurdasını az veya çok içerir. Büyük motorlu olan hurda fanlar küçük bilgisayar fanlarına oranla daha çok miktarda bakır hurdası içerir. Bu durum fiyatlara doğrudan yansır. Soğutma sistemlerinde he havalandırma kanallarında fan vazgeçilmezdir. Fan kullanılarak soğutma sağlanır.

Fan Hurdası Geri Dönüşüm İstanbul

Fan hurdaları çeşitli boyutlarda elde edilir. Fan hurdaları soğutma sistemi hurda sökümlerinde de alınır. Fan hurdaları bilgisayar kasası gibi elektronik hurdalardan da elde edilir. Bilgisayar içerisinde en az 1 adet fan bulunur. Bu fan işlemcinin üzerinde işlemciyi soğutma amacı ile kullanılan fandır. Soğutma gerektiren her yerde fanlar kullanılır. 

Güç kaynakları üzerinde bulunan elektrik ve elektronik birimler de ısınır. Eğer bu ısı soğutulmazsa yanma gerçekleşebilir. Yanmayı önlemek için fan kullanılarak soğutma işlemi gerçekleştirilir. Küçük bir fan daha olsa güç kaynakları üzerinde en az 1 adet fan bulunur. Hurda fan alan hurdacılar bu güç kaynağı hurdaları sökerek fan hurdaları ayırırlar.

Fan Hurdaları İstanbul da Nerelerden Alınıyor?

İstanbul da birçok noktadan hurda fan alımı yapmaktayız. Elektronik üretim yapan fabrikalardan atık hurda fan alıyoruz. Atık fan hurdası İstanbul Kartal ve Bahçelievler de yer alan elektronik üretici firmalardan alınır. Bunlara ek olarak bilgisayar ve elektronik tamiratı yapan her noktadan hurda fan alınabilir.

Fan hurdaları soğutma kanallarında kullanılır. Yüksek katlı olan binalarda fan hurdaları çok büyük olmaktadır. Bu fan hurdalarını söken hurdacılar karşılığında yüksek fiyatlar teklif ederler. Isınan elektronik malzemelerinin her birinin üzerine fan konularak soğutulabilir.

Plastik fan hurdaları neredeyse değersiz denilecek kadar ucuzdur. Plastik olan fan hurdalarının plastik kısımları doğrudan atık hurdalardır. Bu atık hurdalar diğer değerli olan motor kısımdan ayrılıp atık olarak değerlendirilir. 

Soğutma Fan Hurdaları

Soğutma fan hurdaları en değerli olan fan hurdaları. Bu hurdalar hurdacılar tarafından ikinci el olarak da satılabilir. İkinci el satış sağlam olan fan için geçerlidir. Eğer elinizde bulunan büyük fanlar çalışır durumda ise Şanlı Hurdacılık bu hurdalar ikinci el yüksek fiyatlar teklif eder.

Soğutma sistemlerinde fanlar vazgeçilmezdir. Çok sayıda büyük fan hurdası bu sistemlerde kullanılır. Uzun süreli kullanım elde etmek amacı ile tüm fan hurdası metalden üretilir. Hurdacılar tamamen metal olan fanları aldıklarında mutlu olurlar.

Sunucu odaları ve veri merkezi gibi noktaların da soğutulması gerekir. Bu noktalarda çalışan elektronik birimlerin arıza yapmaması için bu yapılmalıdır. Bu noktaları da fan ve soğutma sistemleri ile soğutulur. Soğutmanın yapılmasının önemli olduğu bu noktalarda soğutma yapılmazsa istenmeyen sonuçlar elde edilebilir. Hurdacılar eğer bu hurdaları alacaksa veri merkezine zarar vermeden almalıdır. 

Küçük fan hurdaları ikinci el de satılabilir. Öğrenciler küçük boyutlarda olan bu fanları kullanabilir. Ayrıca bilgisayar tamiri işi ile uğraşanlar da fan alımı yapmaktadır. Küçük fanlar değersiz gibi görünse de ikinci el satış ile güzel karlara satılabilir. 

 

Call Now ButtonArayınız..