Elektrik Kablo Hurdası Alanlar

Elektrik Kablo Hurdası Alanlar

Elektrik kablo hurdası alanlar arasında İstanbul ve tüm çevre illerinde en yüksek fiyatları teklif ediyoruz. Hurda alımlarının tamamı güncel elektrik kablosu fiyatları ile yapılmaktadır. Elektrik kabloları genelde bina yıkımlarından elde edilse de inşaat alanlarından da artık elektrik kablosu olarak elde edilebilir. Elektrik kablo alan hurdacı belirli teknikler ile soyma işlemlerini yapar. Elektrik kabloları kalitelerine göre fark da gösterir. Farklı üretici firmalar farklı renklerde ve kalitelerde elektrik kablo üretimi yapmaktadır. 

Elektrik kablolar yıkımı yapılan bina ve fabrikalardan çekme yöntemi ile elde edilir. Binalardan kablo elde etmek oldukça kolay olur. Bu kabloları bilinçsiz şekilde yakan vatandaşlarımız bulunmaktadır. Yanmış bakır değersiz bir hurdadır ve satışları çok düşük fiyatlara olur. Bu nedenle kablo hurdaları yakmak yerine doğrudan hurdacı ile iletişime geçip satmak daha avantajlı olur.

Elektrik Kablo Hurdası Alanlar İstanbul ve Çevre İlleri

Farklı şekillerde elektrik kablo hurdaları elde edilir. Bu yöntemlerden en belirgin olanı fabrika ve bina yıkımları. Ayrıca makine ve pano sökümünde de hurda elektrik kablosu elde edilir.

Fabrika Yıkımından Elde Edilen Elektrik Kablo Hurdaları

Eski fabrikaların bir çoğu dev fabrikalardır. Bu dev fabrikalarda her noktaya elektrik hattı çekilmiştir. Elektrik bir fabrikada her noktada lazım olabilir. Bu fabrikalar ve diğer tüm iş merkezleri yıkılacağı zaman tonlarca elektrik kablo hurdası bu yerlerden elde edilir. Topraklama kabloları, faz kablosu ve nötr kablosu elektrik kabloların ana bileşenleridir.

Bina Yıkımlarından Elde Edilen Elektrik Kablosu

Binalarda da elektrik iletimini sağlamak ve aydınlatmayı sağlamak amacı ile kablolama yapılır. Elektrik kabloları ile bu işlem gerçekleştirilir. Fabrikalarda olan kadar çok kablo elde edilmese de elektrik kablo hurdası alanlar yıkımı yapılan binalardan çekme yöntemi ile elektrik kablo hurdaları söker. Pano kısımları ve topraklama hattı da lama bakır hurdası içerebilir. Avcılar hurdacı merkezinde hizmet veriyoruz.

Makine ve Panolardan Elektrik Kablo Hurdası Eldesi

Üretim sektöründe ve sanayide binlerce tür makine bulunur. Bu makinelerin elektrik iletimini sağlamak amacı ile elektrik kablosu kullanılır. Bu makineler hurdaya ayrıldığında ise hurdacılar bu makinelerden öncelikle elektrik kablo hurdasını söker. Makine hurdası yapılan ilk işlem elektrik kablo hurdası sökümü. 

Yine makinelerin panoları veya bina panoları elektrik kablo hurdası içerir. Makinenin ve binanın büyüklüğüne ve karmaşıklığına bağlı olarak açığa çıkacak elektrik kablo hurdası miktarı değişim gösterebilir. 

Elektrik Kablo Hurdaları Sakın Yakmayın!

Elektrik kablo hurdaları yakmak ülkemizde kesinlikle yasaktır ve cezai işleme tabidir. Bu nedenle elektrik kablo hurdası alanlar bularak bu hurdaları satışa sunun. Elektrik kablosu alan geri dönüşüm firmaları bu hurdaları gerekli geri dönüşüm makinelerini kullanarak yakmaya gerek olmadan soyar.

Kablo soyma makinesi olarak adlandırılan makinelerde kablo soyma işlemleri gerçekleştirilir. Elektrik kablo hurdası satacak olan müşterilerimizin bu kabloları soymasına gerek yok. Yakma işlemini ise sakın yapmayın. Hava kirliliğine ve elektrik kablosu geri dönüşümünün düzgün yapılmamasına neden olur.

İkinci El Elektrik Kablosu Satan Hurdacı

Hurdacılar şantiye bitimlerinde şantiye temizliğinde arta kalan elektrik kabloların alımlarını da yapar. Bu kablolar sıfır elektrik kabloları. olur. Toplu alımda anlaşılması nedeni ile hurdacılar bu elektrik kablo hurdaları hurda fiyatlarından almaktadır. Sıfır kullanılmamış lan elektrik kabloları İstanbul hurdacı merkezinde satışa sunulur.

Hurdacıları gezerek veya Şanlı Hurdacılık hurdacı dükkanına gelerek elektrik kablo alımı yapılabilir. Elimizde bulunan stoklar sürekli güncel olur. Aradığınız malzemeler 1 hafta içerisinde elimizde olabilir. İkinci el elektrik kablolar ise kullanılmamalı ve hurdaya ayrılmalıdır.

 

Call Now ButtonArayınız..