fbpx

Ekstra demir hurdası

Ekstra demir hurdası

Ekstra demir Hurdası

Genellikle şantiye demiri imalat artığı demiri demir kapı demir boru demir profil gibi hurdalara ekstra demir hurdası denir. Ekstra Demir Hurdası Fiyatı Diğer Demir Hurda Fiyatına göre daha yüksektir.

demir hurdası inşaat demir Hurdası

Demir, doğada serbest halde bulunmayan ve doğada en çok bulunan bir metaldir. Birçok alanda kullanılan demir, doğada en çok kükürtlü ve oksijenli bileşikler halinde bulunur.

Çok kullanışlı bir metaldir. Alaşım ve bileşiklerle birçok metalin de yapı taşıdır. Gümüş gri beyaz rengindedir.

Kolay işlenebilir, dövülerek şekil verilebilir, tel ve levha haline getirilebilir. Elektrik ve ısı iletimi iyi düzeydedir.

Nemli havalarda oluşan oksitlenme iç tabakalarına kadar inebilir ve paslanır. Bu sebeple korozyona karşı dayanıksızdır. Korozyondan korumak için boya veya nikel, krom gibi elementler veya alaşımlarla kaplanması gerekir.

Kristal yapısı iç merkezli kübiktir. Bir manyetik alan veya elektrik akımı ile hemen manyetikleşmesi en belirgin özelliğidir. Demir, oksijen ve kükürt mineralleri ile kolayca birleşebilir. Aktif ametallerle de birleşme özelliği vardır. Karbon ilave edilerek çeşitli formlarda çelik elde edilir.

Oksitleri, hidroksitleri, asetatları, karbonatları, sülfatları, sülfürleri, nitratları, halojenürleri ve birçok kompleks iyonları vardır.

Hidroklorik ve seyreltik sülfürik asitlerde hidrojenin yerine geçebilir, soğuk nitrik asitle muamele edildiğinde reaksiyon vermez.

Hurda Demir Grubu

  • Dkp Demir 1.400 TL
  • Ekstra Hurda Demir .1400 TL
  • Toplama Demir 1.100 Krş
  • Teneke Hurdası 1.100 Krş
  • İnşaat Yıkım Hurdası 1.00 TL
  • İnşaat Demir 1.420TL

Demir Hurdası Kullanım Alanları

İstanbul hurdacılık sektöründe en çok satılan hurdaların başına neredeyse demir gelmektedir.Demir metali ilk kullanımından sonra geri dönüşüme en elverişli madenlerdendir. Bu da hurda olan demirlerin her ne durumda olursa olsun hurdasının para etmesine olanak sağlar.

Akla gelen gördüğümüz her eşyanın içerisinde neredeyse mevcut olan demir metali hayatımızın her alanındadır. Demir hurdası tekrar kullanıma geçtiğinde kullanım alanları oldukça geniş bir yelpazeye yöneliktir. Kısaca demir hurdası işlemini tamamladıktan sonra tekrar istenilen malzemeye dönüştürülerek tekrar kullanılmaktadır.

Call Now ButtonArayınız..