Ekstra demir hurdası

Ekstra demir hurdası

Ekstra demir hurdası genellikle şantiye demiri imalat artığı demiri demir kapı demir boru demir profil gibi hurdalara ekstra demir hurdası denir. Ekstra Demir Hurdası Fiyatı Diğer Demir Hurda Fiyatına göre daha yüksektir.

Demir, doğada serbest halde bulunmayan ve doğada en çok bulunan bir metaldir. Birçok alanda kullanılan demir, doğada en çok kükürtlü ve oksijenli bileşikler halinde bulunur. Şanlı Hurdacılık her nevi hurdaları alıyor. 

Çok kullanışlı bir metaldir. Alaşım ve bileşiklerle birçok metalin de yapı taşıdır. Gümüş gri beyaz rengindedir.

Kolay işlenebilir, dövülerek şekil verilebilir, tel ve levha haline getirilebilir. Elektrik ve ısı iletimi iyi düzeydedir.

Nemli havalarda oluşan oksitlenme iç tabakalarına kadar inebilir ve paslanır. Bu sebeple korozyona karşı dayanıksızdır. Korozyondan korumak için boya veya nikel, krom gibi elementler veya alaşımlarla kaplanması gerekir.

Kristal yapısı iç merkezli kübiktir. Bir manyetik alan veya elektrik akımı ile hemen manyetikleşmesi en belirgin özelliğidir. Demir, oksijen ve kükürt mineralleri ile kolayca birleşebilir. Aktif ametallerle de birleşme özelliği vardır. Karbon ilave edilerek çeşitli formlarda çelik elde edilir.

Oksitleri, hidroksitleri, asetatları, karbonatları, sülfatları, sülfürleri, nitratları, halojenürleri ve birçok kompleks iyonları vardır.

Hidroklorik ve seyreltik sülfürik asitlerde hidrojenin yerine geçebilir, soğuk nitrik asitle muamele edildiğinde reaksiyon vermez.

Hurda Demir Grubu

 • Dkp Demir 1.400 TL
 • Ekstra Hurda Demir .1400 TL
 • Toplama Demir 1.100 Krş
 • Teneke Hurdası 1.100 Krş
 • İnşaat Yıkım Hurdası 1.00 TL
 • İnşaat Demir 1.420TL

Ekstra Demir Hurdası Kullanım Alanları

İstanbul hurdacılık sektöründe en çok satılan hurdaların başına neredeyse demir gelmektedir.Demir metali ilk kullanımından sonra geri dönüşüme en elverişli madenlerdendir. Bu da hurda olan demirlerin her ne durumda olursa olsun hurdasının para etmesine olanak sağlar.

Akla gelen gördüğümüz her eşyanın içerisinde neredeyse mevcut olan demir metali hayatımızın her alanındadır. Demir hurdası tekrar kullanıma geçtiğinde kullanım alanları oldukça geniş bir yelpazeye yöneliktir. Kısaca demir hurdası işlemini tamamladıktan sonra tekrar istenilen malzemeye dönüştürülerek tekrar kullanılmaktadır.

İstanbul Ekstra Demir Hurdası

Hurdacılar ekstra demir hurdaları eski fabrika sökümlerinden ve bina sökümlerinden elde eder. Eski iş makinesi hurdaları bol miktarda döküm hurdası içermektedir. İstanbul ekstra demir hurdası alan yerler iş makinesi hurdalarını parçalayıp sökümlerini yapar. Bu şekilde ekstra demir hurdası alımı yapılmış olur. Eski iş makineleri bazı kısımları ise sürekli değişmek zorundadır. Özellikle kepçe kısımları iş makinelerinde yıpranan bir malzemedir. Bu hurda da ekstra hurdadır. 

Kocaeli

Kocaeli de bulunan çok sayıda eski fabrika hurdacılar tarafından aralıklarla yıkılıyor. Yıkılan bu fabrikalardan bol miktarlarda ekstra demir hurdaları elde edilebilir. Yıkımı yapan hurdacı firmalar binaları yıktıktan sonra bu hurdaları alır. AVM yıkımlarında da elde edilen ekstra hurdalar bulunmaktadır. 1 cm ve 2 cm gibi kalınlıklarda hurdalar bulunmaktadır. 

Tekirdağ

Tekirdağ da bulunan fabrika sayısı İstanbul ve Kocaeli’ ye oranla az sayıda olsa da bu noktada da fabrika sayısı az değildir. Hurdacılar tüm fabrikalardan hurda toplama işlemlerini gerçekleştirmektedir. Tekirdağ ekstra hurda alan firmalar ile iletişim kurup elinizde bulunan her nevi hurdalar da dahil ekstra hurdaları da satabilirsiniz. 

Ekstra Demir Hurdası Fiyatları

Fiyatlandırma birden fazla faktöre bağlıdır. Hurdacılar fiyatlandırma yaparken hurdanın alınacağı olan bölge de dahil bir çok faktör fiyatta etkili olur. İstanbul ekstra demir hurda fiyatları ile Kocaeli ve Tekirdağ ekstra demir hurdası fiyatları arasında %20′ dayanan farklılıklar olabilir. Bu durum büyük oranda ilde bulunan hurda fiyatlarına bağlıdır. 

Geniş Hacimli Hurdalar Daha Değerli

4cm – 5cm kalınlıkta olan ekstra demir hurdaları 1cm ve daha ince olanlara oranla daha ucuzdur. Hurdacılar alım yaparken bu durumları göz önünde bulundurur ve fiyat teklifi verir. Hurda fiyat analizleri firmamız anlık olarak yapar. Türkiye ekstra demir fiyatları firmamız tarafından anlık takip edilir. Ülkemizde hangi ilde olursanız olun hurdacı telefon numaralarından bizlere ulaşırsanız sizlere yardımcı olabiliriz. 

Gemi hurdalarından da yine ekstra demir hurdaları elde edilir. Döküm hurdaları ekstra demir hurdasının en önemli bileşenidir. Büyük kısmını döküm hurdası oluşturur. Kağıt hurdası, plastik hurdası ve elektronik hurdası alan hurdacılar ekstra demir hurdası gibi hurdaların alımlarını yapamazlar. 

Ekstra Demir Hurdası Ayıklama

Demir hurdaları içerisinde değerli olan bakır ve kablo hurdaları varsa bu hurdalar hurdacılar tarafından ayıklanmalıdır. Çelik hurdası ve demir hurdası içeren ekstra hurdalar da yine ayrılarak geri dönüşüme gönderilmelidir. Ayrım yapılmazsa hurdacılar bu hurdaları satamaz. Müşteriler tarafından ayrılmış ve satışa sunulan hurdalar hurdacı tarafından daha yüksek fiyatlara alınır.

İstanbul Boğaza Yakın İlçelerden Ekstra Hurdası Alınmaz

Bu bölgelerde hurda varsa alabiliriz ancak bu hurdalar bu ilçelerden çok nadir elde edilir.
 • Kadıköy
 • Üsküdar
 • Beykoz
 • Fatih
 • Şişli
 • Beyoğlu
 • Beşiktaş
 • Sarıyer

Bu ilçelerden ekstra hurdası alımı minimum seviyededir. Sadece bina yıkımları sırasında inşaat demir hurdası olarak ekstra hurdası bu bölgeden toplanabilir.

Bu hurdalar günlük hayatta çok sık kullandığımız ürünler değildir. Günlük hayatta kalın metal içeren ürünleri kullanmıyoruz. Bu sebeple de vatandaşlardan doğrudan bu hurdalar alınmaz. Ancak fabrikalarda oluşan atıklar ve makine hurdası ekstra hurdası olabilir. Dev iş hanı merkezlerinin yıkılmasında da Şanlı Hurdacılık hizmet verir. Çok sayıda referansa sahip hurdacı firmasının referanslarından bilgi alınabilir. 

 

Call Now ButtonArayınız..