Döküm Hurdası Alan Hurdacı Firması

Döküm Hurdası Alan Hurdacı Firması

Döküm hurdası alan hurdacı yüksek fiyatlardan hurda döküm alımı yapmaktadır. Döküm hurdası diğer sac ve çapak gibi hurdalara oranla %10 daha pahalı olabilir. Fiyat araştırması yapıyorsanız bizden teklif alarak hurda satışı yapabilirsiniz. Çeşitli döküm hurdaları bulunmaktadır.

Bakır döküm hurdası, demir döküm hurdası, alüminyum döküm hurdası, kurşun döküm hurdası, sarı döküm hurdası ve diğer tüm metal hurdaların döküm hurdaları bulunabilir. Döküm hurdalar kullanım alanlarına özel üretilen malzemelerdir. Kullanımı sonlanan bu ürünler döküm hurdası alan firmalar yardımı ile satılır.

Döküm Hurdası Alan Şanlı Hurdacılık Hizmeti

Şanlı Hurdacılık döküm hurdası dahil her nevi hurdayı alır. Döküm hurdası diğer hurdalara oranla daha pahalı olmasının sebebi döküm hurdası işçilik masrafları daha az olur. Hacimsel olarak diğer hurdalara oranla daha az yer kaplar. Şanlı Hurdacılık çok geniş bir alanda kurulmuş olup depolama sorunu yaşamamaktadır.

Döküm Hurdası Fiyatları

Döküm hurdası fiyatları hurda durumuna göre neredeyse hiç değişmez. Döküm temiz bir hurdadır. Yüklemesi ve nakliyesi en kolay hurdadır. Ağırlıklı olarak fiyatı etkileyen faktör ise döküm hurdası miktarıdır. Toptan döküm hurdası alımı yapan hurdacılar daha yüksek fiyat teklifleri verebilir.

Döküm Hurdası Nasıl Elde Edilir?

Döküm hurdası alan firmalar döküm hurdaların %99′ unu ağır sanayi bölgelerden toplar. Döküm hurdası evsel atık olarak elde edilmesi çok nadiren karşılaşılan bir durumdur. İnsan kullanımı gerektiren döküm hurdaları yok denecek kadar az sayıdadır. Çok nadir de olsa süs eşyaları döküm ile üretilebilir. Bu malzemeler de düşük ağırlıklıdır.

Kocaeli de ağır sanayi üretim fabrikalarında defolu üretim ürünler bulunabilir. Bunlara ek olarak metal yorgunluğu ile artık kullanılmaz duruma gelen döküm hurdalar da toplanmalıdır. Döküm hurdası alan hurdacı hurda döküm alımında vereceği fiyat hemen hemen belirlidir.

Gemi Hurdaları Döküm Hurdası İçerir

Gemiler üretilirken metal kısımların büyük bir kısmı döküm yöntemi ile yapılır. Bunun amacı maksimum sağlamlığı sağlamaktır. Gemi döküm hurdası alan hurdacılar bu kısımları vidalardan sökerek veya mecbur kalındığında keserek söker.

Gemide Döküm Kısımlar

Döküm metalden oluşan en belirgin kısımlar kapaklardır. Gemi içerisinde en sağlam olması gereken noktalar kapak kısımlarıdır. Kapak kısımlarının sağlam olmaması durumunda eğer gemi su alırsa kurtulması mümkün olmaz. Su alan gemi doğru noktalar sağlam olursa batmadan kurtulabilir.

İstanbul Üretim Noktaları

Kocaeli ve İstanbul Tuzla üretimde en etkili bölgelerdir. Ağır sanayinin bulunduğu Zonguldak ve Karabük gibi illerde de çalışmalar yapılmaktadır. Ağır sanayi üretim sektöründe en zor üretim dalıdır.

Döküm Üretimi ve Hurdaya Ayrılma

Döküm malzemeler sağlamlık gerektiren yerlerde kullanılır. Erimiş metallerin kalıplara dökülmesi ile bu malzemeler oluşur. Halk arasında döküm hurdası sadece demir hurdası olarak bilinmektedir ancak her metalin döküm hurdası olabilir. Özellikle çelik döküm hurdalar da yaygın kullanılır.

Yaygın Kullanılan Döküm Hurdalar

En yaygın kullandığımız döküm hurdaları musluk hurdası, su saati hurdası ve ev kapı kulpu hurdaları. Bu hurdalar küçük de olsalar döküm yöntemi ile üretilir. Su ile temasına bakılarak paslanmaz hurdası ile üretilen veya demir gibi metaller ile üretilen ürünler vardır.

Metal Yorgunluğu Etkisi

Döküm hurdaları kullanılmaz hale getirmek zordur. Uzun yıllar kullanılsalar dahi deforme olmadan kullanılmaya devam edebilir. Çok uzun yılların ardından metal yorgunluğu ile kullanılmaz hale gelen hurdalar döküm hurdası alım satım yapan hurdacılar tarafından toplanır.

Hurda Döküm Ayıklama

Döküm hurdası ayıklama işlemi en kolay hurda ayıklama işlemlerinden birisidir. Alınan döküm hurdalar kaba hurdalardır. Vinç dahi kullanılarak ayırma işlemi yapılabilir. Küçük parça döküm hurdalar ise işçilerin çalışması ile ayrılabilir.

 

Call Now ButtonArayınız..