Dkp Hurda Nedir

Dkp Hurda Nedir

 Dkp hurda; Normal demirlere göre daha  ağır, kalın ve çekirdek olmayan hurda gruplarına girer. Dkp Hurdası Nedir sac hurdası metal hurda ürünlerin içerisinde en kaliteli ham madde unvanına sahiptir.  Yumuşak olması sebebi ile istenilen şekil verilebilmektedir. Dkp hurda fiyatları ise normal demir hurda ve inşaat demiri hurdalarından daha yüksektir. Dkp Hurda Ayrımı Yaparken diğer Hurdalarınız dan ayrı satılması durumunda daha yüksek fiyat demektir eğer dkp hurdasına karar veremediniz hurdanızı tanıyamadınız o zaman bizlerle iletişime geçip bilgi alabilirsiniz Dkp Hurdası nedir

Demir Hurdası Kullanım Alanları

İstanbul hurdacılık sektöründe en çok satılan hurdaların başına neredeyse demir gelmektedir.Demir metali ilk kullanımından sonra geri dönüşüme en elverişli madenlerdir. Bu da hurda olan demirlerin her ne durumda olursa olsun hurdasının para etmesine olanak sağlar.

DKP HURDASI NEDİR

Akla gelen gördüğümüz her eşyanın içerisinde neredeyse mevcut olan demir metali hayatımızın her alanındadır. Demir hurdası tekrar kullanıma geçtiğinde kullanım alanları oldukça geniş bir yelpazeye yöneliktir. Kısaca demir hurdası işlemini tamamladıktan sonra tekrar istenilen malzemeye dönüştürülerek tekrar kullanılmaktadır.

Bize sitemizde bulunan hurdacı telefon numarasından ya da whatsapp üzerinden ulaşım sağlayan bilirsiniz. Sizlerin bize her zaman ulaşabilmesi için haftanın 7 gün 24 saati sizlere hizmet vermekteyiz.

Şanlı hurdacılık bünyesinde bizi arayarak satmak istediğiniz hurdalarınızı bizzat bulunduğunuz konuma gönderebilirsiniz. Sertifikalı, deneyimli ve güvenilir ekibimizle ve kendi araçlarımızla tartım için sizinle birlikte

Hurda Demir Grubu

  • Dkp Demir 1.400 TL
  • Ekstra Hurda Demir .1400 TL
  • Toplama Demir 1.100 Krş
  • Teneke Hurdası 1.100 Krş
  • İnşaat Yıkım Hurdası 1.00 TL
  • İnşaat Demir 1.420TL

DKP Hurda Nerelerden Elde Edilir

DKP hurdası bir çok noktadan almak mümkündür. Kalın olmayan hurdalara verilen ad DKP hurdası. İnşaat demir hurdası DKP olarak adlandırılabilir. Sac ve tel parçalar içeren hurdalar DKP olmaz. Hurdacılar eritme tesislerine bu hurdaları satarken diğer sac hurdalarına oranla daha pahalı satabilmektedir. DKP hurdası alan hurdacı eğer içerisinde küçük parçalar olan hurdaları ayrıştırabilir. DKP hurdalar:

İnşaat Demir Hurdası

En bilindik DKP hurdalardan birisi DKP hurdası. İnşaat demir hurdası yıkımı yapılan eski binalardan elde edilebilir. Bir diğer durum yapımı bitmiş olan şantiyeler için geçerlidir. İnşaat demir hurdalar bu yöntemle değerlendirilebilir. İnşaat demir hurdaları farklı kalınlıklarda olsa da tüm inşaat demir hurdaları DKP hurda sınıfında değerlendirilir.

1 cm veya Daha Kalın Olan Sac Hurdalar

Bu hurdalar CNC tezgahlarında arta kalan hurdalardır. Kalın olan hurdalar içlerinden lazım olan malzemeler kesilerek işlenir. Sonrasında ise kalan parça kısımlar hurdacılara satılır. Bu parçalar minimize edilmesi amacı ile CNC operatörleri uzun süreli çalışmalar yapabilir.

Kalın Demir ve Çelik Boru Hurdaları

Bu hurdalar eski fabrika tesislerinden elde edilebilir. Uzun yıllar boyunca kullanılmayan fabrikalarda pas tutmuş halde olan boru hurdaları kesilerek alınır. Boru hurdası kg değeri belirlemede en kolay hurdadır. Bu hurdanın yarıçapı ve kalınlığı ölçülerek kaç kilo değer alacağı kolaylıkla hesaplanabilir.

Boru hurdaları DKP hurda sınıfına girer. Yükleme işlemi ise vinç kullanılarak yapılmaktadır. Gerekli iş makinelerine sahip olan hurdacılar yükleme ve nakliye işlemlerini kolaylıkla yapabilir.

DKP Hurdası Son Adım

DKP hurdanın son adımı eritme firmasıdır. Eritme firmasında DKP hurdaları tamamen eritilir ve yeni malzemeler üretilir. Hurdacılar DKP ve diğer parça hurdaları ayırıp satarlarsa daha yüksek gelirler elde edilebilir. Hurdacı çalışanlar bu işlemleri yapabilir. Makine kullanarak da ayırma işlemi gerçekleştirilir.

DKP Hurda Fiyatları Kaç Para?

DKP hurda fiyatını hurda borsası belirler. Hurda borsasında en ufak değişiklik doğrudan fiyatları etkiler. DKP hurdası eğer diğer hurdalar ile karışık değilse fiyatlandırma kolay olur. Karışık olan hurdalar ise ayırıp satışa sunabileceği gibi ayırmadan da hurdacı tarafından fiyatlandırılabilir.

İllere Göre DKP Fiyatları

Eritme tesislerinin büyük kısmı Karabük, Zonguldak ve Kocaeli illerinde yer alır. Bu noktalara uzak bölgelerde DKP satışı yapılmak istenildiğinde hurdacı nakliye masraflarını da göz önünde bulundurarak fiyat teklifi sunar. Hurdacılar bu yöntemi uygulamakta haklıdır. Kullanılacak iş makinelerinin nakliyesi ve taşınması da ek masraflardır.

DKP hurdası halk arasında bilinen bir hurda değildir. Bu makalede amacımız DKP hurdasının ne olduğunu açıklamak ve DKP hakkında bilgi paylaşmaktır. DKP hurdacılar arasında bilinen bir isimdir.

DKP Hurda Nakliyesi

Kaba kalın olan DKP hurdaların nakliyesi kolay olur. Hurdacı vinci tek seferde büyük hacimli DKP hurdaları kaldırıp yükleyebilir. İçerisi boş olmayan hurdalar dükkanda büyük yer de kaplamaz. Ancak hacimsel olarak çok yer kaplayan DKP hurdalar kesilerek hurdacı merkezine götürülmelidir. 

Dkp hurda alan hurdacılar kamyonlara yükleme yaptığında bu hurdalar kamyondan sarkmamalı ve nakliye yapılmalıdır. Kamyonlar standart yükünü geçmeden yüklenmeli çok fazla yükseltilmeden ideal bir yükleme yapılmalıdır. Kurumsal hurdacı firmalar bu konularda tecrübeli ve dikkatli olur.

İstanbul DKP Hurdası Yoğunluk

İstanbul da hurdaların %50’lik kısmını DKP oluşturur. Bu hurdalar geri dönüşüm ile tekrar kazandırılmalıdır. Doğaya atılan hurdalar yer altı kaynakların tükenmesine ve büyük çevre kirliliğe neden olur. Ülkemizde DKP hurdaların geri dönüşüm oranı %100 değerine yakındır.

Burada fiyat faktörü ve insanların elde ettiği gelir etkin rol oynar. Plastik hurdalar gibi olmayan bu hurdalar geri dönüşüme çok miktarda gönderilir.

 

 

 

Call Now ButtonArayınız..