Demir Korkuluk Hurdası

Demir Korkuluk Hurdası

Demir korkuluk hurdası Şanlı hurdacılık tarafından alınır. Demir korkulukların sökümlerini ve nakliyesini kendi hurdacı çalışanlarımız yapmaktadır. İstanbul ve tüm çevre illerinde hurda demir korkuluk alan yerler arıyorsanız hurdacı telefon numaralarımız ile hemen iletişime geçin. Aynı zamanda hurdacı firması ikinci el demir korkuluk hurdası satışı da yapar. İkinci el demir korkuluk satan hurdacı ile iletişime geçerek hurda alımı yapabilirsiniz. Satışların tamamı kilo ile yapılmaktadır.

Demir korkuluk hurdası büyük oranda yıkımlar esnasında elde edilir. Bina yıkımlarında alt katlardan demir korkuluk hurdaları sökülür. Bu hurdalar sağlam şekilde sökülürse ikinci el satması mümkün olur. Sıfır korkuluk alımına oranla hurdacılar üzerinden ikinci el almak müşterilere daha karlı olmaktadır. Ürün tamamen demir içermesi nedeni ile sadece boya yapılarak kullanılabilir. Eski tip evde hoş durmayan korkuluklar ise güzel görünmemesi sebebi le rağbet görmez.

Demir Korkuluk Hurdası Alan ve Satan Hurdacılar İstanbul

Kurumsal geri dönüşüm firması korkuluk hurdalarının ikinci el değerlenebileceğini çok iyi bilir. Bu nedenle tekrar kullanılabilir durumda olan korkuluk hurdaları ikinci el depolarda tutup satışa sunarlar. Hurdacıları gezen vatandaşlar bu hurdaları almak istediklerinde kilo ile tartılarak satışı yapılır. Demir korkuluk alan geri dönüşüm firması hurda merkezi çalışanları düzgünce bu hurdaları depolar. 

Yıkım Hurdası Kapsamında Değerlenir

Pencere korkuluk hurdası güvenlik amacı ile binaların en alt katlarına konulur. Alt pencerelerde hırsıza karşı bir güvenlik önlemidir. Bazı hırsızlık olaylarının fazla yaşandığı mahalleler de ise sadece zemin kat değil üst katlara da korkuluk konulur. Bu korkuluklar pencerelerde ye alır. 

Bina yıkımları sırasında ise hurdacılar bu pencere korkuluk hurdalarına zarar vermeden söküm işlemi yapar. Sökülen korkuşu hurdaları diğer hurdalar ile karıştırılmadan ayrılır. Mümkün olduğu kadar zarar vermeden sökülmeli. Hurdacı boyasına dahi zarar vermeden sökmeye çalışır. Pencerelere kaynaklanmış olan pencere korkulukları spiral makinesi veya oksijen kaynağı ile kesilerek sökülür. Pencere korkuluk hurdası satan hurdacılar ikinci el depolarında satışa hazır tutar. 

Balkon Korkuluk Hurdaları

Balkon korkuluk hurdası da yıkımlardan çok miktarda elde edilir. Balkon korkulukları da yine göze hoş gelecek şekilde üretilir. Binanın dış görünüşünü bozan korkuluklar vatandaşlar tarafından bazen değiştirilir. Değiştirilen korkuluklar da yine hurdacılar tarafından alınabilmektedir. Balkon korkulukları çelik ve alüminyum da olabilir. Bu hurdalar çelik ve alüminyum hurdası içerir. Alüminyum korkuluk hurdası diğer demir balkon korkuluklarına oranla daha pahalı fiyatlara satılır. Balkon korkuluk hurdası alan ve satan hurdacı firması vatandaşlara hurda alım satım hizmeti vermektedir. 

Korkuluk Hurda Fiyatı

Korkuluk hurda fiyatını etkileyen 1. faktör alınan hurdanın miktarıdır. Miktarı fazla olan hurdalar her zaman daha yüksek fiyatlara satılır. Miktar ton ve kg bazında olabilir. 10 ton korkuluk hurdası çok büyük karlar ile elde edilir. Korkuluk hurdası alımında verilecek olan işçilik hizmeti de önemlidir. İşçiliğin artması demek hurdacının masraflarının artacağı anlamına gelir. Bu sebeple hurdacı fiyat teklifi sunarken %10 oranında düşük fiyat teklifleri sunabilir. 

Korkuluk hurda fiyatı bu durumlara ek olarak ikinci el satılabilir olması da önemlidir. Fransız balkon denilen balkonların korkuluk hurdaları çok kolay şekilde ikinci el satılabilir. Bu sebepten bu hurdalar değerli hurdalardır. Hurda fiyatlarından değil hurdacılar bu hurdaları ikinci el fiyatları ile alabilir. Kamyonlara hiç bir zarar verilmeden konulur ve ikinci el inşaat malzemesi alan yerlere dahi satılabilir. 

Küçük illerde demir korkuluk hurdası ikinci eli bulması zor olsa de İstanbul gibi büyük illerde kolaylıkla bulunabilir. 

 

 

Call Now ButtonArayınız..