Demir Boru Hurdası

Demir Boru Hurdası

Demir boru hurdası alan hurdacı İstanbul ve tüm Marmara bölgesinde hurda demir boru alımı yapmaktadır. Hurda demir boruları günlük hayatta bir çok noktada görebiliriz. En yaygın kullanıldığı yerler gaz taşıma hatlarıdır. Demir boru hurdası ve çelik boru hurdaları gaz taşıma sektöründe yaygın kullanılır. Demir boru hurdası alan yerler arıyorsanız hemen hurdacı telefon numarası ile iletişime geçebilirsiniz. Bizimle iletişime geçtiğinizde hurda demir boru alım satışı yapabilirsiniz.

Hurda demir boru İstanbul da bir çok ilçeden elde edilir. Anadolu Yakası Maltepe ilesi hurda demir boru alım ve satış sektöründe 1. sırada yer alır. Avrupa yakasında ise Beylikdüzü ve Bahçelievler hurdacılar bu hurdaların alımlarını hurda merkezlerinde yapar. Doğalgaz hurda demir boru ve çelik boru alımları yapılmaktadır. Demir ve çelik borular kullanım alanlarına göre değişir.

Demir Boru Hurdası ve Çelik Boru Hurdası Alımı İstanbul

Demir ve çelik boru alan hurdacılar farklı şekillerde bu hurdaları alır. Su tesisatı hurdaları, gemi boru hurdaları, gaz taşıma boru hurdaları ve sanayi demir boru hurdaları vardır.

Demir Boru Hurdası Geri Dönüşümü

Demir boru geri dönüşümü eski binalardan elde edilir. 2000′ li yıllardan önce plastik boru kullanımı yaygın olmaması sebebi ile bina su tesisatları demir borular ile yapılırdı. Günümüze gelindiğinde ise plastik borular bu demir boruların yerini aldı. Maliyetler de çok daha ucuz artık. Eski binalardan elde edilen su tesisatı demir boruları hurdacılar atmaktadır. 

Demir borular gaz taşımacılığında da kullanılır. Basınca dayanıklı olması gereken borular demirden üretilir. Gaz ile temas ettiklerinde paslanma yapmazlar. Bu demir borular oksitlenmeden dolayı siyah olur. Siyah boru olarak da adlandırılır. Gaz taşımacılığında galvaniz kaplı paslanmaz boru kullanımına gerek yoktur. 

Çelik Galvaniz kaplı Borular

Bu borular ise sağlamlık gerektiren noktalarda kullanılır. Bu yerlerden birisine en iyi örnek gemilerdir. Gemi hurdası alımlarında ton bazında çelik boru hurdası elde edilir. Bu boru hurdaları çelik boru geri dönüşüm firması aracılığı ile satılabilir. 

Yangın söndürme sistemlerinde de galvaniz kaplı çelik boru vazgeçilmez olur. Yangın söndürme boruları plastik borulardan yapıldığında yangın esnasında yanarak kullanılmaz hale gelebilir. Bu durumda yangın söndürme işlevi yerine getirilemez. Bu gibi nedenlerden dolayı metal boru tercih edilir.

Bu boruların paslanmaz olması gerekir. Paslanan demir borular kullanılırsa pas parçacıkları boruları tıkayabilecektir. Paslanma olmasının önüne geçme amacı ile paslanmaz çelik boru kullanılır.

Gemilerde Paslanmaz Çelik Boru Kullanımı

Gemilerde bulunan boruların tamamı su ile temas eder. Su ile temas eden borular paslanırsa gemide istenmeyen arızalara neden olur. Paslanmaz çelik borular gemilerde kullanılır. Hem paslanmaz borulardır hem de demir borulara oranla çok daha sağlam borulardır. Hurdacılar gemi hurdası alımlarında çok miktarda çelik boru hurdası elde eder.

Gaz ve akaryakıt taşıyan gemilerde demir borular yerine paslanmaz çelik borular tercih edilir Demir boru kullanılması gaza taşımacılığında ideal bir yöntem olsa de gemi açısından bakıldığında su ile temas edeceği düşünülerek paslanmaz boru kullanılır. Demir boru hurdası buradan elde edilmez.

Doğalgaz Boruları

Apartmanda dahi gördüğümüz doğalgaz boruları demir veya çelik borulardır. Bu boruların belirli bir basınca dayanmaları gerekmektedir. Bu basınca plastik borular dayansalar dahi sağlıklı bir kullanım olmaz. Çoğu plastik boru da böyle bir basınca dayanmaz.

Hurda metal boru alımlarını İstanbul da her noktadan yapıyoruz. Hurda boru alan yerler arıyorsanız kurumsal Şanlı Hurdacılık firması ile çalışarak hurda satışı yapılabilir. 

 

Call Now ButtonArayınız..