Çivi Hurdası Alan Hurdacı İstanbul

Çivi Hurdası Alan Hurdacı İstanbul

Çivi hurdası alan hurdacı güncel hurda fiyatları ile İstanbul bölgesinden çivi hurdası alımları yapıyor. İstanbul da her noktadan çivi hurdası alımları yapabiliriz. İstanbul da çok sayıda inşaat ve şantiye alanının olması elde edilen çivi hurdası miktarını da büyük oranda artırmaktadır. Çivi hurdası alan yerler arasında en güncel demir ve çelik hurdası fiyatlarını uyguluyoruz. Çivi hurdası alımları İstanbul bölgesi ile sınırlıdır. Kocaeli ve Tekirdağ illerinden çivi hurdası alımları yapılmaz.

İstanbul da çok sayıda inşaat alanının bulunması çivi kullanımını da artırıyor. Her yıl inşaat alanlarında bin tondan fazla çivi tüketilmektedir. Ülkemizde kaliteli çivi üretimi yapan kurumsal üretim firmaları bulunmaktadır. Ülkemiz metal sektörü üretiminde iyi bir durumdadır. İstanbul da çivi hurdası alan hurdacı eğer çelik çivi ile demir çivi karışık değilse net fiyatları teklif eder.

Çivi denildiğinde akla gelen ilk şey inşaat alanlarında kullanılan çiviler. Bu çivilere ek olarak çeşitli çiviler bulunur. Özellikle beton çivisi denilen çiviler çelikten üretilen betona saplamak amacı ile kullanılan çiviler. İnşaat alanlarında kullanımları yaygındır. Beton çivileri yerine demir çiviler kullanmak mümkün olmaz.

Çivi Hurdası Alan Hurdacı İstanbul Hizmeti

İstanbul da çok sayıda inşaat ve şantiye alanı olması hurdacılar tarafından alınan çivi hurdası miktarında artış sağlıyor. Çivi hurdaları bazı çevreler tarafından önemsenmese de çivi hurdası geri dönüşümü yapılmadığı taktirde bu çiviler toprağa karışır. Toprağa yabancı maddelerin karışmasının önüne geçilmelidir.

Çivi Hurdası Nasıl Toplanır

Çivi hurdası yalnızca inşaat alanlarından elde edilir. İnşaatlar harici çivi hurdaları elde etmesi oldukça zor olur. Özellikle yüksek katlı binaların bitmesi ile temizlik çalışmalarına başlanıldığında hurdacılar binanın alt kenar kısımlarından 1 ton çivi hurdası toplayabilir. Hurdalar şantiye alanlarında bulunan temizlik işçileri tarafından da toplanmaktadır. Bu durum geri dönüşüm yönünden daha avantajlı olur.

Çivi hurdaları diğer atık hurdalar ile henüz karışmadan alınırsa hurda çivi daha temiz geri dönüşüme gönderilir. Çivi hurdası alan geri dönüşüm firması çivi toplama işleminde kendisine belirli yöntemler geliştirir. Bunlardan birisi mıknatıs kullanmak. Güçlü mıknatıslar toprakta gezdirilerek çivi toplama işlemi yapılır. Mıknatıs yöntemi çivi toplama da en etkili yöntemdir. Bu şekilde çivi topraktan ayrıştırılır. 

Çivi Hurdası Toplamak Karlı Değil Ancak Önemli

Çivi hurdası alan hurdacı karlı olduğu için bu hizmeti vermez. Bazı durumlarda masraf açığı dahi verilebilir. Geri dönüşümü ilke edinen hurdacı firmaları ancak bu çalışmaları yapar. İstanbul Hurdacı Şanlı Hurdacılık bu yolda ilerlemektedir. Bizim amacımız geri dönüşüm ve çivi hurdalarının toprağa karışmaması gerekir. Yeni yapılan binaların ömrünün 50 yıl olduğu düşünülürse yapım sırasında toprağa karışan çivi hurdaları bir gün karşımıza tekrar çıkacaktır.

50 yıl sonunda o alan belki tarla olacak ve o çivi hurdaları yaklaşık 400 yıl daha o noktada bekleyecek. Geri dönüşümün amacı kısa vadeli hesaplar değil uzun vadeli hesaplar gerektirir. Kar etmek amacı ile geri dönüşüm değil amacın geri dönüşüm olması gerekmektedir. Ülkemizde sıfır atık projesi gibi projeler de bunu desteklemektedir.

Çiviler İkinci El Kullanılamaz

1 kez kullanılmış olan çivilerin 2. kez kullanılması pek mümkün olmaz. Bir çivi bir kere eğildikten sonra eğilmeye meyilli olur ve tekrar kullanılamaz. Hurdacılar bu hurdaları alır ve doğruca geri dönüşüm fabrikasına gönderir. Çivi hurdaları küçük olmaları nedeni ile boşluk bırakmadan az yer kaplarlar. 

1 kez kullanılan çivi hurdalar doğal etkenlerden de etkilenir. Kalıp çakıldıktan sonra yağan yağmurlar çivi ile temas ederse bu çiviler paslanır. Paslı olan çiviler de tekrar kullanılamaz. 

 

Call Now ButtonArayınız..