Çelik Kapı Hurdası Alan Hurdacı Firması

Çelik Kapı Hurdası Alan Hurdacı Firması

Çelik kapı hurdası Şanlı Hurdacılık tarafından alınır. Şanlı hurdacılık çelik kapı hurdaları bina sökümlerinden çok sayıda elde eder. Çelik kapı hurdası alan hurdacı aynı zamanda bu hurdaları ikinci el değerlendirmeye çalışır. Tüm geri dönüşüm firmaları çelik kapı hurdası alabilir ancak hepsi ikinci el olarak bu malzemeleri değerlendirmez. İkinci el satış yapmayan hurdacılar da sizlerden hurda çelik kapı alımlarında düşük fiyat teklif eder.

Çelik kapılar yıkımların çok olduğu İstanbul ve Kocaeli gibi illerde çok sayıda elde edilir. Yüksek katlı binaların bulunduğu büyük sitelerde her daireden 1 adet çelik kapı hurdası elde edilir. Çelik kapılar hurdacılar tarafından uygulanması gereken belirli işlemler ile sökülür. Kurumsal hurdacı firması çelik kapı alımında daha tecrübelidir. 

Çelik Kapı Hurdası Yıkımlardan Elde Ediliyor

Firmamızın önemli hizmetlerinden birisi hurda karşılığında yıkım hizmetidir. Binayı yıkarak hurdaları alan Şanlı Hurdacılık ikinci el satılabilecek tüm hurdaları zarar vermeden söker ve geri dönüşümden daha büyük kazançlar elde etmeyi amaçlar. Firma ve alıcı konusundan bu yöntem en karlı yöntemdir.

Çelik Kapı Nasıl Sökülür?

Çelik kapı kasa dediğimiz ve DKP metalden oluşan kısım ile birlikte sökülür. Eğer kasa ile sökülmezse çelik kapı tekrar toplanamaz ve çalışması mümkün değildir. Çelik kasa takılırken kenarlara kaynak ile tutturulur. Vidalama işlemi ile tutturulan çelik kapılar gerçek işlevini yapmayan ve işçiliğin düzgün yapılmadığı çelik kapılardır. Hurdacı bu kapıları sökerken kaynaklı yerleri keser veya vidaları çıkartır.

Bu işlemlerden sonra kapı kapatılır ve düzgün bir yükleme ile dükkanda ikinci el ürünlerin satıldığı noktada yerini alır. İnternet üzerinde araştırma yaptığınızda ikinci el çelik kapı satan hurdacı kolay bir yöntemle bulunabilir. Müşteriler çelik kapılarını değiştirip eski çelik kapıyı eğer hurdacılara satacaksa söküm işlemi için hurdacı firması ile iletişime geçebilir. Bu şekilde söküm işlemini profesyonellere bırakın. Kapıya zarar gelmesi önlensin ve çelik kapı hurdası daha yüksek fiyatlara satılsın.

İkinci El Çelik Kapı Fiyatları

Fiyatları alım fiyatı büyük oranda etkiler. Yıkımlar da elde edilen çelik kapı hurdaları uygun fiyatlardan alınmış ise düşük fiyatlardan satışa sunulur. Çelik kapı standart dışı boyutlara sahipse yine düşük fiyatlara satılmaktadır. Standart olan çelik kapı hurdaları daha değerlidir. Çelik kapı parçaları ayrıca parça parça da satılabilmektedir. 

Çelik kapı durumu da önemlidir. Boya durumu ve üzerinde pas olup olmaması da fiyatlar konusunda etki eder. Hurdacılar tüm bu durumları göz önünde bulundurarak hurda çelik kapı fiyatı belirler.

Çelik Kapı Kullanımı Artıyor

Eski yıllarda çelik kapılar lüks ihtiyaç sınıfında değerlendiriliyordu. İnsanlar şık ve kendilerini güvence altına almak amacı ile bu çelik kapıları kullanmaktaydılar. Günümüze gelindiğinde ise çelik kapılar lüks ihtiyaçtan çıkarak zoraki kullanımı zorunlu hale gelmiştir. 

Güvenlik Amaçlı Kullanım

Artık apartmanlarda insanlar iç içe yaşıyorlar. Bu durumda insanlar kendilerini daha güvende hissetmek istemektedir. Buna bağlı olarak da çelik kapı kullanımı büyük oranda artmış durumdadır. Çelik kapı çeşitleri dayanıklılıklarına göre çok sayıda bulunur. Çelik kapı durumu eğer tamamen hurda ise hurdacı kapının hangi tür olduğunu önemsemez.

Çelik kapılarda kilit kısmı tamamen çelikten üretilir. Burada kullanılan çelik 7mm veya 1cm gibi kalınlıklarda olmalıdır. Bunlar standart kapı kilit değerleridir. Bu kalınlıkta olmayan kilit sistemlerini vatandaşalar tercih etmemeli ve alım yapılırken düzgün bir araştırma yapılmalıdır. Çok miktarda kullanım beraberinde hurdaya atılan miktarı da büyük oranda artırıyor ve hurdacılar da bu hurdaları alıyor.

 

Call Now ButtonArayınız..