Bilgisayar Hurdası Geri Dönüşüm

Bilgisayar Hurdası Geri Dönüşüm

Bilgisayar hurdası alımlarını İstanbul, Kocaeli ve Tekirdağ illerinden yapıyoruz. Toplu şekilde bilgisayar hurdası alan geri dönüşüm firması güncel elektronik hurda fiyatları ile hurda bilgisayar alımı yapar. Bilgisayar hurdaları elektronik hurdaların büyük bir bölümünü oluşturur. Hurda bilgisayar alan yerler bu hurdaların geri dönüşümüne katkı sağlar.

Evlerden ve iş yerlerinden bilgisayar hurda topluyoruz. Bilgisayar hurda durumu ne olursa olsun şanlı hurdacılık tarafından alınır. Fatih hurdacı merkezimiz büyük oranda bilgisayar geri dönüşümü yaptığımız hurda merkezidir. Bu noktalarda bilgisayar ve tüm bileşen hurdaları alınır.

Bilgisayar Hurdası Alan Hurdacılar İstanbul

Bilgisayar hurdası değerli bir hurdadır. Hurda bilgisayar tüm bileşenleri oldukça değerlidir. Değerli olmasında en büyük etken altın hurdası içermesidir. Günümüzde her evde en az 1 adet bilgisayar bulunmaktadır. Kırılma ve yeni modellerin ortaya çıkması durumunda bilgisayar hurdaları hurdacılar tarafından alınır.

İnternet Kafelerden Bilgisayar Hurdası Alımı

İntenet kafeler çok sayıda bilgisayarın bulunduğu çoğunlukla oyun amaçlı bilgisayarların kullanıldığı yerlerdir. Hurdacılar bilgisayarlar bozulduğunda yüksek fiyat teklifleri ile bu hurdaları alırlar. Kafelerde bulunan bilgisayarlar sürekli açık olmaları nedeni ile sıklıkla bozulurlar. Kafe sahibi bilgisayar tamiri konusuda uzman olsa dahi bir süre sonra bu bilgisayarlar tamamen hurdaya ayrılmak zorunda kalınır.

Hurdaya ayrılan bilgisayarlar ise bilgisayar alan hurdacılar tarafından kafelerden toplanır. Hurdacı aldığı bilgisayar hurdaları bir noktada ayrı olarak toplar.

Ofislerden Bilgisayar Hurdası Alımı

Ofislerde çok sayıda bilgisayar yer alır. Ofisler yenilendiğinde eski bilgisayarları firma hurdaya satabilmektedir. Bu durumda çok sayıda hurda bilgisayar hurdacılara satılır. Bilgisayar hurda geri dönüşüm hizmeti veren hurdacılar bu bilgisayar hurdaların tamamını alır ve geri dönüşümünü yapar.

Kurumsal firmaların ofisleri yenilendiğinde binin üzerinde bilgisayar hurdaya ayrılabilir. Toplu şekilde alımda hurdacı güncel bilgisayar hurdası fiyatları üzerine çıkabilir. Bilgisayar kullanımının artması ile hurdaya ayrılan miktarlarda da önemli artışlar yaşanmaktadır. Hurdacılar artan hurda bilgisayar miktarını yeni modellerin çıkmasına bağlıyor.

Hurda Bilgisayar Fiyatları

Hurda bilgisayar fiyatları halk arasında bilindiğinin aksine eski bilgisayar hurdalar daha pahalı olur. Eski bilgisayar hurdaları içerisinde daha fazla altın hurdası yer alır. Altın miktarının artması da hurda değerinde artışa sebebiyet verir. Yeni bilgisayar hurdalar da ise altın miktarı daha az olmaktadır. Bunun sebebi gelişen teknoloji ile altına yakın iletkenler bulunmuş olmasıdır.

Eskiden bazı bilgisayar parçaları tamamen altından üretilirken günümüzde ise altın kaplama yöntemi kullanılır. Altın kaplama tamamen altın ile yapmaktan gelişen teknikler ile birlikte daha faydalıdır.

Atık Bilgisayar Değerlendirme Yöntemleri

Bilgisayar kullanıcılarının bir kısmı yeni bilgisayar modelleri çıktığında hemen yenisini almak istemektedir. Bu durumda eski bilgisayarları ise ikinci el değerlendirmek istiyorlar. Eski bilgisayarlar kullanılmaz durumda olduklarında ise hurdacılara satılır. Hurdacılar tekrar bir inceleme yaparak hurda bilgisayarın ikinci el satılıp satılamayacağına karar verir.

İkinci El Hurda Bilgisayar Parçaları

Bilgisayar hurdası çalışır durumda olmasa dahi parçaları çalışır durumda olabilir. Bu parçalara ihtiyacı olan insanlar da sizden alabilir. Elektronik parçaların büyük kısmı yurt dışından ithal edilmektedir. Çöpe atılan her bilgisayar parçası bir taraftan ülke için zarar anlamına gelir.

Yeni alınan her bilgisayar parçası ülke dışına dolar verdiğimizin kanıtıdır. Ekinci el bu ürünleri kullanan insanlar bir taraftan geri dönüşüme de katkı sağlar. Hurdacılar ve bilgisayar hurdası satıcıları satışı gerçekleştirmeden önce bu yöntemi denemek zorundadır. Deneme zorunluluğu kişinin kendine kalmış olsa daha karlı bir yöntem olan ikinci el satış herkes tarafından fayda sağlar.

 

Call Now ButtonArayınız..