Avrupa Yakası Hurdacı

 Avrupa yakası hurdacı   

Tüm Avrupa ve Anadolu yakası semtlerine hurdacı hizmeti sağlamaktayız. Elinizdeki hurdaları nakit değerinde alıyoruz.. size en yakın Hurdacı numarası 0 539 698 67 83 İstanbul Avrupa yakası hurdacı Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu Büyükçekmece Çatalca Esenler Esenyurt Eyüp Fatih Gaziosmanpaşa Güngören Kâğıthane Küçükçekmece Sarıyer Silivri Sultangazi Şişli Zeytinburnu  ilçelerine hizmet vermekteyiz. Demir hurdası Ülkemizin başka bir geçim kaynaklarından olan hurda her ne kadar ülkenin gelişmesinde katkı sağlasa da entegre tesislerdeki üretim için gerekli hurda talebini karşılama açısından oldukça düşük seviyededir. Ama yine de ülkemizde hurda tüketimi fazladır. Yerli hurda az olduğu için çoğunlukla ithal alarak alırız.Hurdanın bir çok çeşitleri vardır .Bunlar; Hurda  akü, hurda alüminyum , hurda bakır , hurda demir ve hurda  kablodur. Hurda akü: Belli bir ömrü olan akülerin mevcut kullanımlarından sonra ömürleri biter ve kullanılmaz hale gelir, kullanılmayacak duruma gelen bu atıl akülere hurda akü denir.Hurda Alüminyum : Alüminyumun esnek ve çok yönlü bir metaldir. Hafif olmasına rağmen yüksek dayanıklıdır. Oksidasyona karşı direnci yüksek bir metaldir. Bu yüzden, başta ulaşım ve inşaat sanayi olmak üzere birçok sektörde kullanılan bir malzeme haline gelmiştir. Bu yüzden alüminyum kullanıldıktan sonra hurdacılar tarafından hem ülkenin  ithalatını  hem de etrafta geri donuşum sağlanmış oluyor. Hurda Bakır:Rengi kızıl olan ve en çok kullanım alanına sahip madenlerden biri olan bakır, üretimde kolay bir malzeme olmasından dolayı çok eski çağlardan beridir kullanılagelmiş bir maddedir.

İstanbul Avrupa Yakası Hurdacılık Hizmetleri

Isıyı ve elektriği en iyi ileten element olmasından dolayı ısınma, soğutma ve elektrik sektörlerinde sıkça bakırdan faydalanılmaktadır. Diğer yandan bakırın paslanmaz özellikte olması, kaplama alanında da sıkça başvurulan bir malzeme olmasına neden olmuştur. Bu yüzden genelde hurda alımı sırasındayken en fazla kullanılan maddedir.Hurda kablo: Kablo elektrik ve elektronik alanlarında kullanılan, üzeri yalıtkan bir madde ile kaplı, içine bir veya birden fazla metalik iletkenlerin yerleştirilmesi ile oluşmuş enerji akımı taşıma ürünüdür. iste tam bu özellikleriyle hurdacılıkta  önemli bir ithal ürünüdür. Adresten Hurda Alımı | Kapıdan Hurda Alan Hurdacılar
İstanbul Avrupa yakası hurdacı hizmetimizden yararlanmak için uzman personelimiz desteğe hazır. Elinizdeki hurdaların miktarını ve cinsini söyleyin telefonda fiyatlandırma yaparlım. Hurdacılığın önemli çeşitlerinden Demir çelik hurdaları vardır. Bu hurdalar genelde hurdacılar tarafından en fazla kullanılan hurda çeşitlerdir . Demir çelik hurdası bir çok kola ayrılır. Bunlar:Değirmen Hurdası: Değirmen hurdası hafif ve yumru şeklinde olduğundan, ağır hurdaların ocağa yerleştirilmesinde yastık görevi görürler. Dolayısıyla hurdaların refrakterleri erozyona uğratmaları önlenmiş olur. Yüzey miktarının ağırlığına oranı fazla olduğundan kolay ve çabuk eriyen hurda çeşidi olup ocakta sıvı banyonun erken oluşmasına neden olmaktadır HMS Hurdası (HeavyMeltingScrap – Ağır Ergitme Hurdası)
HMS; travers, ray, gemi saçları gibi ağır ve etli hurdalara verilen isimdir. Bu tür hurdalar temiz hurda sınıfında yer almaktadır. Cu, P, Sn, S miktarları prosesi zorlayacak kadar yüksek çıkmaz. HMS, hurdanın fiziksel durumu sebebiyle şarj sepetlerine konulmasında hassasiyet gerekmektedir.Değirmen hurdası hafif ve yumru şeklinde olduğundan, ağır hurdaların ocağa yerleştirilmesinde yastık görevi görürler. Dolayısıyla hurdaların refrakterleri erozyona uğratmaları önlenmiş olur. Yüzey miktarının ağırlığına oranı fazla olduğundan kolay ve çabuk ergiyen hurda çeşidi olup ocakta sıvı banyonun erken oluşmasına neden olmaktadır HMS Hurdası (HeavyMeltingScrap – Ağır Ergitme Hurdası)
HMS; travers, ray, gemi saçları gibi ağır ve etli hurdalara verilen isimdir. Bu tür hurdalar temiz hurda sınıfında yer almaktadır. Cu, P, Sn, S miktarları prosesi zorlayacak kadar yüksek çıkmaz. HMS, hurdanın fiziksel durumu sebebiyle şarj sepetlerine konulmasında hassasiyet gerekmektedir.Ağır olan bu hurdalar ocağa şarj edilirken ocak refrakterlerine zarar vermemesi sağlanmalıdır.

DKP Hurdası

Kaporta veya saç artıklarından oluşmuş hurdaya verilen isimdir. Cu, Sn, P ve S oranları çok düşük olan bu hurda çeşidi, özel dökümlere .gerektiği kadar, bazen de tamamen kullanılır.
ÇGHD Hurdası (Çelikhane Geri Dönüş Hurdası
a) Hurda kalıp
b) Döküm artığ
ı
c) Yolluk
d) Ocak curufu içinden manyetik şekilde ayrıştırılan çelik
e) Prova kepçeleri ve gelberiler HHGD Hurdası (Haddehane Geri Dönüş Hurdası)
HHGD hurdası, baş, ayak ve krop kesimlerinden ve çatlak mamüller den oluşmaktadır. Bunların hurda rolünde HHGD kısmına ayrı olarak konulması gerekmektedir. Bunun yanında bu hurdalar kimyasal kompozisyona göre ayırıma tabi tutulması gerekmektedir. Pik demir hurdası
Pik demir, cevherden elde edilen ilk mamül olduğundan Cu ve Sn açısından oldukça temizdir. Muhteviyatında C, Si ve Mn yüksek miktarda bulunmaktadır. Çelik Talaşı
Çelik talaşı, talaş kaldırma işlemi yaparak mamül üreten işletmelerin artık malzemeleridir. Yanma kaybı fazla olması ve yağlı olması fazla kullanılmamasını gerektirmektedir.İmalat Artığı
Çelikten mamül üreten firmaların üretimden kaynaklanan firelerine imalat artığı denir. Cu ve Sn açısından fakir olduğundan iyi hurda sınıfında değerlendirilmesi gerekir.

Yüksek Alaşımlı Hurda

Yüksek Cr, Ni ve Mo’li hurdalardır. İçeriklerinden dolayı diğer hurda gruplarına göre pahalıdır.Her ne kadar hurdacılık sayesinde geri donuşumu sağlasa da çevre temizlense de . Hurdacılığında  da kotu tarafları var örneğin hurda içindeki tehlikeli bir.maddenin, ölüm , yaralanma , çevreye zarar verme gibi olumsuz sonuçlarıda olabilir. Ve bunu durdurmak için ise iş sahibi patronlara çok büyük iş düşmektedir . Yani kısacası hurdacılık  sadece hurda demekle geçilmeyecek bir şey değil . Hurdacilik hem geri dönüşüme katkı sağlayan iş , hem ithal seviyesini  azaltan bir güç hem de insanlar arasında bilgi gelişimini sağlayan bir eğitmendir.
Call Now ButtonArayınız..