Anakart Hurdası Alan Geri Dönüşüm Firması

Anakart Hurdası Alan Geri Dönüşüm Firması

Anakart hurdası alan geri dönüşüm firması Şanlı Hurdacılık yüksek elektronik hurda fiyatları il anakart hurda alımı yapmaktadır. Anakart hurdaları bilgisayar bileşeni gibi olsa da farklı cihazlarda da anarkart yer alabilir. Anakart hurdası alan hurdacılar elektronik geri dönüşümü yapan hurdacılar olur. Anakart hurdası diğer bilgisayar kart hurdalarına oranla daha bükük olan kart hurdalarıdır. Bu kartların boyutlarında ufak değişiklikler olsa da 20*20 cm boyu civarında üzerinde soketler olan bir karttır.

Anakart hurdası bilgisayar tamiri yapan noktalardan elde edilebilir. Bilgisayar tamircisi küçük ve büyük işletmeler masaüstü bilgisayar ve laptop tamirlerinden elde ettikleri anakart hurdaları biriktirerek hurdacılara satışlarını yapar. Anakart hurdalar bilgisayarda bulunan en değerli kart hurdalardan birisidir. Eski bilgisayar hurdalardan elde edilen anakar hurdaları yeni teknoloji ile üretilen anakart hurdalarına oranla daha yüksek fiyattan alınır.

Anakart Hurdası Değerlendirme Yöntemi İstanbul

Toptan anakart hurdası satışı gerçekleştirilecekse Şanlı Hurdacılık firması gibi elektronik geri dönüşümünde tecrübeli bir firma ile iletişime geçmeniz gerekir. Her hurdacı sizlere elinizde bulunan anakart hurdasının tam değerini vermez. Bunun nedeni elektronik işi ile uğraşmayan hurdacı aldığı anakart hurdaları hurda anakart alan yerler ile anlaşıp satışını yapar.

Bu satışı yapan hurdacı arada aracılık yapar ve aracılık yaparak para kazanmış olur. Sizler aracı ile çalışmak yerine elinizde bulunan tüm hurda anakart hurdalarını anakart hurda geri dönüşüm yapan firmalara satın. Hurda anakart karmaşık bir yapıya sahiptir. Bunun geri dönüşümünü yapan firmalar uzman personeller çalıştırıp gerekli işlemleri yapmalıdır.

İnternet cafe ve bilgisayar tamir noktalarından çok miktarlara hurda anakart elde edilir. Anakart hurdaları bilgisayar hurda alımları sonucunda bilgisayar hurdasının parçalanması ile de alınmaktadır.

Anakart Değerli Bileşenleri

Anakart üzerinde değerli olan bileşenler bulunur. Bu bileşenler birbiri arasında iletişim sağlanarak bilgisayarın çalışması sağlanır. Anakart üzerinde yer alan her birim değerli bir hurdadır. Anakart üzerindeki hurdalar satılmadan önce sökülür. Hurda anakart kendi başına ayrı bir fiyat ile alınır.

Hurda anakart fiyatları kartın üretildiği yıla bağlı olarak da değişir. Eski yıllarda üretilen anakartlar güncel üretilenlere oranla daha az miktarda altın metali içerir. Anakartda bulunan en değerli kısımlar soketlerdir. Bu soketler diğer birimlerden gelen bağlantıları yapmak amacı ile kullanılır. İngilizc karşılığı ise connector yani bağlayıcı.

Bu bağlayıcılar bakır pinler içermektedir. Bakır pinlerin üzerinde de iletkenliği artırma amacı ile altın kaplama yapılır. Anakart üzerinde en değerli noktalar bunlardır. Plastik ve PCB kısım neredeyse değersiz bir hurdadır. PCB üzerinden bakırı çıkarmak maliyetleri dahi karşılamaz. İstanbul da anakart alan hurdacılar bunları göz önünde bulundurup fiyat teklifleri sunar.

Anakart Hakkında Bilgilendirme

Anakart bilgisayar üzerinde toparlayıcı bir birim olarak görev yapar. Anakart diğer tüm birimlerin birlikte çalışmasını yani bağlantısını sağlayan kısımdır. Anakart üzerine çeşitli birimler monte edilir. Hurdacılar bu anakart hurdaları üzerinde bu birimler varken veya olmadan sökebilir.

Anakart hurdalarının üzerinde bulunan birimler:

  • RAM
  • Ekeran Kartı
  • İşlemci
  • Harddisk
  • Mikrofon ve hoparlör soketleri
  • USP soketleri
  • İşlemci üzerinde fanlar

Bu birimlerin birbiri ile haberleşmesini sağlayarak bilgisayarın çalışması sağlanmış olur. Hurdacılar bu işte uzman olduklarında bu kartları hangi işlemlerden geçirmeleri gerektiğini çok iyi bilir. Kurumsal hurdacı firmalar bu hurdaların geri dönüşüm işlemlerini yıllardır yapmaları sebebi ile uygulanması gereken adımları ezbere bilirler.

İstanbul hurdacılar İstanbul da her noktadan anakart hurda alımı gerçekleştirir. Anakart hurdalar 1-2 kilo olsa dahi adresinize gelinerek alınabilir. Anakart hurda alımı peşin olarak yapılmaktadır.

 

 

Call Now ButtonArayınız..