Alüminyum Kablo Hurdası Alan Hurdacı

Alüminyum Kablo Hurdası Alan Hurdacı

Alüminyum kablo hurdası alan hurdacı firması tüm alımlarda güncel alüminyum kablo hurda fiyatlarını teklif eder. Alüminyum kablo kilo fiyatı ile normal alüminyum kilo fiyatı aynı değildir. Alüminyum kablo üzerinde geri dönüşümü yapılamayan plastik hurdası yer alır. Net alüminyum fiyatı ile değerlenebilmesi için alüminyum kısmın kablo kısımdan ayrılması gerekmektedir. Alüminyum kablo alan yerler analiz yaparak kablo hurdaları alır.

Hurda alüminyum kablo geri dönüşümünde bakır kablo hurdası olduğu gibi benzer teknikler uygulanır. Alüminyum kablo alınırken benzer hurda alımları yapan kurumsal hurdacı firması hurdaya tam değerinde fiyat biçer. Anlaşma sağlandığı taktirde vinçler ve kamyonlar kullanılarak nakliye işlemine başlanır. Hurdacılar bu şekilde hurda alımları yapmaktadır. Alüminyum kablo alan geri dönüşüm firması kablo çıkarmada kullanılan makinelere sahip olmak zorundadır.

Alüminyum Kablo Hurdası Alımı İstanbul Hurdacı

Hurda alüminyum kablo İstanbul da tüm ilçelerden elde edilebilir. Fatih, Silivri, Şile ve Arnavutköy ilçeleri dahil diğer tüm ilçelerden alüminyum kablo hurdası alımları yapılmaktadır. Alüminyum kablolar artık günümüzde yaygın kullanılmaya başlamıştır. Bu şekilde hurda alüminyum kablo geri dönüşüm yapılmış olur.

Alüminyum Kablo Fiyatlandırma

Alüminyum kablo kilo fiyatı belirlenirken öncelikle alüminyum kısmı kaplayan plastik kısmın ne kadar kalın olduğuna bakılır. Bu şekilde hurdanın net metal kilosu hesaplanabilir. Alüminyum hurdası çok değerli bir hurdadır ve Şanlı Hurdacılık ile güncel fiyatlardan alınır. Alüminyum kablolar bu gün bakır kablolar kadar yaygın olmaya başladılar.

Alüminyum Kablo Nerelerde Kullanılır

Alüminyum kablo elektrik iletim hatlarında kullanılmaya başlanıldı. Bakır metali fiyat artışları altyapı firmalarını alüminyum kablo kullanımına itmiş durumdadır. Alüminyum kablolar bakır kablolara oranla 10 kat daha ucuza mal edilir. Bu durumun eksi yönleri de bulunmaktadır. Eksi yönü ise alüminyum metali bakır kadar etkili bir iletken değildir. Ancak maliyetler göz önüne alındığında alüminyum kablolar ihtiyacı daha iyi karşılar.

Yer altı ve yer üstü iletim hatlarının büyük kısmı alüminyum kablolardan oluşur. Alüminyum kablo alan hurdacılar kablo değişimlerinden etkin rol oynar. Kablo hurdaları yenilenmesinde sökülen eski kablo kısımlar hurdacılara satılır. Hurdacılar bu kabloları bazı işlemlerden geçirip geri dönüşüme gönderir.

Bazı kablolar plastik ile kaplı olurken bazı hurdalar da kaplama olmaz. Sadece sargı yöntemi yapılarak kullanılır. Yani halata benzer bir görüntü vardır. Bu şekilde elektrik iletimi sağlanır.

Kablolar Plastiklerden Nasıl Ayrılır?

Kablo ayırma işlemlerinde makineler kullanılır. Makinelere sahip olmayan hurdacılar daha düşük fiyat teklifleri sunar. Kablo ayırma makineleri ile alüminyum kablo üzerinde bulunan kablo plastik hurdalarından ayrılır. Bu işlem sırası ile şöyle olur:

  1. Öncelikle çekme ve sökme işlemi ile alüminyum kablo hurdası bulunduğu yerden sökülür. Kamyonlara doldurulur ve kablo geri dönüşüm fabrikasına getirilir. Kullandığımız kablo geri dönüşüm fabrikası Avcılar hurdacı merkezinde yer alır.
  2. Buraya getirilen alüminyum kablo hurdalar belirli bir alana boşaltılır. Burada yıllardır kablo soyma işinde uzman hurdacı personeller kabloları küçük parçalara ayırmaya başlarlar. Makas dediğimiz bir makine ile kablolar 0.5 metrelik uzunluklarda kesilir. Kesimden sonra boy boy dizilir.
  3. Sonrasında ise jiletli kablo makinesine sokulur. Ezme ve kesme yöntemi ile diğer taraftan kısa parça çıkar. Bu esnada plastik olan kısım kablo üzerinden ayrılmış durumda olmaz. Küçük bir el işçiliği ile hurdacılar plastikleri alüminyum hurdası ile ayrılır. Sonrasında sadece alüminyum hurdası kalır. Alüminyum hurdası değerli hurdadır ve hurdacılar alüminyum kablo aldıklarında mutlu olur. İstanbul hurdacı güvenilir kablo hurdası alımı yapan firma. Güncel fiyatlar buradadır.

 

Call Now ButtonArayınız..